Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-04-2009, 22:50   #1
daag
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 14-04-2009
Skąd: wro
Model: MONDEO
Silnik: 2.2 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 4
Domyślnie halas przy przyspieszaniu

dobry wieczor,
probowalem namierzyc wczesniejsze posty w temacie jak powyzej ale nie udalo mie sie natrafic na cos co pokryloby sie idealnie z problemem z jakim mam do czynienia. w zwiazku z tym chcialbym zasiegnac jezyka u bardziej doswiadczonych klubowiczow.
jezdze mondeo 2.2 TDCI. dwa-trzy dni temu zauwazylem, ze przy przyspieszaniu (kiedy auto przekracza 2k obrotow) pojawia sie glosny szum jakby silnik zaczynal zasysac gigantyczne ilosci powietrza. ciekawe jest to, ze szumi tylko kiedy auto przyspiesza na biegu, kiedy jade na luzie i podkrecam mu obroty to ten szum nie wystepuje. faktem jest, ze spadly troche osiagi auta - predkosc maksymalna o ok. 15-20 km/h w stosunku do tego co bylo wczesniej. dzisiaj mialem mozliwosc posluchania tego odglosu przy otwartym oknie w sytuacji kiedy jadace obok auto "odbilo" dzwieki mojego silnika. brzmialo to dosyc dramatycznie - porownalbym to do odglosu duzej ilosci piasku zsuwajacego sie po arkuszu blachy (wywrotka wysypujaca piasek?).
cos mi mowi, ze jest niedobrze z turbosprezarka. czy mam racje? co to moze byc dokladnie? czy auto winno bezzwlocznie znalezc sie w warsztacie, czym ryzykuje jesli pojezdze jeszcze 2-3 tygodnie bez wizyty w ASO? czy stateczna jazda (bez przyspieszen zalaczajacych turbo) pozwoli na ograniczenie ryzyka uszkodzenia innych elementow silnika? jaki jest orientacyjny koszt naprawy uszkodzenia ktore wystapilo w moim fordzie?

daag jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2009, 02:19   #2
Mariusz
ford::professional
 
Avatar Mariusz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-08-2008
Skąd: Blachownia
Model: Mondeo Mk3-DENSO
Silnik: 2.O TDCi 115/156KM, 299/377Nm 'by Heko.
Rocznik: VII/2OO5 Sedan
Postów: 1,942
Domyślnie Odp: halas przy przyspieszaniu

Sprawdź, czy nie masz pękniętej gumowej rury idącej do intercoolera!
__________________

668855686
Mariusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2009, 06:01   #3
Zawika
ford::professional
 
Avatar Zawika
 
Zarejestrowany: 21-12-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo Sedan Ghia
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 1,362
Domyślnie Odp: halas przy przyspieszaniu

Cytat:
Napisał daag Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dobry wieczor,
probowalem namierzyc wczesniejsze posty w temacie jak powyzej ale nie udalo mie sie natrafic na cos co pokryloby sie idealnie z problemem z jakim mam do czynienia.
Idealnie nigdy się nic nie pokryje. Problemy mogą być co najwyżej podobne. I takich jak Twój jest opisanych na tym forum całe mnóstwo.

Cytat:
Napisał daag Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...dwa-trzy dni temu zauwazylem, ze przy przyspieszaniu (kiedy auto przekracza 2k obrotow) pojawia sie glosny szum jakby silnik zaczynal zasysac gigantyczne ilosci powietrza. ciekawe jest to, ze szumi tylko kiedy auto przyspiesza na biegu, kiedy jade na luzie i podkrecam mu obroty to ten szum nie wystepuje...
Sprawdź wszystkie węże w układzie turbiny. Jak pisze 12345mario na pewno jest pęknięta jakaś rura w układzie dolotowym. Ewentualnie rura zsunęła się z jakiegoś króćca lub opaska ją mocująca jest zbyt słabo dociśnięta.
Pęknięcie rury można w łatwy sposób znaleźć, ponieważ zazwyczaj w tym miejscy rura jest zaolejona(może to być naprawdę niewielkie pęknięcie).
Koszt naprawy gdy zrobisz to sam i przy zakupie nowych części( rury) nie przekroczy 200 zł za rurę .[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ].
"Naprawa" jest banalnie prosta.Wymieniasz po prostu uszkodzony element.


Cytat:
Napisał daag Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pojawia sie glosny szum jakby silnik zaczynal zasysac gigantyczne ilosci powietrza.
Gdy pęknie rura , lub jest jakakolwiek nieszczelność w układzie dolotowym, pompowane przez turbinę powietrze wytwarza taki "szum". Niestety silnik go nie zasysa i spadają osiągi auta.
__________________
POZDRAWIAM.
Zawika jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2009, 07:37   #4
daag
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 14-04-2009
Skąd: wro
Model: MONDEO
Silnik: 2.2 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 4
Domyślnie Odp: halas przy przyspieszaniu

dziekuje za pomoc! i pozdrawiam
daag jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-07-2009, 11:17   #5
jj1980
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 10-02-2009
Postów: 4
Domyślnie Odp: halas przy przyspieszaniu

Mam ten sam problem i chciałem się zapytać o finał tamtej sprawy - czy rzeczywiście była to kwestia rury doprowadzającej powietrze?
jj1980 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-07-2009, 12:56   #6
Maniok
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-05-2008
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo
Silnik: 2.0TDCI 130KM / 115KM
Rocznik: 2002 2007
Postów: 27
Domyślnie Odp: halas przy przyspieszaniu

U mnie puściło mocowanie metalowej rury przy kołnierzu zaworu EGR. Objaw podobny + głośny gwizd spod maski i trochę sadzy na oplocie rury tuż przy kołnierzu. Naprawa w warsztacie u ślusarza spawającego w "kwasiaku".
Maniok jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-08-2009, 21:03   #7
daag
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 14-04-2009
Skąd: wro
Model: MONDEO
Silnik: 2.2 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 4
Domyślnie Odp: halas przy przyspieszaniu

Cytat:
Napisał jj1980 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam ten sam problem i chciałem się zapytać o finał tamtej sprawy - czy rzeczywiście była to kwestia rury doprowadzającej powietrze?
pewnie musztarda po obiedzie bo pytanie ma juz pare miesiecy, moze jednak komus przyda sie taka informacja.

ostatecznie po wizycie w ASO koniecznym okazala sie wymiana zlacza dolotowego intercoolera - gumowa rura, ktora wyceniono na 165 zl. do tego dochodzi robocizna - calosc ok. 250 zl. po wymianie przez jakis czas auto niemilosiernie kopcilo przy przyspieszeniu.

pozdrawiam
daag jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-08-2009, 17:45   #8
Zawika
ford::professional
 
Avatar Zawika
 
Zarejestrowany: 21-12-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo Sedan Ghia
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 1,362
Domyślnie Odp: halas przy przyspieszaniu

Sorki...wyżej w tym poście pisaliśmy o gumowej i to PĘKNIĘTEJ rurze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
__________________
POZDRAWIAM.
Zawika jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-08-2009, 18:11   #9
Lothien
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-06-2009
Skąd: Katowice
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDDi
Rocznik: 2001
Postów: 88
Domyślnie Odp: halas przy przyspieszaniu

Korzystając z okazji chciałbym się zapytać doświadczonych forumowiczów.
W moim autku też słyszę drażniący "świst" po przekroczeniu 2 tys. obrotów podczas jazdy, na postoju go nie słychać, przy czym drastycznego spadku mocy nie odczuwam, autko jest żwawe i dynamiczne.

Moje wątpliwości budzi jakość węża jaki wychodzi z intercoolera (strona kierowcy między silnikiem a akumulatorem) i planuje go wymienić (ale nigdy nie miałem do czynieni z turbosprężarka w dieslach), w związku z tym mam parę pytań:

1. czy taką rurkę mogę wymienić sam (rozumiem, że w tym układzie jest tylko schłodzone przez intercooler powietrze?)
2. czy mogę wymienić samą rurkę bez konieczności zakupu całego układu (w sklepie sprzedawca proponował mi taką rurkę z zintegrowanym wężem stalowym, bardzo długi i powyginany odcinek za ok 450zł a zużyty element ma może 30-40cm długości i jest tylko elementem gumowy - pierwszy odcinek gumowy, który podłączony jest do intercoolera)
3. ten wężyk jest w taki kiepskim stanie, że nie jestem w stanie odczytać numerów seryjnych, w jaki inny sposób mogę znaleźć taki element? (planuje go szukać w internecie ponieważ w sklepach proponują mi tylko cały układ za 450zł :/ i przy takiej wymianie będę musiał jeszcze doliczyć koszt robocizny w warsztacie)

Proszę o pomoc, będę bardzo wdzięczny.
Lothien jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-08-2009, 18:15   #10
Zawika
ford::professional
 
Avatar Zawika
 
Zarejestrowany: 21-12-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo Sedan Ghia
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 1,362
Domyślnie Odp: halas przy przyspieszaniu

Najlepiej zrób zdjęcie tego elementu.
Numer części się znajdzie ...nie ma problemu.
I oczywiście wymienisz to sam.
__________________
POZDRAWIAM.
Zawika jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:02.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.