Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-07-2022, 20:36   #1
michadr
ford::average
 
Avatar michadr
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 30-07-2022
Skąd: Łódź
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 100 KM
Rocznik: 2006
Postów: 62
Domyślnie Dostęp do klapki mieszalnika powietrza

Cześć,

Przekopałem internet oraz forumową wyszukiwarkę, w tym dziesiątki tematów o nagrzewnicy i nawiewach, ale nie znalazłem odpowiedzi na dość banalne pytanie.

Mianowicie - jak dostać się do mechanizmu klapki mieszalnika powietrza w przedliftowym MK2? Chodzi mi o sposób bez kompletnego demontażu całej deski.

Mam manualną klimatyzację, kierunek nawiewu sterowany jest pokrętłem i cięgnem. Jest problem z zacinającym się pokrętłem, niekiedy trzeba użyć dużej siły, a niekiedy nie udaje się przestawić kierunku nadmuchu. Wykluczyłem pokrętło, panel oraz tę śmieszną, plastikową przekładnię (po demontażu panelu klimatyzacji). Problem leży głębiej - po drugiej stronie cięgna, ale nie mam pomysłu jak tam się dostać.

Interesuje mnie ten obszar:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Dziś, przy okazji wymiany kabinówki (tak, to jedna z moich ulubionych czynności), kombinowałem czy da się tam dostać od strony nóg kierowcy. Nie mam pomysłu czy i jak da się zdemontować plastik, o który opiera się prawe kolano. Zachodzi on aż pod kierownicę. Widoczny na poniższym zdjęciu (zapożyczonym z sieci).

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Demontaż małego plastiku nad dywanikiem czy metalowych wzmocnień pod spodem raczej dużo nie da. A teoretycznie pod tym dużym plastikiem ze zdjęcia powinien być lepszy dostęp. Widziałem jeden filmik na YT jak gość wyjmował deskę razem z tą częścią, tak jakby góra i dół były połączone na stałe. Dajcie znać jeśli macie pomysł albo doświadczenie w takim temacie.

michadr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-07-2022, 22:07   #2
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,554
Domyślnie Odp: Dostęp do klapki mieszalnika powietrza MK2

A jak radio wyciągniesz to nie będzie dość miejsca żeby zajrzeć głębiej?

Bump: A jak radio wyciągniesz to nie będzie dość miejsca żeby zajrzeć głębiej?
hindus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-07-2022, 11:48   #3
michadr
ford::average
 
Avatar michadr
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 30-07-2022
Skąd: Łódź
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 100 KM
Rocznik: 2006
Postów: 62
Domyślnie Odp: Dostęp do klapki mieszalnika powietrza

Chciałbym żeby to było tak proste. Niestety, nie da się.
Po wyjęciu radia mam dostęp do cięgna i mogę jedynie popatrzeć jak biegnie ono wgłąb. Mogę jeszcze (wkładając rękę do łokcia) czubkiem palca namacać miejsce, gdzie łączy się z przekładnią zębatą mieszalnika. To wszystko, nie ma opcji żeby zobaczyć coś więcej lub próbować rozbierać ten bałagan głębiej, manewrować narzędziami itp.

Problemem jest to, że deska ma od wewnątrz (za radiem) zabudowaną konstrukcję.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Mieszalnik jest dosłownie "za" i "pod" nią.

BTW, na wszystkich zdjęciach i filmikach deska pokazywana jest jako całość z plastikiem, o który pytałem, więc raczej nie ma opcji go rozdzielić.

Nie mam zamiaru bawić się z wyciąganiem deski dla takiej pierdoły. Mogę co najwyżej "na pałę" spryskać z góry cały mechanizm smarem. Nic to nie da raczej, poza satysfakcją, że próbowałem coś zrobić.

Ostatnio edytowane przez michadr ; 31-07-2022 o 11:53
michadr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-07-2022, 12:10   #4
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,554
Domyślnie Odp: Dostęp do klapki mieszalnika powietrza

Możesz zawsze naciąć ten plastik. Odegniesz go, będziesz miał dostęp do mechanizmu regulacji. Zrobisz co trzeba i skleisz z powrotem.

Bump: Możesz zawsze naciąć ten plastik. Odegniesz go, będziesz miał dostęp do mechanizmu regulacji. Zrobisz co trzeba i skleisz z powrotem.
hindus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-07-2022, 15:03   #5
michadr
ford::average
 
Avatar michadr
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 30-07-2022
Skąd: Łódź
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 100 KM
Rocznik: 2006
Postów: 62
Domyślnie Odp: Dostęp do klapki mieszalnika powietrza

Jest to jakaś opcja, chociaż jeszcze nie doszedłem do tego poziomu desperacji. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Popatrzę w wolnej chwili na to dokładniej, chociaż przeczuwam, że żeby coś tam więcej zdziałać, to pewnie trzeba by było całą tę kieszeń wyciąć.
michadr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-08-2022, 19:53   #6
wojtal84
ford::beginner
 
Imię: Pawel
Zarejestrowany: 26-10-2010
Skąd: Gliwice
Model: Focus MK2
Silnik: 2.0 Benzynka
Rocznik: 2005
Postów: 32
Domyślnie Odp: Dostęp do klapki mieszalnika powietrza

Niestety trzeba zrzucić obie części deski. Cały metalowy stelaż pod deską jest przymocowany na stałe do części deski przy podszybiu. Dodatkowo jest przykręcony dwoma śrubami po boku, gdzie trzeba ściągnąć drzwi by je odkręcić. Przechodziłem u siebie wymianę całego zespołu nagrzewnicy bo robiłem przekładkę z klimy ręcznej na klimatronik.
wojtal84 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-08-2022, 22:41   #7
michadr
ford::average
 
Avatar michadr
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 30-07-2022
Skąd: Łódź
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 100 KM
Rocznik: 2006
Postów: 62
Domyślnie Odp: Dostęp do klapki mieszalnika powietrza

Podziwiam zawzięcie, musiałbym mieć dużo długich, jesiennych wieczorów żeby samemu to ogarnąć.
Właśnie zastanawiało mnie czemu na filmach z demontażu deski ściągają drzwi - teraz już wiem. Miałem też cichą nadzieję, że wystarczy zdjąć sam front, bez podszybia.

Tak czy inaczej, na chwilę obecną udało się to cięgno rozruszać do akceptowalnego poziomu. Z deską czekam na awarię nagrzewnicy albo jakiś podobny armagedon (ale wcale sobie tego nie życzę).
michadr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:52.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.