Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-04-2018, 23:28   #1
Wirek_K
ford::amateur
 
Imię: Jakub
Zarejestrowany: 27-07-2013
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.2TDCI 200 KM
Rocznik: 2014
Postów: 5
Domyślnie kopci przy wypalaniu Dpf-u

Witam, mam od jakiegos czasu problem z dymieniem na szary kolor podczas wypalania dpfu. kopci jak dodaje gazu. Auto potrafi kopcić przez okolo 15 sekund później przestaje aż do kolejnego wypalania,nadmienię że wypanie odbywa się co około 2 dni 150 km auto poza tym jeździ dobrze ale wcześniej nie kopciło i zauwazylem ze przed wypalaniem nasila sie delikatne stukanie w silniku . Auto po chipie w Kreatorze ale po zauwazeniu objawow zdjalem jednak problem nie ustąpił. Nie ma żadnych błędów. Sprawdzone wtryski, dolot, dpf dziala. Nie mam pomysłu-próbowałem jeszcze sprawdzić egr zaslepić aby wyeliminowac awarie egru ale nie można wchodzi w tryb awaryjny. Będę wdzięczny za pomoc

Wirek_K jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2018, 10:30   #2
jackold
ford::amateur
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 18-05-2017
Skąd: Szczecin Liverpool
Model: mondeo czarne
Silnik: 2,0
Rocznik: 2010
Postów: 5
Domyślnie Odp: kopci przy wypalaniu Dpf-u

sprawdz sondy
jackold jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2018, 12:58   #3
atari
ford::professional
 
Zarejestrowany: 30-08-2008
Skąd: Szczecin
Model: mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 140KM -> 163KM
Rocznik: 2011
Postów: 1,097
Domyślnie Odp: kopci przy wypalaniu Dpf-u

Za często ci wypala. Spr czujnik ciśnienia roznicowego i wężyki do niego, u mnie też tak wypalal, zmieniłem zawór egr bo się zacinal, wymieniłem czujnik ciśnienia, wypalanie serwisowe i zresetowalem wartości czujnika i dpf, po tym wypala mi co 700-900 km
atari jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2018, 15:07   #4
dzeryae
ford::average
 
Zarejestrowany: 18-07-2008
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.2 TDCI 200 KM
Rocznik: 2013 MK4
Postów: 129
Domyślnie Odp: kopci przy wypalaniu Dpf-u

Cytat:
Napisał Wirek_K Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam, mam od jakiegos czasu problem z dymieniem na szary kolor podczas wypalania dpfu. kopci jak dodaje gazu. Auto potrafi kopcić przez okolo 15 sekund później przestaje aż do kolejnego wypalania,nadmienię że wypanie odbywa się co około 2 dni 150 km auto poza tym jeździ dobrze ale wcześniej nie kopciło i zauwazylem ze przed wypalaniem nasila sie delikatne stukanie w silniku . Auto po chipie w Kreatorze ale po zauwazeniu objawow zdjalem jednak problem nie ustąpił. Nie ma żadnych błędów. Sprawdzone wtryski, dolot, dpf dziala. Nie mam pomysłu-próbowałem jeszcze sprawdzić egr zaslepić aby wyeliminowac awarie egru ale nie można wchodzi w tryb awaryjny. Będę wdzięczny za pomoc
Mi bez chipa wypalał się co 400-600 km, ale po chipie w trakcie jazdy po mieście robi to nawet co 100 km. Chipujący mówili, że Mondeo ma mały DPF (mała pojemność) i po chipie jest więcej dymienia, które musi wyłapać DPF stąd częściej się wypala. Na trasie wypala mi się rzadziej bo co 200-400 km. Dym idzie mi tylko jak dam gaz prawie do dechy, przy normalnym przyspieszaniu nie dymi.
dzeryae jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2018, 15:23   #5
Wirek_K
ford::amateur
 
Imię: Jakub
Zarejestrowany: 27-07-2013
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.2TDCI 200 KM
Rocznik: 2014
Postów: 5
Domyślnie Odp: kopci przy wypalaniu Dpf-u

tylko jestem zdziwiony ze sytuacja po powrocie z chipa do serii nic nie dała, też kopci a przed nie było takich objawów. U mnie w ogóle nie dymi nawet jak dam gaz do dechy . Zadymienie jest tylko wtedy jak wypala dpf-a po zakończeniu wypalania jest jak ręką odjął. Przesadzałbym gdyby puścił małego tzw bąka, ale za mną jest kopciuch który unosi się ponad tylną szybę...
Wirek_K jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2018, 15:23   #6
wkg
ford::average
 
Zarejestrowany: 23-11-2008
Model: Mondeo mk V Titanium, było Mondeo mk IV
Silnik: TDCi 2.0 150, było 140@180
Rocznik: 2018, było 2009
Postów: 109
Domyślnie Odp: kopci przy wypalaniu Dpf-u

Cytat:
Napisał dzeryae Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mi bez chipa wypalał się co 400-600 km, ale po chipie w trakcie jazdy po mieście robi to nawet co 100 km. Chipujący mówili, że Mondeo ma mały DPF (mała pojemność) i po chipie jest więcej dymienia, które musi wyłapać DPF stąd częściej się wypala. Na trasie wypala mi się rzadziej bo co 200-400 km. Dym idzie mi tylko jak dam gaz prawie do dechy, przy normalnym przyspieszaniu nie dymi.
Chyba Ci kiepsko chipa zrobili : /
wkg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2018, 15:27   #7
Wirek_K
ford::amateur
 
Imię: Jakub
Zarejestrowany: 27-07-2013
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.2TDCI 200 KM
Rocznik: 2014
Postów: 5
Domyślnie Odp: kopci przy wypalaniu Dpf-u

Cytat:
Napisał atari Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Za często ci wypala. Spr czujnik ciśnienia roznicowego i wężyki do niego, u mnie też tak wypalal, zmieniłem zawór egr bo się zacinal, wymieniłem czujnik ciśnienia, wypalanie serwisowe i zresetowalem wartości czujnika i dpf, po tym wypala mi co 700-900 km
A miałeś błąd na egrze? U mnie nie ma błędów. W poniedziałek umówiłem się na wyjęcie egr-u. Tylko nie wiem czy można sprawdzić egr robiąc oględziny.

Bump: 3 miesiące jeździłem z chipem, dopiero po tym czasie zauważyłem cały ten proces częstego wypalania dymienia który teraz się nasilił. Starałem się znaleźć najlepszy warsztat. Znajomi też u nich robili chipa i nic się nie działo.
Wirek_K jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2018, 09:18   #8
atari
ford::professional
 
Zarejestrowany: 30-08-2008
Skąd: Szczecin
Model: mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 140KM -> 163KM
Rocznik: 2011
Postów: 1,097
Domyślnie Odp: kopci przy wypalaniu Dpf-u

Raz tylko mi wywalilo jakiś błąd z egr i raz ze nieprawidłowymi warunkami podczas wypalania. Później bez błędów wypalal się co 100km nawet. Po tym co napisałem nastąpiła duża poprawa, ale o dokładnie pomogło nie wiem do końca
atari jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2018, 10:33   #9
Wirek_K
ford::amateur
 
Imię: Jakub
Zarejestrowany: 27-07-2013
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.2TDCI 200 KM
Rocznik: 2014
Postów: 5
Domyślnie Odp: kopci przy wypalaniu Dpf-u

Cytat:
Napisał atari Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Raz tylko mi wywalilo jakiś błąd z egr i raz ze nieprawidłowymi warunkami podczas wypalania. Później bez błędów wypalal się co 100km nawet. Po tym co napisałem nastąpiła duża poprawa, ale o dokładnie pomogło nie wiem do końca
Mi żaden błąd z egrem nie wyskoczył ale raz wyskoczył błąd ze dpf nie mógł się zregenerować( wypalić) a dokładnie zbyt niska temperatura podczas regeneracji P244C i po tym nic więcej. Będę weryfikował egr tylko zaślepić go nie mogę i nie wiem czy jak go rozbiorę to będziemy w stanie ocenić czy jest uszkodzony czy nie, a wymieniać na ślepo nie uśmiecha mi się koszt 2 tyś.
Dziękuję za podpowiedź będę sprawdzał również elementy które opisałeś.

Ostatnio edytowane przez Wirek_K ; 05-04-2018 o 10:38
Wirek_K jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2018, 17:51   #10
atari
ford::professional
 
Zarejestrowany: 30-08-2008
Skąd: Szczecin
Model: mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 140KM -> 163KM
Rocznik: 2011
Postów: 1,097
Domyślnie Odp: kopci przy wypalaniu Dpf-u

ten blad sugeruje problem ze swieca dopalajaca.
atari jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:12.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.