Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-08-2016, 19:08   #1
DJopek
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-09-2013
Skąd: Kraków
Model: Aktualnie brak
Silnik: brak
Rocznik: 0000
Postów: 58
Domyślnie Dziwnie działa automat i nie zapala przy upale

Witam

Kolejny raz mam dziwny problem z autem - Mondeo MK4 2.0 TDCI automat durashift (2007).
Wracałem z pracy, auto normalnie jeździło, klima na full bo upał dziś na południu. Po ok. 50km gdy dojechałem do Krakowa, światła, korek etc. skrzynia po ruszeniu spod świateł jakby zmieniła tryb działania - bardzo długo nie zmienia biegów (podobnie do przełożenia sport, ale jeszcze bardziej wydłużone cykle biegów), szybkie redukcje, przyspieszenie też jakby nie takie (auto zrobiło się mułowate i bardzo agresywnie reagujące na gaz). W tym czasie klima zaczęła także jednocześnie dawać cieplejsze powietrze (przestała chłodzić).

Po dojechaniu pod dom, zgasiłem silnik - myślałem że może go zresetuje (nawyki z komputerów) ale niestety już auta nie uruchomiłem - rozrusznik kręci ale nie ma zapłonu (dodawanie gazu nic nie zmienia). Auto bardzo rozgrzane - wentylator po zgaszeniu auta chodził jeszcze z 10 minut. Kolejne kręcenia kluczykiem nic.

Po odstaniu 4 godzin gdy się teraz schłodziło jest wszystko ok - zapala od pierwszego razu, skrzynia chodzi normalnie, klima działa dobrze.

Czy ktoś miał podobne objawy i podpowie co to może być?
Aha - jeszcze jak dziwnie działała skrzynia to gdy podjeżdżałem pod dom spuściłem szyby (bo klima nie działała) i co parę metrów słyszałem taki krótki dźwięk jakby tarcia mechanicznego (dochodzący od strony skrzyni lub wału). Teraz po odstaniu już jest cichutko - żadnych negatywnych objawów.

Nadmienię że to już drugi raz - ostatnio jak były takie upały to miałem dokładnie te same objawy tj. nie mogłem zapalić jak miałem mocno nagrzane auto po długiej jeździe po mieście z klimą na full (ale wtedy skrzynia chodziła ok).

Any idea?

DJopek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-08-2016, 19:56   #2
DJopek
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-09-2013
Skąd: Kraków
Model: Aktualnie brak
Silnik: brak
Rocznik: 0000
Postów: 58
Domyślnie Odp: Dziwnie działa automat i nie zapala przy upale

Ok, widzę ze mam dziwny przypadek który sie nikomu nie przytrafil... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pytanie wiec z innej beczki - czy znacie w Krakowie lub okolicach mechanika godnego polecenia (nie koniecznie związanego z przypadkiem jw. - potrzebuje wymienić rozrzad hamulce, zobaczyć zawieszenie etc - autko przekroczyli 200k i chcialbym generalne trochę zrobić).
DJopek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-08-2016, 21:06   #3
hamertbu
ford::advanced
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-08-2015
Model: Mondeo MK4 Titanium
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 205
Domyślnie Odp: Dziwnie działa automat i nie zapala przy upale

może tryb awaryjny się załączył? co do klimy i wiatraka to może chłodnica zasyfiona i nie wydala w upały (miałem podobnie)
hamertbu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-08-2016, 07:23   #4
Pajko
ford::average
 
Avatar Pajko
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 19-08-2012
Skąd: Tarnów
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCi Durashift
Rocznik: 2007
Postów: 89
Domyślnie Odp: Dziwnie działa automat i nie zapala przy upale

Nie odpalanie na gorącym / ciepłym silniku kojarzy mi się z walnietym czujnikiem wałka rozrządu. Ale jak to jest w mk4 nie wiem nie miałem takiego problemu nigdy.
Pajko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-08-2016, 13:24   #5
DJopek
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-09-2013
Skąd: Kraków
Model: Aktualnie brak
Silnik: brak
Rocznik: 0000
Postów: 58
Domyślnie Odp: Dziwnie działa automat i nie zapala przy upale

Cytat:
Napisał hamertbu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
może tryb awaryjny się załączył? co do klimy i wiatraka to może chłodnica zasyfiona i nie wydala w upały (miałem podobnie)
Tryb awaryjny raczej nie bo on objawia się kontrolkami chociażby usterki silnika (miałem tak jak mi się DPF zapchał).
Co do klimy to sprawdzę, dzięki.
DJopek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-08-2016, 05:30   #6
DJopek
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-09-2013
Skąd: Kraków
Model: Aktualnie brak
Silnik: brak
Rocznik: 0000
Postów: 58
Domyślnie Odp: Dziwnie działa automat i nie zapala przy upale

Wczoraj odczytalem bledy w trybie serwisowym i mam zapisane 3:
- 160782
- C20000
- C40168

Czy ktoś może rozszyfrować powyższe?
Jakie powinno być prawidlowe zasilanie na aku na postoju?
DJopek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:05.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.