Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-06-2008, 18:13   #11
Gemini63
ford::average
 
Zarejestrowany: 06-01-2007
Skąd: EL
Model: Mondeo III
Silnik: 2.0 TDCi 115/MMT6
Rocznik: 2004
Postów: 73
Domyślnie Re: [MKIII] Wtryskiwacze...już wymieniać?

Co do ceny wtrysków w ASO, to dziś pytałem o jakich numerach mam sobie kupić (sprawdzane na podstawie VIN) i wychodzi że nowy o numerze 4307449 jest po 1390,20 i regenerowany o numerze 1376298 po 1209,02. To jest cena w przypadku zdania starych wtrysków. Jeżeli chcemy stare sobie zostawić doliczają jeszcze 180,- +VAT od sztuki oczywiście. Do tego wymiana z programowaniem ok. 400,- + jeszcze jakieś rurki (dokładnie nie pamiętam jakie) też sporo kosztujace. Tak więc wymiana w serwisie to odchudzenie portfela o ok. 7000,- :fcp5
W związku z tym mam pytanie - numery wtryskiwaczy wystawianych na allegro mają zupełnie inną numerację niż ta podana w ASO, dowiedziałem się, że to jest oznaczenie Forda. Czy ktoś oblatany mógłby mi przełeżyć numer fordowski 1307449 na ten z allegro? tam sa nówki po 750,-
Z góry dziekuje.

__________________
Pozdrawiam
Krzysiek
Gemini63 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-06-2008, 18:52   #12
J_J
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 13-11-2007
Skąd: Warszawa
Postów: 27
Domyślnie Re: [MKIII] Wtryskiwacze...już wymieniać?

Jezdzenie na dobrych jakosciowo paliwach tez nie jest gwarancja ze wtryski nie poleca. Powodem naszych problemow jest pompa a wlasciwie jej zuzywanie podczas ktorego wydzielaja sie metalowe mikroskopijne opilki ktore sa wpychane pod ogromnym cisnieniem do wtrysku, a ze wtrysk jest precyzyjnym urzadzeniem to i sie przez to powiedzmy "zapycha". Na zuzycie pompy ma wplyw przede wszystkim nasz styl jazdy bo im ostrzejszy tym bardziej "sciera sie" pompa. Ja ostatnio mialem maly problem z wtryskiem na trzecim cylindrze (blad P2338 czyli spalanie stukowe - oczywiscie migajaca sprezynka). Wtrysk sam sobie wykrecilem zawiozlem do regeneracji (koszt 450 zl) wkrecilem tam gdzie byl; podjechalem do elektronika samochodowego, ktory wprowadzil ponownie kod wtrysku do komputera co pozwolilo skasowac blad P2338 i auto jezdzi jak nowe. Ot i cala zabawa. Moja rada czekaj az Ci na stale bedzie mrygac i zacznie Ci naprzyklad pracowac nierowno i glosno a na dodatek kopcic jak stary starGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Podjedziesz do speca, podepnie kompa i bedziesz wiedzial co dolega mondkowi.
J_J jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-06-2008, 19:05   #13
J_J
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 13-11-2007
Skąd: Warszawa
Postów: 27
Domyślnie Re: [MKIII] Wtryskiwacze...już wymieniać?

A i jeszcze jedno te nowki za 750 na allegro to nic innego jak wtryski regenerowane. Nie wierzcie temu co pisza. Wiem bo troche nad tym tematem siedzialemGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
J_J jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-06-2008, 19:10   #14
mariuszzz
ford::average
 
Zarejestrowany: 23-05-2007
Skąd: Wałbrzych
Model: S-Max
Silnik: 2.0 210 KM
Rocznik: 2016
Postów: 54
Domyślnie Re: [MKIII] Wtryskiwacze...już wymieniać?

Gemini63....dziwne Ci te numery wtrysków w ASO podali....powinno byc cos w stylu: 2S7Q-9K546-AJ.
mariuszzz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-06-2008, 19:25   #15
Slawko
 
Postów: n/a
Domyślnie Re: [MKIII] Wtryskiwacze...już wymieniać?

mariuszzz, wszystko gra. Ford ma dwie numeracje. jedna fordowska same cyfry, a druga to tak zwany kod FINISH składająca sie z liter i liczb. Obie sa poprawne i kazda część ma oba oznaczenia.
Na kazdej częśći( no prawie) jest wybity kod FINISH czyli te cyfro-literki np.2S7Q-9K546-AJ, a w katalogu bedzie ta składająca się z samych liczb np. 4307449
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-06-2008, 19:41   #16
mariuszzz
ford::average
 
Zarejestrowany: 23-05-2007
Skąd: Wałbrzych
Model: S-Max
Silnik: 2.0 210 KM
Rocznik: 2016
Postów: 54
Domyślnie Re: [MKIII] Wtryskiwacze...już wymieniać?

aaaa....w takim razie zwracam honor Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)
mariuszzz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-06-2008, 20:02   #17
Gemini63
ford::average
 
Zarejestrowany: 06-01-2007
Skąd: EL
Model: Mondeo III
Silnik: 2.0 TDCi 115/MMT6
Rocznik: 2004
Postów: 73
Domyślnie Re: [MKIII] Wtryskiwacze...już wymieniać?

Slawko, jesteś kumaty facet, byłbyś w stanie zamienić ten fordowski kod 1307449 na kod FINISH? Z góry THX..... (ten poprzedni co wpisalem 4307449 jest błędny, jedynke tak mi zapisał jak czwórke, pozostałe 4 są inne, więc jest to jedynka).
__________________
Pozdrawiam
Krzysiek
Gemini63 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-06-2008, 20:34   #18
kreeecik
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 02-11-2007
Skąd: Pabianice
Postów: 471
Domyślnie Re: [MKIII] Wtryskiwacze...już wymieniać?

Cytat:
Napisał J_J
A i jeszcze jedno te nowki za 750 na allegro to nic innego jak wtryski regenerowane. Nie wierzcie temu co pisza. Wiem bo troche nad tym tematem siedzialemGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
Dla Twojej wiadomości wtryski w tym tygodniu były w promocji w abscar[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] za 700zł nowe z gwarancją, teraz promocja się skończyła i są po 800zł.
kreeecik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-06-2008, 21:05   #19
Slawko
 
Postów: n/a
Domyślnie Re: [MKIII] Wtryskiwacze...już wymieniać?

Cytat:
Napisał Gemini63
Slawko, jesteś kumaty facet, byłbyś w stanie zamienić ten fordowski kod 1307449 na kod FINISH? Z góry THX..... (ten poprzedni co wpisalem 4307449 jest błędny, jedynke tak mi zapisał jak czwórke, pozostałe 4 są inne, więc jest to jedynka).
niestety nie. Nie posiadam i nie mam dostepu do oprogramowania fordowskiego tak zwanego Parts Guide(Microcat), ale w kazdym ASO lub innym punkcie mającym wykupione to oprogramowanie zmienia Ci.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-06-2008, 19:57   #20
J_J
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 13-11-2007
Skąd: Warszawa
Postów: 27
Domyślnie Re: [MKIII] Wtryskiwacze...już wymieniać?

Kreeecik Ty znowu swoje. Pracujesz tam czy jak?. Powiedz mi dlaczego przyjmuja w rozliczeniu stare wtryski i cena nowego zalezy od tego czy oddasz stare czy nie?. Po co ten warunek???. Przeciez moge wyrzucic do kosza i jechac kupic nowe dlaczego mam im stare oddawac?. Lubia zbierac zlomGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.? czy wykorzystuja jako towar wtorny do naprawy i odsprzedazy tylko takiej bardziej "cywilizowanej".
J_J jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:11.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.