Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-05-2014, 09:55   #291
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,062
Domyślnie Odp: [mk3][mk4]Forscan - program do diagnostyki i nie tylko

Cytat:
Napisał mm32 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To nie da jednoznacznej odpowiedzi czy sprężarka nie wytwarza ciśnienia bo jest uszkodzons czy tez nie ma czynnika.
Trochę podobne rozważania do dywagacji typu "czy niskie ciśnienie w szynie paliwowej nie jest przypadkiem wynikiem braku paliwa w zbiorniku"...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
"Zdiagnozować FORscanem" to dla mnie jest synonim zdania "odczytać i zinterpretować słownie kody błędów z modułu sterującego - w tym przypadku klimatyzacją". No i może jeszcze - "jeśli są - to wykonać procedury diagnostyczne".Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-05-2014, 10:48   #292
slawek-kali
ford::expert
 
Avatar slawek-kali
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Niemcy - Paderborn
Model: Smax Titanium S
Silnik: 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 4,944
Domyślnie Odp: [mk3][mk4]Forscan - program do diagnostyki i nie tylko

Chodzi dokładnie oto czy w przypadku gdy przerwany jest jakiś kabel, bądź uszkodzony czujnik, bezpiecznik lub przekaźnik, to forscan wypluje jakieś błędy?! W warsztacie na diagnozie nic nie wyskakiwało i mechanik stwierdził, ze prawdopodobnie sprzęgło sprężarki poszło lub uszkodzony jest sam kabel zasilający sprężarkę...
No nic za chwile sprawdzę czy miał racje( mam nadzieje, ze to kabel ) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
slawek-kali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-05-2014, 11:24   #293
jacekn8
ford::average
 
Avatar jacekn8
 
Zarejestrowany: 11-11-2009
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi 115KM Econetic
Rocznik: 2009
Postów: 190
Domyślnie Odp: [mk3][mk4]Forscan - program do diagnostyki i nie tylko

Cytat:
Napisał mm32 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To nie da jednoznacznej odpowiedzi czy sprężarka nie wytwarza ciśnienia bo jest uszkodzons czy tez nie ma czynnika.
Ale np. możesz sobie zapamiętać wartość ciśnienia na wyłączonej klimie w momencie jak jest układ całkowicie sprawny. Ja mam w tej chwili sprawny i z tego co pamiętam ciśnienie w układzie jest coś koło 7,8 bara. Jak włączę klimę to oczywiście ciśnienie rośnie. Kiedyś jak będę miał problemy z klimą to podłącze kompa i zobaczę czy dalej jest 7,8 bara w spoczynku czy inaczej. Dzięki temu będę mógł wywnioskować wiele przypadków.
Cytat:
Napisał Kalik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Chodzi dokładnie oto czy w przypadku gdy przerwany jest jakiś kabel, bądź uszkodzony czujnik, bezpiecznik lub przekaźnik, to forscan wypluje jakieś błędy?! W warsztacie na diagnozie nic nie wyskakiwało i mechanik stwierdził, ze prawdopodobnie sprzęgło sprężarki poszło lub uszkodzony jest sam kabel zasilający sprężarkę...
No nic za chwile sprawdzę czy miał racje( mam nadzieje, ze to kabel ) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy wypluje błędy to tego nie wiadomo. Dużo zależy od zasady działania określonego czujnika.
W tym warsztacie to co podłączali że nic nie wyskakiwało, bo jak jakiś uniwersalny "shit" to w 90% normalka że nic nie wyskoczy bo nie dostanie się na MS-CAN na której jest moduł klimatyzacji. W takich przypadkach darmowy FORScan z przerobionym ELMem za 3 dychy potrafi więcej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jacekn8 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-05-2014, 17:38   #294
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: [mk3][mk4]Forscan - program do diagnostyki i nie tylko

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Trochę podobne rozważania do dywagacji typu "czy niskie ciśnienie w szynie paliwowej nie jest przypadkiem wynikiem braku paliwa w zbiorniku"...
A to akurat łatwo można sprawdzić,gorzej z R134A Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..

Bump:
Cytat:
Napisał jacekn8 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale np. możesz sobie zapamiętać wartość ciśnienia na wyłączonej klimie w momencie jak jest układ całkowicie sprawny. Ja mam w tej chwili sprawny i z tego co pamiętam ciśnienie w układzie jest coś koło 7,8 bara.
To ciśnienie jest bardzo silnie zależne od temperatury,także słaby to sposób na porównywanie.
Tutaj znajdziesz szczegóły:
http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=128985
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-06-2014, 18:54   #295
Robunio4
ford::beginner
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 22-05-2014
Skąd: wawa
Model: Mondeo MK4 GHIA
Silnik: 2,3 Benzyna+LPG 160KM Automat
Rocznik: 2007
Postów: 30
Domyślnie Odp: [mk3][mk4]Forscan - program do diagnostyki i nie tylko

Witam, jak uważacie, czy coś takiego połączy się z forscanem?
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Można tym kasować błędy? Czy raczej to tylko bajer?
Robunio4 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-06-2014, 19:01   #296
slawek-kali
ford::expert
 
Avatar slawek-kali
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Niemcy - Paderborn
Model: Smax Titanium S
Silnik: 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 4,944
Domyślnie Odp: [mk3][mk4]Forscan - program do diagnostyki i nie tylko

Ja kupiłem taki i działa zarówno z forscan jak i innymi programami (elmconfig również)Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
slawek-kali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-06-2014, 20:46   #297
arttk
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 17-06-2013
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK4 Ghia X
Silnik: 2.3 Duratec (SEBA) 160KM benz + LPG
Rocznik: 2007
Postów: 255
Domyślnie Odp: [mk3][mk4]Forscan - program do diagnostyki i nie tylko

Cytat:
Napisał Robunio4 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam, jak uważacie, czy coś takiego połączy się z forscanem?
Trzymaj się z daleka od wszelkich elmów w wersji 1.5, bo to zawsze będą chińskie podróbki niewiadomej jakości, z reguły z firmware próbującym naśladować wersję 1.3
arttk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-06-2014, 09:22   #298
fido
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 31-01-2006
Skąd: Kalisz
Model: Ford Escape 2018r.
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2018
Postów: 406
Domyślnie Odp: [mk3][mk4]Forscan - program do diagnostyki i nie tylko

Koledzy czy kodowanie wtryskiwaczy powinno odbywać się na zimnym silniki czy na ciepłym. Czy można kodować wszystko od razu czy trzeba każdego po kolei, chodzi mi np. o program forscan.
fido jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-06-2014, 10:33   #299
Robunio4
ford::beginner
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 22-05-2014
Skąd: wawa
Model: Mondeo MK4 GHIA
Silnik: 2,3 Benzyna+LPG 160KM Automat
Rocznik: 2007
Postów: 30
Domyślnie Odp: [mk3][mk4]Forscan - program do diagnostyki i nie tylko

Znalazłem coś takiego. Czy to urządzenie połączy się z autem?
Warto kupić?
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Napisali, że nie chiński.

Bump: Znalazłem coś takiego. Czy to urządzenie połączy się z autem?
Warto kupić?
http://viaken.pl/pl/polski-elm327-v2-ford-mscan-hscan-euroscan-2014.html
Napisali, że nie chiński.
Robunio4 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-06-2014, 10:38   #300
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,062
Domyślnie Odp: [mk3][mk4]Forscan - program do diagnostyki i nie tylko

A tak w naszą szukajkę jak się wrzuci "Viaken", "Viakena" to nie wyskoczy przypadkiem z 4 strony postów???? Trzeba 148 raz pytać o to samo???
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
mondeo mk4



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:59.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.