Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-06-2013, 07:08   #1
wllodarczyk
ford::beginner
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 22-10-2012
Skąd: Sochaczew
Model: MK4 i MK5
Silnik: 2.0 tyci i 2.0tdci
Rocznik: 2009 i 2015
Postów: 10
Domyślnie Nie działa centralny zamek i sterowanie szyb.

Witam wszystkichGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Może już ktoś miał podobny problem i będzie mógł mi pomóc.Ok 24h po umyciu auta pojawił się na coversie komunikat "otwarte drzwi kierowcy" Nie mogę zamknąć auta z pilota tylko muszę robić to ręcznie a bagażnik zostaje otwarty i alarm nie jest uzbrojony Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie działa mi również sterowanie szyb i lusterek.Szukałem na forum i jeżeli chodzi o podobny przypadek to znalazłem tylko stary post z 2010r. i brak rozwiązania


Ostatnio edytowane przez wllodarczyk ; 03-06-2013 o 15:47
wllodarczyk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-06-2013, 09:08   #2
mrk26
ford::professional
 
Zarejestrowany: 01-05-2011
Skąd: UK
Model: Mondeo MK5 Titanium X Sport
Silnik: 2.0 TDCi 210 Bhp BiTurbo
Rocznik: 2015
Postów: 1,151
Domyślnie Odp: Problem z centralnym zamkiem?

Próbowałeś odpiąć klemę z aku na około 10 min?
mrk26 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-06-2013, 17:29   #3
wllodarczyk
ford::beginner
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 22-10-2012
Skąd: Sochaczew
Model: MK4 i MK5
Silnik: 2.0 tyci i 2.0tdci
Rocznik: 2009 i 2015
Postów: 10
Domyślnie Odp: Problem z centralnym zamkiem?

Cytat:
Napisał mrk26 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Próbowałeś odpiąć klemę z aku na około 10 min?
Tak, odpinałem na ok 15 min . i brak reakcji. Dziś rozebrałem drzwi i moduły są suche, wtyczki też dobrze się trzymają. Bezpieczniki również sprawdziłem. Już mi brak pomysłów co to może byćGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jutro jak znajdę troszkę czasu to wybiorę się żeby podłączyć się pod komputer,może coś więcej się dowiemGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wllodarczyk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-06-2013, 20:52   #4
larkowiec
ford::average
 
Avatar larkowiec
 
Zarejestrowany: 21-03-2011
Skąd: Knurów
Model: Fiesta, Smaxio
Silnik: 1.25 16V, 2.0 TDCi
Rocznik: 2004, 2006
Postów: 73
Domyślnie Odp: Nie działa centralny zamek i sterowanie szyb.

Obstawiałbym ma zalaną elektrykę zamka drzwi. U mnie mimo, że w lecie zamek działał dobrze ale poniżej zera nie mogłem zamykać - wymieniłem go i jest ok.
larkowiec jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-05-2016, 14:30   #5
piotrchomicki@op.pl
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-10-2011
Model: mondeo
Silnik: 1800
Rocznik: 2007
Postów: 14
Domyślnie Odp: Nie działa centralny zamek i sterowanie szyb.

witam, mam ten sam problem, czy ktoś zna jego rozwiązanie? dziękuję
piotrchomicki@op.pl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-05-2016, 21:16   #6
kmichal
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Nie działa centralny zamek i sterowanie szyb.

Witam, u mnie było to samo. Winowajca był przełamany jeden kabel w kostce przy słupku karoserii, tam gdzie kable wychodzą z drzwi na słupek.

Wyciągnąłem tą wtyczkę ze słupka i zdjąłem gumę z kostki [ harmonijkę, słonia rożnie na to mówią]. jeden kabelek z około 11 był ułamany, przedłużyłem go lutując do niego 5cm kabelek, wycisnąłem pin zlutowałem drugą stronę i wcisnąłem z powrotem do wtyczki. Działa wszystko jak przed usterką. Mam nadzieje że u was będzie to samo i że będziecie mogli się cieszyć ze sprawnych lusterek i szyb tak jak ja Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-05-2016, 22:27   #7
kuchar1232
ford::beginner
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 18-03-2016
Skąd: Łódź
Model: Mondeo Mk3
Silnik: Benzyna 1.8
Rocznik: 2004
Postów: 46
Domyślnie Odp: Nie działa centralny zamek i sterowanie szyb.

Wybierz sie na diagnostyke komputerową wszystko wyjdzie. A jeżeli chodzi o domykanie szyb opis jak zaprogramować masz w instrukcji. Ja u siebie w MK3 mam tak:

Opuścić szybę na dół następnie do góry i przytrzymać przez 5 sek .gdy szyba jest już zamknięta .Tak należy zrobić z każdą szybą. Sprawdzenie czy działa polega na przytrzymaniu przez ok. 4-5 sek przycisku od pilota otwierania lub zamykania drzwi w zależności, co chcemy zrobić
__________________

Ford Mondeo Mk3 1.8 Benzyna 2004r.
kuchar1232 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:59.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.