Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-06-2011, 18:05   #51
ryanan
ford::average
 
Zarejestrowany: 19-09-2010
Model: Mondeo i Fiesta
Silnik: tdci i 1,25
Rocznik: 2004 i 2011
Postów: 54
Domyślnie Odp: [MK3] Klimatyzacja - dziala 10 min.

Cytat:
Napisał ryanan Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cytat:





Napisał vladmir71


Witam.

Przewałkowałem troche forum i nie znalazłem sensownej odpowiedzi na mój problem...

chodzi o to że gaszę silnik zamykam auto, wracam po jakims czasie, odpalam auto i zaczyna wiać powietrze na szybkim biegu nawiewu- ale nawiewy są na OFF klimatronik nic nie wskazuje, a on wieje...trwa to parę sekund i przestaje.
Działo się tak ostatnio tez jak miałem temp. LO jedna kreska na prędkości, po przekreceniu kluczyka wieje przez chwile na dużych i znów spokój.
Miał ktos moze podobny problem?
Gdzie szukać usterki?




Mam identyczny problem - czy ktoś zna przyczynę?


Ktos zna odpowiedz na te problem?

ryanan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-06-2011, 20:13   #52
seba7
ford::beginner
 
Imię: Seba
Zarejestrowany: 19-09-2010
Skąd: Lublin
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 2.0 145KM
Rocznik: 2008
Postów: 40
Domyślnie Odp: Klimatyzacja - dziala 10 min.

Podepnę się pod temat. Ostatnio nabiłem sprężarkę, zrobiony był test szczelności i po tym wszystkim klima w warsztacie zadziałała. Jednak po kilku dniach zaczęło lecieć ciepłe powietrze, mimo że temperatura jest na LO. Sprężarka na pewno chodzi, wiatrak załącza się po starcie sprężarki. Dodatkowo pod maską rurka wchodząca do wnętrza auta jest cała oszroniona. A mimo to nadal leci ciepłe powietrze. Test klimy nie pokazał żadnych błędów. Już nie wiem gdzie mam czego szukać. Może ktoś ma jakiś pomysł?
seba7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-06-2011, 08:10   #53
ryanan
ford::average
 
Zarejestrowany: 19-09-2010
Model: Mondeo i Fiesta
Silnik: tdci i 1,25
Rocznik: 2004 i 2011
Postów: 54
Domyślnie Odp: Klimatyzacja - dziala 10 min.

Koledzy mam taki problem:
Wymieniono mi sprezarke na uzywana, te "nową" juz pojechalem nabic i bylo wszystko ok (co prawda na poczatku wywalalo mi bezpiecznik, ale teraz juz sie tak nie dzieje)
Natomiast minoł tydzien i teraz po wlaczeniu klimatyzacji sprzegło łączy na 0,5sek i rozłącza się, w tym czasie kompresor robi z pół obrotu, po czym mija 5 sekund i to samo - no tak to on nic nie schłodzi, a w aucie jest ciepło.

Szukac przyczyny w tej podkładce, czy gdzie indziej? Mam juz dosc tych mechanikow....
ryanan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-07-2011, 20:46   #54
Marstol
ford::amateur
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 02-05-2010
Skąd: Wałbrzych
Model: Ford Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 4
Domyślnie Odp: Klimatyzacja - dziala 10 min.

Witam
Mam podobny problem co większość z was, do tej pory tylko czytałem forum ale odpowiedzi jakoś nie mogłem znaleźć :
A więc
1- podczas jazdy miejskiej temp. silnika jest OK - ktoś już o podobnym przypadku pisał, jednak dalsze trasy - większe obciążenie temperatura rośnie nawet na maxa
2- problem z klimą - działa na początku potem tylko ciepłe

odebrałem dzisiaj mondziaka z serwisu Forda gdzie wymienili mi napinacz, rolki,paski (podczas włączenia klimy były hałasy )- teraz jest oK
powiedzieli mi że z klimą i rosnącą temp. jest wszystko ok (po zmniejszeniu ciśnienia w układzie chłodzenia) PROWDOPODOBNIE PRZEZ NAPINACZ I PASKI BYŁY PROBLEMY

Jednak ustąpiły tylko hałasy a temperatura po kilku km urosła i klima działa przez jakiś czas i znowu ciepłe powietrze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pewnie wrócę do serwisu
czytałem o termostatach ale wydaje mi się że wszystko jest ok - węże wszędzie są gorące
sprzęgło sprężarki - jeszcze nie sprawdzałem, ale nie mam takich objawów jak inni - raz ciepłe raz zimne

sam już nie wiem
jeżeli ktoś ma jakieś ciekawe rozwiązanie to proszę o podpowiedzi bo nie to że klima mi nie działa to jeszcze auto się grzeje

Mam Mondka 2.0
Marstol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-07-2011, 07:51   #55
chasm
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 27-05-2004
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MKIII kombi
Silnik: TDCi 115KM
Rocznik: XI 2003
Postów: 467
Domyślnie Odp: Klimatyzacja - dziala 10 min.

Cytat:
Napisał Marstol Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jeżeli ktoś ma jakieś ciekawe rozwiązanie to proszę o podpowiedzi bo nie to że klima mi nie działa to jeszcze auto się grzeje
A nie masz przypadkiem problemów z pompą płynu chłodzącego (wodną) ? Może frezy na wałku się wyrobiły i pompa się nie obraca? - zdarza się podobno.
chasm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-07-2011, 13:05   #56
trafal
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 08-08-2005
Skąd: Kraków/Warszawa
Model: Mondeo MKIII
Silnik: 2.0 TDCI: 115/153 PH
Rocznik: 2002
Postów: 204
Domyślnie Odp: Klimatyzacja - dziala 10 min.

Witam, mam pytanie czy wiecie moze jakie kupić oringi do układu klimatyzacji i gdzie ewentualnie? Mam do wymiany osuszacz i chciałbym skompletować aby nie zostać zaskoczony gdy rozbiorę układ.
P.S. Sorki za off'a
__________________
Mondeo MK III TDCI 153 PS 363 Nm Powered by Heko

http://www.motostat.pl/user_images/25125/icon1.png
trafal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-07-2011, 22:10   #57
chasm
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 27-05-2004
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MKIII kombi
Silnik: TDCi 115KM
Rocznik: XI 2003
Postów: 467
Domyślnie Odp: Klimatyzacja - dziala 10 min.

Części, całe komplety oringów i serwis jest na Powstańców (Batowice) i Półłanki - MasterMot chyba? się nazywa.
chasm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-07-2011, 22:46   #58
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: Klimatyzacja - dziala 10 min.

Cytat:
Napisał trafal Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jakie kupić oringi do układu klimatyzacji i gdzie ewentualnie?
jakie nie wiem ale gdzie wiem. u mnie rafale
Cytat:
Napisał chasm Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A nie masz przypadkiem problemów z pompą płynu chłodzącego (wodną) ?
prawdopodobnie "ochrona silnika" wyłącza klimę żeby chłodnica wody dostawała chłodniejsze powietrze. trzeba rzeczywiście przyjrzeć się pompie wody albo coś z zablokowanym termostatem, w każdym razie coś z przepływem cieczy chłodzącej
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-08-2011, 19:01   #59
Marstol
ford::amateur
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 02-05-2010
Skąd: Wałbrzych
Model: Ford Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 4
Domyślnie Odp: Klimatyzacja - dziala 10 min.

Dziękuję za podpowiedzi z pompą jednak po wymianie okazało się że to nie pompa wody wieloklin jest OK jednak wymieniłem na nowszą
Co się jednak okazało to po kolejnych testach, jazdach auto się nadal grzało i klima nie działała odpowiednio jednak kolega sprawdził wentylator a tam zamieniony biegun (kabelki połączone na odwrót i wentylator zamiast wciągać powietrze na silnik to je wypychał na chłodnice z płynem i klimą
Po zamianie kabelków wszystko zaczęło odpowiednio pracować i klima śmiga na maxa i autko się nie grzeje

Mam nadzieję że już nie będę musiał odwiedzać serwisu
Pozdrawiam
Marstol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-08-2011, 17:21   #60
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: Klimatyzacja - dziala 10 min.

rzadki przypadek, ktoś musiał tam grzebać bezmyślnie
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:29.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.