Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-11-2010, 17:26   #311
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: 2,0TDCi migająca sprężynka (dodatkowe objawy)

Cytat:
Napisał rabbit_tomek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wyświetla mi dokładnie błąd P0340 cóż zamówiłem czujnik położenia wału rozrządu
rozumiem, że wałka rozrządu a nie wału korbowego. jeśli wałka rozrządu to ok

jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-11-2010, 17:45   #312
rabbit_tomek
ford::average
 
Zarejestrowany: 19-09-2010
Skąd: Bielsk Podlaski
Model: Mondeo MK3
Silnik: TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 80
Domyślnie Odp: 2,0TDCi migająca sprężynka (dodatkowe objawy)

dokładnie ten błąd mówi i obwodzie prądowym wałka korbowego według komputera ale na wszelki wypadek wymienię czujnik wałka rozrządu i zobaczę co się będzie działo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
rabbit_tomek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-11-2010, 18:01   #313
makten
ford::average
 
Avatar makten
 
Imię: rts
Zarejestrowany: 06-04-2008
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2014
Postów: 71
Domyślnie Odp: 2,0TDCi migająca sprężynka (dodatkowe objawy)

a nie masz jakiegoś znajomego z mk3? byś przerzucił czujnik i zobaczył. jak się okaże że dobry to po co wymieniać?
makten jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-11-2010, 20:14   #314
grzybciu0
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 22-10-2010
Skąd: Śląsk
Model: mondeo mkIII
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2002
Postów: 8
Domyślnie Odp: 2,0TDCi migająca sprężynka (dodatkowe objawy)

ja byłem u mechanika podłączył mi mondka do wds zaprogramował wtryski i śmiga bez problemu ;d ale powiedział ze jak znowu wyskoczy sprężynka to n ic tylko wymieniać wtryski
grzybciu0 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-11-2010, 08:54   #315
ethernal
ford::professional
 
Avatar ethernal
 
Imię: Hans Joerg von Wafell
Zarejestrowany: 29-12-2008
Skąd: Racibórz
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.5t
Rocznik: 2007
Postów: 1,423
Domyślnie Odp: 2,0TDCi migająca sprężynka (dodatkowe objawy)

Cytat:
Napisał grzybciu0 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ja byłem u mechanika podłączył mi mondka do wds zaprogramował wtryski i śmiga bez problemu ;d ale powiedział ze jak znowu wyskoczy sprężynka to n ic tylko wymieniać wtryski
Potwierdzam, sam miałem tak jak sugeruje twój mechanik.
__________________
FORD MONDEO Mk4
ethernal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-11-2010, 23:39   #316
rabbit_tomek
ford::average
 
Zarejestrowany: 19-09-2010
Skąd: Bielsk Podlaski
Model: Mondeo MK3
Silnik: TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 80
Domyślnie Odp: 2,0TDCi migająca sprężynka (dodatkowe objawy)

koledzy czy to możliwe żeby nowy czujnik położenia wału korbowego ducha wyzionął w dwa miesiące?? pokazuje mi błąd P0335 :/ cóż wymienie tym razem na oryginalny (a był niby lepszy zamiennik) :/
rabbit_tomek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-12-2010, 18:26   #317
grzybciu0
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 22-10-2010
Skąd: Śląsk
Model: mondeo mkIII
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2002
Postów: 8
Domyślnie Odp: 2,0TDCi migająca sprężynka (dodatkowe objawy)

Zawsze się powinno kupować oryginalne części a nie jakieś zamienniki
grzybciu0 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-12-2010, 09:47   #318
Arek4791
ford::average
 
Imię: Arek
Zarejestrowany: 04-11-2009
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK3 FL
Silnik: 2.0 TDCI Ghia
Rocznik: 2004
Postów: 145
Domyślnie Odp: 2,0TDCi migająca sprężynka (dodatkowe objawy)

Koledzy przy ostatnich mrozach praktycznie każdego dnia po postoju cało nocnym na mrozie zaczyna migać sprężynka, ale jak auto pochodzi przez chwile na biegu jałowym i się troszke nagrzeje to po zgaszeniu i ponownym odpaleniu problem znika i jest po problemie ale następnego dnia znowu jest to samo, za pierwszym razem stwierdziłem że to pewnie wina mrozów i że on gęstnieje, latem wymieniałem filtr paliwa i właśnie ta zima daje się we znaki z tym problemem, ubiegłego roku były jeszcze większe mrozy i ów problem zdarzył się tylko raz, kwestia czy faktycznie jest to wina ropy czy też pomału zaczyna się problem wtrysków, dodam tylko że mruga tylko sprężynka a po delikatnym zagrzaniu sie się auta problem już nie występuje, może jest jakaś grzałka która podgrzewa paliwo i ów ona jest winą całej sytuacji bo może nie działa?
__________________
Była fiesta 1.3
Opel signum 2.2DTI
Opel signum 3.0CDTI
Jest mondeo 2.0 TDCi
Arek4791 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-12-2010, 21:52   #319
gear
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 07-08-2010
Skąd: UK
Model: Ford mondeo
Silnik: 2.0l tdci
Rocznik: 2001
Postów: 8
Domyślnie Odp: 2,0TDCi migająca sprężynka (dodatkowe objawy)

Cytat:
Napisał Arek4791 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Koledzy przy ostatnich mrozach praktycznie każdego dnia po postoju cało nocnym na mrozie zaczyna migać sprężynka, ale jak auto pochodzi przez chwile na biegu jałowym i się troszke nagrzeje to po zgaszeniu i ponownym odpaleniu problem znika i jest po problemie ale następnego dnia znowu jest to samo, za pierwszym razem stwierdziłem że to pewnie wina mrozów i że on gęstnieje, latem wymieniałem filtr paliwa i właśnie ta zima daje się we znaki z tym problemem, ubiegłego roku były jeszcze większe mrozy i ów problem zdarzył się tylko raz, kwestia czy faktycznie jest to wina ropy czy też pomału zaczyna się problem wtrysków, dodam tylko że mruga tylko sprężynka a po delikatnym zagrzaniu sie się auta problem już nie występuje, może jest jakaś grzałka która podgrzewa paliwo i ów ona jest winą całej sytuacji bo może nie działa?
Ja mialem identycznie.
Ale to byl poczatek padajacego wtrysku.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez gear ; 10-12-2010 o 18:47
gear jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-12-2010, 11:46   #320
a334
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 06-12-2010
Skąd: Dlś
Model: Focus
Silnik: TDci
Rocznik: 2004
Postów: 1
Domyślnie Odp: 2,0TDCi migająca sprężynka (dodatkowe objawy)

Witam wszystkich
Moj pierwszy wpis na tym forumGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam problem z foką (1.8 tdci, 2004) jak są mrozy kilkunastostopniowe (teraz to częsty przypadekGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.) to auto nie chce jechać, problem się pojawił tamtej zimy. Rano mróz kilkanaście stopni, auto odpala jest ok, po przejechaniu kilka kilometrów, czy czasami kilkaset metrów migająca sprężynka ,zaczyna chodzić jak transit, wtedy mozna"jakoś" jechać albo juz nie gdyz gaśnie. restart i problem się pojawia Czasami dzieje się tak nawet po zagrzaniu się auta (wskazówka pionowa). Dolewam do paliwa uszlachetniacza, a w tamtej zimie po wymianie filtra paliwa to samo. Dodam ze wieczorami , jak bywa mróz np-15 auto chodzi i śmiga bez zarzutów, wnioskuje że nie zdążył się wychłodzić, jak przez noc.
Po za okresem mroźnym focus chodzi ok. Przy tych nie domaganiach wyskakuje p0251 i p1211. Proszę o porady, diagnozy,n co mróz może mieć wpływ, może już ktoś miał taki problem, gdyż na forum doczytałem się o wtryskach ale to się objawia również przy letniej pogodzie. Jeżeli to wtryski, podajcie namiary na solidne firmy które regenerują. PozdrawiamGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a334 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
brak mocy tdci , mondeo mk3 , nierówna praca , silnik



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:38.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.