Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-06-2010, 07:48   #31
tomiscorpio
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 15-02-2006
Skąd: Złotów
Model: fs
Silnik: 1998
Rocznik: 95
Postów: 6,528
Domyślnie Odp: Szarpanie podczas przyspieszania

skasowali Cie 50zl niewiadomo za co.

Bo Twoje tlumaczenie odlaczyc sonde , zeby komp jechal z mapy , no ok , tylko jak to ma dzialac na sonde?? jej adaptacje?

tomiscorpio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-06-2010, 04:42   #32
SHELLER35
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 21-04-2010
Skąd: Częstochowa
Model: ALFA ROMEO 156
Silnik: 1.8TS 16V
Rocznik: 1998
Postów: 4
Domyślnie Odp: Szarpanie podczas przyspieszania

Cytat:
Napisał tomiscorpio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
skasowali Cie 50zl niewiadomo za co.

Bo Twoje tlumaczenie odlaczyc sonde , zeby komp jechal z mapy , no ok , tylko jak to ma dzialac na sonde?? jej adaptacje?
Nie ma działać na sondę, tylko po jej odłączeniu szarpanie ustało.Jeśli tak,to wiadomo,że coś z nią nie halo.Albo sonda do dupy,albo adaptacja do kompa. Sondę miałem nową więc zostało to drugie. Teoretycznie powinna zaadaptować się sama po kilkudziesięciu kilometrach,ale nie zawsze tak jest. Teraz wiesz za co skasowali 50zł Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.?!
SHELLER35 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-06-2010, 11:56   #33
tomiscorpio
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 15-02-2006
Skąd: Złotów
Model: fs
Silnik: 1998
Rocznik: 95
Postów: 6,528
Domyślnie Odp: Szarpanie podczas przyspieszania

No to akumulator odlaczyli i wtedy moglo przestac szarpac . A nie sonde odlaczyc i podlaczyc.

Nie chodzilo o adaptacji sondy , tylko kompa jak juz.

Bo sonda to nie zaden komputer mikroprocesor ani nic.

Wiec cos wiesz tylko nie do konca wiesz jak to dziala o co chodzi ani jak to nazwac.
tomiscorpio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-06-2010, 06:13   #34
SHELLER35
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 21-04-2010
Skąd: Częstochowa
Model: ALFA ROMEO 156
Silnik: 1.8TS 16V
Rocznik: 1998
Postów: 4
Domyślnie Odp: Szarpanie podczas przyspieszania

Cytat:
Napisał tomiscorpio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No to akumulator odlaczyli i wtedy moglo przestac szarpac . A nie sonde odlaczyc i podlaczyc.

Nie chodzilo o adaptacji sondy , tylko kompa jak juz.

Bo sonda to nie zaden komputer mikroprocesor ani nic.

Wiec cos wiesz tylko nie do konca wiesz jak to dziala o co chodzi ani jak to nazwac.
Jakie odłączenie akumulatora,co ty bredzisz?Dla twojej wiadomości w nowszych autach po odłączeniu akumulatora, błędy z komputera się nie kasują,bo pewnie o to ci chodziło. Mam wrażenie,że to ty nie bardzo wiesz o czym mówisz.
A jeśli jesteś takim debeściakiem,to dlaczego nie powiesz koledze ZAKAR co ma zepsute na 100%? Teoretyzować i pisać głupawe posty,to każdy potrafi,a chyba nie o to tu chodzi. Oczekiwał rady ,a nie kłótni na forum.Ale ty pewnie wiesz lepiej,bo znasz się na wszystkim.To mój ostatni post w tym temacie,bo widzę,że z tobą można tak bez końca a do niczego to nie prowadzi.
SHELLER35 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-06-2010, 09:14   #35
tomiscorpio
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 15-02-2006
Skąd: Złotów
Model: fs
Silnik: 1998
Rocznik: 95
Postów: 6,528
Domyślnie Odp: Szarpanie podczas przyspieszania

Dobra nie wazne , zaraz sprosimy tutaj cale fora od zetorow i bizonow.


Juz widze ze nie ma co z Toba gadac , bo jak ktos pisze , "to podaj koledze na 100% co jest problemem "przez internet , to jedyne co w aucie robil to bylo wytrzepanie dywanikow i jazda po mechanikach.
Koniec OT napewno masz racje ciesze sie ze tak w alfie jest , oczywiscie ,narazie bez odbioru.


Odlaczales aku po zmianach sond czyszczeniu czegokolwiek itp itd??? sonda napewno dobra zalozona? 0-1V dzialanie, 4 przewody?

Tak jak juz pisalem wczesniej najprosciej bedzie sobie jechac do kogos kto na aucie podlaczy , albo samemu sobie kupic interfejs za 100zl ktorym odczytaasz wszystkei czujniki z silnika podczas jazdy.
Wtedy bedziesz wiedzial czy sonda dziala czy nie , polozenie czujnika przepustnicy , Mafa , obciazenie , zaplon , wyprzedzenie wtrysku itp itd.
tomiscorpio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-06-2010, 15:09   #36
Zakar
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-04-2010
Skąd: Warszawa
Model: Focus
Silnik: 1,6 16V
Rocznik: 2004
Postów: 17
Domyślnie Odp: Szarpanie podczas przyspieszania

Witam ponownie.
Wracam do tematu, ponieważ problem nie został rozwiązany, a ja nie wiem już co z tym zrobić. Auto zapala źle i szarpie podczas jazdy.
Auto tym razem trafiło do świetnego (ponoć) elektronika / elektromech. Sprawdził co się tylko dało: czujniki, sterowniki, przekaźniki, sondy i wszystko OK. Mówi że mieszanka jest za uboga i przestawiony zapłon o 20 stopni. Jak wyczytałem w wywiadzie z jakimś fachowcem to kąt zapłonu powinien wynosić 12-20 stopni, czyli uważam że u mnie jest OK. Co w takim razie powoduje za uboga mieszankę? mechanik twierdzi że lewego powietrza nie łapie. Co steruje składem mieszanki i zapłonem - komputer, tak? awaria komputera? on mówi że nie ma sprzętu żeby zdiagnozować jego stan.
Jeszcze jedna dziwna sprawa. Ktoś (serwis jakiś) poradził mi umyć przepływomierz - ok, po wizycie mechanik stwierdził jego brak. W dziale części ASO po podaniu VIN pan podał mi jego cenę (800,-) czyli że w moim aucie on jest - no to jest, czy go nie ma? Poradnik sam naprawiam Focusa opisuje jego lokalizację - a mechanik twierdzi że go NIE MAM - to jak to jest, bo już głupieje.

Poprosiłem o sprawdzenie nowej cewki (Vemo), w ASO uparcie twierdzą że od tego trzeba zacząć - cewka TYLKO Motorcraft. No mogę ją kupić, ale nie tędy droga, żeby wymieniać po kolei części bez sprawdzenie czy tu jest pies pogrzebany. Sporo już w taki sposób wymieniłem (pompa/p, kat, cewka, kable, świece) i kręcę się w kółko.

No i nadal żaden mechanik nie wie w czym tkwi problem. Nie wiem już do kogo z tym jechać...

Osobiście - choć jestem lajkonikiem - spróbowałbym wymienić regulator ciśnienia paliwa na listwie wtryskiwaczy i cewkę na Motorcraft, tylko to znowu koszt. Można sprawdzić taki regulator jakoś? A może podciśnienie sterujące zaworem tym czy innym jest za słabe lub ma spadki...

Jestem zrezygnowany.... ehh
Zakar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-06-2010, 15:25   #37
Zakar
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-04-2010
Skąd: Warszawa
Model: Focus
Silnik: 1,6 16V
Rocznik: 2004
Postów: 17
Domyślnie Odp: Szarpanie podczas przyspieszania

Aha, w uzupełnieniu - mechanik mówi że "silnik strzela w tłumik/katalizator", czyli nie spala wszystkiego?
Zakar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-06-2010, 22:33   #38
tomiscorpio
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 15-02-2006
Skąd: Złotów
Model: fs
Silnik: 1998
Rocznik: 95
Postów: 6,528
Domyślnie Odp: Szarpanie podczas przyspieszania

zaplon ma byc odpowiedni do obrotow. wiec jezeli to tez zalezy.

Albo nie spala mieszanki bo iskra jest slaba lub nie w tym momencie. Lub zaplon jest nie taki ,a to by swiadczylo na rozrzad raczej.

A powiedz kolego skad jestes.

Zmierzyc cisnienie na listwie tez idzie. Zwykly miernik taki jak np do piecy, wezyk nakrecany tu i tu. W srodku jest zaworek wykreca go sie takim plasticzkiem i tyle, pokazuje caly czas cisnienie.


[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

tutaj Ci zaznaczylem przeplywomierz , masz tam taka kostke z wtyczka , czy tylko czarna tuleje bez niczego.

Ostatnio edytowane przez tomiscorpio ; 17-06-2010 o 22:39
tomiscorpio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-06-2010, 07:30   #39
Zakar
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-04-2010
Skąd: Warszawa
Model: Focus
Silnik: 1,6 16V
Rocznik: 2004
Postów: 17
Domyślnie Odp: Szarpanie podczas przyspieszania

Właśnie mechanik pokazywał mi w innym focusie gdzie jest ten przepływomierz (dokładnie jak na tym zdjęciu), a u mnie w tym miejscu jest sama rura. Książka mówi "przepływomierz umieszczony jest w komorze silnika przed obudową przepustnicy - pomiędzy tłumikiem szmerów ssania i przewodem doprowadzającym powietrze" - i mechanior mówi że go nie mam.
Ostatnią rzeczą jaką podejrzewał mechanior był rozrząd, ale po sprawdzeniu twierdzi że jest OK, w ASO też tak mówią. Mieszkam w Warszawie.
1 lipca chcemy z dzieciakami pojechać na wakacje (500km w jedną stronę). Sam już nie wiem, jeżeli wszystkie ustawienia są OK, czujniki też, nie ma sie do czego przyczepić, to może zaryzykować i pojechać...
Jednym słowem lipa.
W sobotę pojadę po kolejną cewkę - Motorcrafta, może pomoże
Zakar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-06-2010, 09:28   #40
tomiscorpio
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 15-02-2006
Skąd: Złotów
Model: fs
Silnik: 1998
Rocznik: 95
Postów: 6,528
Domyślnie Odp: Szarpanie podczas przyspieszania

no to masz wersje bez przeplywki.

Przez internet nic sie nie zdiagnozuje , a widac u jakis marnych tych fachowcow byles.
Zreszta jak 99% mechanasow u nas.

Jak stoisz w miejscu masz wolne obroty depniesz gaz do konca , tak sie wkreca jak traktor takie fyr fyr fyr???

Jakie takie cos masz to z cewka mozesz zaryzykowac i zobacz kiedys w nocy w ciemnym miejscu jak kable wygladaja pdoczas odpalania i dodwania gazu.
Te szajsy weglowe nawet jak nowe to swieca jak choinka na boze narodzenie , 90% iskry idzie w pole.
tomiscorpio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:01.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.