Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-06-2010, 10:44   #201
piorkum
ford::average
 
Avatar piorkum
 
Zarejestrowany: 19-03-2010
Model: Ford Mondeo
Silnik: TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 74
Domyślnie Odp: [Mk3] 2,0TDCi migająca sprężynka (dodatkowe objawy)

ethernal ale to juz nie ma i tak chyba wiekszego znaczenia co do dokladnosci Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. poniewaz jak przez nie cale 2 minuty wylaly tyle to co bedzie jak zrobie to dokladnie no ale oki zrobie jak mowisz

piorkum jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-06-2010, 15:10   #202
kowal76
ford::average
 
Avatar kowal76
 
Imię: krzysiek
Zarejestrowany: 22-06-2008
Skąd: lubuskie
Model: mondeo mk5 vignale 2019
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2019
Postów: 141
Domyślnie Odp: [Mk3] 2,0TDCi migająca sprężynka (dodatkowe objawy)

wiec tak zaworek wymieniony przelew na tym 1 wtrysku to 22
ale dymienie nie ustalo pod obciazeniem sciana dymu zastanawiam sie jeszcze nad tymi przewodami do turbo dzisaj po poludniu sprawdze je wszystkie tylko nie slychac zadnych gwizdow jak mi kiedys wywalilo uszczelke spod egr to gwizdal jak glupi i kopcil teraz tylko kopci strasznie
zawor egr mam zaslepiony sterowanie podcisnieniowe kolektor ssacy czysty bo robilem go jakies 2 miesiace temu kurcze chyba zostanie tylko wizyta w świebodzinie
czy moze cos jeszcze szukac jakas przyczyna ? aha przeplywka tez byla czyszczona.
pozdrawiam kowal76
kowal76 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-06-2010, 22:27   #203
Makiks
ford::average
 
Avatar Makiks
 
Zarejestrowany: 24-03-2008
Model: Mondeo MK III Titanium
Silnik: 2,2 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 62
Domyślnie Odp: [Mk3] 2,0TDCi migająca sprężynka (dodatkowe objawy)

Duże dymienie może być również spowodowane pęknięciem gumowej rury odchodzącej od zaworu EGR. Oryginalna kosztowała mnie 2 lata temu około 200,00 zł.

Ostatnio edytowane przez Makiks ; 04-06-2010 o 06:53
Makiks jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-06-2010, 09:07   #204
piorkum
ford::average
 
Avatar piorkum
 
Zarejestrowany: 19-03-2010
Model: Ford Mondeo
Silnik: TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 74
Domyślnie Odp: [Mk3] 2,0TDCi migająca sprężynka (dodatkowe objawy)

kowal76 a bledu Ci juz nie wywala ?
piorkum jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-06-2010, 10:10   #205
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: [Mk3] 2,0TDCi migająca sprężynka (dodatkowe objawy)

Cytat:
Napisał kowal76 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wiec tak zaworek wymieniony przelew na tym 1 wtrysku to 22
ale dymienie nie ustalo pod obciazeniem sciana dymu zastanawiam sie jeszcze nad tymi przewodami do turbo dzisaj po poludniu sprawdze je
jeśli masz szczelny dolot to po wymianie zaworków powinieneś trochę pojeździć żeby się skalibrował silnik pod wtryskiwacz z nowymi parametrami. ale generalnie po wymianie zaworka lub końcówki powinno się dać wtryskiwacz do sprawdzenia dawek i ewentualnego nadania nowego kodu, później wpisanie kodu jeśli był generowany nowy do ECU.
ja jak to zrobiłem to objawy dymienia zniknęły pomimo, że na jednym wtryskiwaczu przelewy były ponad 2 razy większe niż na pozostałych (15/15/15/40 ml).
pomijam fakt, że przed nadaniem nowych kodów przelewy po wymianie zaworków wahały się pomiędzy 20-25 ml a po nadaniu kodów i wklepaniu ich do ECU zmiejszyły się do normalnych granic więc na podstawie tego oceniam, że nadanie nowych kodów jest przydatne i wskazane.

Ostatnio edytowane przez jendrekmak ; 07-06-2010 o 10:13
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-06-2010, 13:57   #206
ethernal
ford::professional
 
Avatar ethernal
 
Imię: Hans Joerg von Wafell
Zarejestrowany: 29-12-2008
Skąd: Racibórz
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.5t
Rocznik: 2007
Postów: 1,423
Domyślnie Odp: [Mk3] 2,0TDCi migająca sprężynka (dodatkowe objawy)

Panowie (i Panie ;P) czy ktoś jest w stanie podać obecne ceny kompletu elementów do regeneracji wtrysku?? Zastanawiam się czy od roku podrożały czy też nie bo wiadomo że euro i dolar jest droższy? Chodzi mi oczywiscie o oryginalne części a nie tandetę chińską.
Z góry dzięki.
__________________
FORD MONDEO Mk4
ethernal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-06-2010, 14:13   #207
kowal76
ford::average
 
Avatar kowal76
 
Imię: krzysiek
Zarejestrowany: 22-06-2008
Skąd: lubuskie
Model: mondeo mk5 vignale 2019
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2019
Postów: 141
Domyślnie Odp: [Mk3] 2,0TDCi migająca sprężynka (dodatkowe objawy)

Cytat:
Napisał piorkum Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kowal76 a bledu Ci juz nie wywala ?
wywala ale juz a moze dopiero przy okolo 120 km/h
a tak walila mi kontrolka roznie i przy 40 i przy 80 tak jak chcial tak mi sie wlaczal trb awaryjny kiedy tylko chcial nie bylo zadnej reguly
kowal76 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-06-2010, 18:10   #208
piorkum
ford::average
 
Avatar piorkum
 
Zarejestrowany: 19-03-2010
Model: Ford Mondeo
Silnik: TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 74
Domyślnie Odp: [Mk3] 2,0TDCi migająca sprężynka (dodatkowe objawy)

Cytat:
Napisał kowal76 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wywala ale juz a moze dopiero przy okolo 120 km/h
a tak walila mi kontrolka roznie i przy 40 i przy 80 tak jak chcial tak mi sie wlaczal trb awaryjny kiedy tylko chcial nie bylo zadnej reguly
kurcze to jeszcze nie jest w pelni sprawne Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a u mnie jest niby taka regula ze jak doslownie glaskam gaz to nie wyskoczy spernzynka ale z dnia na dzien slysze coraz glosniejesze klekotanie po nagrzaniu silnika troche cieszej pracuje no nic daj znacj ak wpiszesz kody czy sie to poprawi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Pozdrawiam
piorkum jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-06-2010, 21:11   #209
benio
ford::professional
 
Avatar benio
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 25-04-2008
Skąd: Scyzorykowo
Model: Mdo Mk3 i MK4 HB; Fiesta Mk7
Silnik: 2.0TDCi; 1,4Pb
Rocznik: 2006; 2009
Postów: 1,663
Domyślnie Odp: [Mk3] 2,0TDCi migająca sprężynka (dodatkowe objawy)

Czy po odłączeniu klem akumulatora w pamięci ECU zostanie informacja o przyczynie zapalenia się sprężynki?
Kiedyś raz się ona zaświeciła i zgasła po ponownym uruchomieniu pojazdu. Od tego czasu już nie błysnęła. A że jutro zamierzam wyjąć alternator to wiadomo, że klemy będą od aku odłączane i stąd moje powyższe pytanie.
benio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-06-2010, 22:45   #210
kowal76
ford::average
 
Avatar kowal76
 
Imię: krzysiek
Zarejestrowany: 22-06-2008
Skąd: lubuskie
Model: mondeo mk5 vignale 2019
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2019
Postów: 141
Domyślnie Odp: [Mk3] 2,0TDCi migająca sprężynka (dodatkowe objawy)

Cytat:
Napisał benio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy po odłączeniu klem akumulatora w pamięci ECU zostanie informacja o przyczynie zapalenia się sprężynki?
Kiedyś raz się ona zaświeciła i zgasła po ponownym uruchomieniu pojazdu. Od tego czasu już nie błysnęła. A że jutro zamierzam wyjąć alternator to wiadomo, że klemy będą od aku odłączane i stąd moje powyższe pytanie.
jezeli zgasla ci kontrolka po wylaczeniu auta to nic nie ma w ecu jak kontrolka zamiga ci na stale to nic juz nie zrobisz tylko wtedy zostaje komp
kowal76 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
brak mocy tdci , mondeo mk3 , nierówna praca , silnik



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:33.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.