Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-03-2010, 22:18   #11
weksla
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 11-07-2009
Skąd: Polska Południowa
Model: Ford Mondeo MK3
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2003
Postów: 331
Domyślnie Odp: 2.0 Tdci i duuuuuuuzo dymu.

Aż tak to ja się nie orientuje.
Jeśli byłbyś w Polsce to polecam Bosch - Adamczyk Piekary Śląskie
Ja byłem i jestem bardzo zadowolony
Nie trzeba nowych, wystarczy zregenerowac

weksla jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-03-2010, 09:43   #12
czaker
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 30-03-2010
Model: Mondeo MK3 ST TDCI
Silnik: 2.2 TDCI 155ps
Rocznik: 2006
Postów: 21
Domyślnie Odp: 2.0 Tdci i duuuuuuuzo dymu.

No i kaplica. Po wczorajszym wypieciu przeplywomierza i przejechaniu sie bez i ponownym podlaczeniu autko dzis nie do jezdzenia. Zero mocy. Czy to nie przeplywomierz nawalil moze?

Przeplywomierz podpialem z powrotem zaraz po przejechaniu sie bez i bylo OK( nie tak zle jak dzis rano). Dzis rano ruszam i mul niesamowity. Rece opadaja...

Ostatnio edytowane przez czaker ; 31-03-2010 o 10:01
czaker jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-03-2010, 16:03   #13
weksla
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 11-07-2009
Skąd: Polska Południowa
Model: Ford Mondeo MK3
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2003
Postów: 331
Domyślnie Odp: 2.0 Tdci i duuuuuuuzo dymu.

a po co jezdzils bez przepływki?
weksla jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-03-2010, 18:07   #14
czaker
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 30-03-2010
Model: Mondeo MK3 ST TDCI
Silnik: 2.2 TDCI 155ps
Rocznik: 2006
Postów: 21
Domyślnie Odp: 2.0 Tdci i duuuuuuuzo dymu.

Czytalem, by odpiac i zobaczyc czy jest roznica. Roznicy nie bylo. Jak dymil tal dymil. Mocy nie przybylo. Po 300 metrach zgasilem motor i podpialem z powrotem i bylo ok. Odstawilem autko na parking a dzis rano jeszcze wiekszy mul. Czy jest jakis sposob na sprawdzenie przeplywomierza? Jutro przejrze wszystkie przewody bo mam wolne. Bede siedzial od rana
czaker jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-03-2010, 21:43   #15
weksla
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 11-07-2009
Skąd: Polska Południowa
Model: Ford Mondeo MK3
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2003
Postów: 331
Domyślnie Odp: 2.0 Tdci i duuuuuuuzo dymu.

wyczyść przepływkę czymś w stylu WD-40, albo pożycz na chwilę od innego właściciela mondka aby sprawdzić, pewnie sprawdź wszystkie rury
weksla jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-03-2010, 23:17   #16
czaker
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 30-03-2010
Model: Mondeo MK3 ST TDCI
Silnik: 2.2 TDCI 155ps
Rocznik: 2006
Postów: 21
Domyślnie Odp: 2.0 Tdci i duuuuuuuzo dymu.

Ok, wyczyszcze jutro przeplywke. Czy powinienem robic tzw. Adaptacje czy taki manewr nie ma sensu po czyszczeniu przeplywomierza? Jesli tak, to jak to dokladnie zrobic. Czy wystarczy zdjac kleme na jakis czas?
czaker jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-03-2010, 23:32   #17
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: 2.0 Tdci i duuuuuuuzo dymu.

Cytat:
Napisał weksla Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wyczyść przepływkę czymś w stylu WD-40, albo pożycz na chwilę od innego właściciela mondka aby sprawdzić, pewnie sprawdź wszystkie rury
Bardzo delikatnie czyści się benzyną ekstrakcyjną i pędzelkiem (np. takim do malowania detali modeli - czyli o średnicy włosia ok 1-2mm) żeby nie uszkodzić elementów czujnika bo są bardzo delikatne
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-04-2010, 23:17   #18
czaker
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 30-03-2010
Model: Mondeo MK3 ST TDCI
Silnik: 2.2 TDCI 155ps
Rocznik: 2006
Postów: 21
Domyślnie Odp: 2.0 Tdci i duuuuuuuzo dymu.

Dzis wzialem sie za samochod z samego rana. Odlaczylem kleme, wymienilem filtr paliwa i powietrza. Wyczyscilem przeplywke. Nastepnie sprawdzilem wszystkie rury bardzo dokladnie i dziury nie znalazlem. Nastepnym zadaniem byl EGR, ktory juz mialem okazje czyscic ok 12 miesiecy temu. Jakiez bylo moje zdziwienie gdy zobaczylem, ze EGR ma tylko polowe swojego przekroju, bo taka gruba warstwa zebrala sie w srodku. Wrzucilem EGR na godzine do nafty aby wszystko odmieklo a pozniej dokladnie wyczyscilem pedzelkiem. Wszystko poskladalem do kupy. Odpalilem i jazda. Od razu zauwalylem ze jakis taki silniejszy i elastyczniejszy, lecz jeszcze dymil na czarno. Po konkretnej przegazowce dymienie ustalo. Jedynie co mu zostalo to bak o ktorym juz wczesniej wspominano na forum. Pusci malego czarnego baka, a potem juz nic. Przejechalem juz dzis ok 40 mil i auto pod wieczor jezdzilo jeszcze lepiej. Zobaczymy za kilka dni, lecz jestem dobrej mysli. Jedyne co mi zostalo do zrobienia to rozkodowanie radia, bo wola o kod po odlaczeniu klemy. Przejrzalem wszystkie papiery, lecz kodu nie znalazlem. We wtorek bede musial zadzwonic do Forda, mam nadzieje ze podadza mi kod. Ty byloby na tyle. Dzieki wszystkim za pomoc i rade. Pozdrawiam
czaker jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2010, 00:00   #19
weksla
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 11-07-2009
Skąd: Polska Południowa
Model: Ford Mondeo MK3
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2003
Postów: 331
Domyślnie Odp: 2.0 Tdci i duuuuuuuzo dymu.

No to elegancko, puszczanie czarnego bąka to normalny objaw, także się nie przejmuj, jesteś szczęściarzem, jeśli uda Ci się pominąć wtryskiwaczeGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
weksla jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-04-2010, 21:19   #20
Aneta1
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 09-04-2010
Skąd: Siedlce
Model: Mondeo MK III
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 2
Red face Odp: 2.0 Tdci i duuuuuuuzo dymu.

Witam koledzy!
Jeżeli będę nieprecyzyjna i niefachowa proszę wybaczcieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam problem z moim mondeo mk3 z 2005 roku, 170 tys przebiegu. W zasadzie problem zaczął sie po zimie. Samochód zaczął brać olej i dymić na czarno. Te dymienie jest przy ruszaniu, przyspieszaniu itp. Na początku pobierał oleju dużo, musiałam dolać ok. 2 l po 300 km. Byłam oczywiście u mechaników i każdy z nich (a było 3) mówił co innego, że nie wspomnę już o ASO. Na komputerze nie wykazał błędów. W każdym razie nie ma i nie było żadnych wycieków itp. Wszystko suchutkie. Teraz bierze tego oleju coraz mniej, ostatnio ok 1 l na 700 km. Kilka dni temu zapaliła mi się kontrolka-sprężynka. Kupiłam filtr i przy wymianie okazało się, że ropa jest czarna, wygląda to tak jakby była z olejem.
Mechanik powiedział, że prawdopodobnie zbiornik zanieczyszczony lub z pompy wtryskowej przedostaje się olej do zbiornika z paliwem.
Nie mam o tym pojęcia, a niestety doświadczeń z mechanikami dobrych też nie. Proszę podpowiedźcie co może być przyczyną takiego stanu. Zanim się do któregoś udam chciałabym wiedzieć o czym mówi.
Pozdrawiam wszystkich.
Aneta1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:13.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.