Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-03-2010, 09:57   #421
egonmonia
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-02-2009
Skąd: hhhhhh
Model: dch
Silnik: fgfdg
Rocznik: dfg
Postów: 61
Domyślnie Odp: Diagnostyka VAG

posiadam kabelek obd2 kkl czy do mojego autka tj.galaxy 2004 1.9 tdi podejdzie kabelek na CAN [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] ?


Ostatnio edytowane przez egonmonia ; 03-04-2016 o 19:33 Powód: niepotrzebnie i bez sensu !
egonmonia jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2010, 23:31   #422
MisiekK
ford::average
 
Avatar MisiekK
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 21-02-2007
Skąd: Szczecin-Gdynia
Model: FORD S-MAX MK2 FL
Silnik: 2.0TDCI 150PS
Rocznik: 2020
Postów: 81
Domyślnie Odp: Diagnostyka VAG

Cytat:
Napisał taxidriver Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No co ty jak nie ma mam leży na półeczce i czeka na lepsze czasy nie doczekał się montarzu w zeszłe wakacje może teraz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Były takie wersje i to sporo .

Jeśli w roczniku 2001-2006 masz sterowanie tempomatem w kierownicy a nie w zespole przełączników pod nią to gdzie jest sterownie audio?

Bo w starym galu był joystick audio pod kierownicą a w nowym audio jest przy poduszce a tempomat na manetce kierunkowskazów.

Jak masz inaczej daj fotkę, chyba że masz kierę z mondeo czy focusa to muszę Cię zmartwić - montaż nie pasuje (otwory i poducha).
__________________
poprzednio GALAXY MKI 2,8V6, Galaxy MK2 1,9TDI 130PS, Galaxy MK3 2.0TDCI 163PS, Kuga MK2 2.0TDCI 150PS
MisiekK jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-03-2010, 06:35   #423
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,676
Domyślnie Odp: Diagnostyka VAG

Cytat:
Napisał egonmonia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
posiadam kabelek obd2 kkl czy do mojego autka tj.galaxy 2004 1.9 tdi podejdzie kabelek na CAN ?
Podejdzie, pozdr.
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-03-2010, 08:05   #424
fiodorek
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 27-10-2007
Skąd: zachodniopomorskie
Model: mk1
Silnik: 1,9TDI
Rocznik: 1997
Postów: 4
Domyślnie Odp: Diagnostyka VAG

Jak sprawdzić wartość kąta wtrysku w Mk1 19 tdi 1z za pomocą programu VAG. Nie wiem jaki kod trzeba wpisać jaka powinna być wartość i jak ją ewentualnie zmienić. Proszę o odpowiedź bo mam tylko do godz. 14.00 pożyczony komputerek.

Witam i tak nici z tego podłączyłem się kabelkiem i nawet nie zaświeciły diody nie połączyłem się z vagiem tak jakby coś było z kostką tą pod popielniczką, dodam że koleś ma takiego samego Galaxy ten sam rocznik ten sam silnik i jak u niego się podłączamy to normalnie się łączy można dokonywać wszelkich testów a u mnie nic , może wiecie co może być przyczyną że się nie łączy z vagiem??

A tak wogóle jest ktoś z okolicy Szczecina kto by pomógł w podłączeniu vaga do mojego MK1

Ostatnio edytowane przez fiodorek ; 22-03-2010 o 15:22
fiodorek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-03-2010, 18:52   #425
egonmonia
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-02-2009
Skąd: hhhhhh
Model: dch
Silnik: fgfdg
Rocznik: dfg
Postów: 61
Thumbs up Odp: Diagnostyka VAG

Cytat:
Napisał Stefano Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Podejdzie, pozdr.
dziękuję Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. krótko i na temat |Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pozdrawiam
egonmonia jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2010, 12:32   #426
sp4jkk
ford::average
 
Avatar sp4jkk
 
Zarejestrowany: 02-07-2008
Skąd: Ełk - Mazury
Model: Galaxy MK3
Silnik: 2.0 AW6
Rocznik: 2011
Postów: 198
Domyślnie Odp: Diagnostyka VAG

Witam, mój teść kupił niedawno Alhambre 2000r (przed liftem) 1,9 TDI 110 KM i po podłączeniu vag pokazał:

VAG-COM Version: Release 311.2-N

Control Module Part Number: 028 906 021 JJ
Component and/or Version: 1,9l R4 EDC 0000SG 2018
Software Coding: 00002
Work Shop Code: WSC 00788
1 Fault Found:
16989 - Internal Control Module: ROM Error
P0605 - 35-10 - - - Intermittent

Co to może być? Trochę poszukałem w necie, ale niewiele wyjaśnień znalazłem.
Proszę o pomoc w tej sprawie. Z góry dzięki.

PS. Takie coś znalazłem. Czy postąpić wg tej instrukcji?:

Sprawdzić złącze(a): Sprawdzić złącze(a), w razie potrzeby oczyścić je lub przymocować aby
zapewnić dobre podłączenie.
Jeśli podejrzewamy, że zespół sterowania jest uszkodzony, to powinniśmy upewnić się czy
wszystkie czujniki i siłowniki działają poprawnie oraz czy poprawnie odbierane są sygnały z
innego (innych) zespołów sterowania. Następnie należy sprawdzić podłączenia napięcia zasilania
i uziemienia zespołu sterowania:
Wyłączyć zapłon. Wyjąć złącze ECU.
Zlokalizować podłączenia napięcia zasilania. Włączyć zapłon. Zmierzyć napięcie pomiędzy
odpowiednią(imi) końcówką(ami) złącza i ujemną końcówką akumulatora. Powinny one być równe
napięciu akumulatora. Jeśli tak nie jest, to sprawdzić okablowanie i bezpiecznik. Wyłączyć
zapłon. Zlokalizować podłączenia uziemienia. Zmierzyć opór pomiędzy odpowiednią(imi)
końcówką(ami) złącza i ujemną końcówką akumulatora. Powinny one być < 1 om.
__________________
Moje spalanie:
http://www.motostat.pl/user_images/9805/icon1.png
sp4jkk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2010, 12:48   #427
Grzenio
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-02-2010
Skąd: Małopolska
Model: Galaxy
Silnik: 1,9 TDI 130PS
Rocznik: 2003
Postów: 143
Domyślnie Odp: Diagnostyka VAG

W pierwszej kolejności to skasuj ten błąd i sprawdź ponownie za jakiś czas. Ten błąd jest sporadyczny i mógł wystapić przy jakiejś naprawie. Jesli się powtórzy to wtedy możesz szukać powodu.
Grzenio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2010, 12:50   #428
sp4jkk
ford::average
 
Avatar sp4jkk
 
Zarejestrowany: 02-07-2008
Skąd: Ełk - Mazury
Model: Galaxy MK3
Silnik: 2.0 AW6
Rocznik: 2011
Postów: 198
Domyślnie Odp: Diagnostyka VAG

Dzięki za podpowiedź, tak zrobię i zobaczę co dalej.
__________________
Moje spalanie:
http://www.motostat.pl/user_images/9805/icon1.png
sp4jkk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2010, 15:54   #429
czarnygda
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 28-02-2008
Skąd: Gdańsk
Model: Galaxy Ghia MK I
Silnik: 2,3 PB iLPG
Rocznik: 1998
Postów: 268
Domyślnie Odp: Diagnostyka VAG

witam dostałem od znajomego kabelek OBD diagnostic interfacesuports all OBD II protocol usb version EOBD<OBD<CAN RoHs compilant .czy połacze się tym kablem? po podłaczeniu VAG-com 311-2 melduje interface not found ,ale programem scan master pokazuje obroty napięcie i jakies inne pierdy,czy coś robie żle z VAG czy kabelek do kitu?
czarnygda jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2010, 23:03   #430
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,676
Domyślnie Odp: Diagnostyka VAG

Cytat:
Napisał czarnygda Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
witam dostałem od znajomego kabelek OBD diagnostic interfacesuports all OBD II protocol usb version EOBD<OBD<CAN RoHs compilant .czy połacze się tym kablem? po podłaczeniu VAG-com 311-2 melduje interface not found ,ale programem scan master pokazuje obroty napięcie i jakies inne pierdy,czy coś robie żle z VAG czy kabelek do kitu?
Kabelek musisz wczesniej zaistalować w kompie, widzisz go w menadzerze urządzeń ?
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
diagnostyka , elektryka , interfejs diagnostyczny , kod



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:31.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.