Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-09-2009, 07:37   #151
mariuszmuda
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 06-09-2009
Skąd: Brodnica
Model: Mondeo mk3
Silnik: 2,0 TDCI 115km
Rocznik: 2006
Postów: 49
Domyślnie Odp: [Mk3] 2,0TDCi migająca sprężynka (dodatkowe objawy)

Witam mi się przydarzyło coś dziwnego odpaliłem swoje auto rano i wyjechałem spokojnie z garażu. Stanąłem żeby zamknąć garaż i zauważyłem że mruga sprężyna, wyłączyłem i włączyłem jaszcze raz silnik i objaw zniknął. Proszę o pomoc co to mogło być możne za szybko ślinik odpaliłem i coś z komputerem. Dodam jeszcze że silnik był zimny po nocy.

mariuszmuda jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-09-2009, 07:42   #152
marctwain
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 27-07-2009
Skąd: WARSZAWA
Model: MONDEO KOMBI AUT. ghia
Silnik: 2.0 TDCI 130@152/302@341Nm
Rocznik: 2005
Postów: 301
Domyślnie Odp: [Mk3] 2,0TDCi migająca sprężynka (dodatkowe objawy)

Miałem to samo z tydzień temu. Przejechałem do tej pory z 800km i nic. Mogła zacząć migać na zimnym od jakiegoś chwilowego pomiary przepływomierza.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
marctwain jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-10-2009, 17:01   #153
Blackwhite
ford::average
 
Avatar Blackwhite
 
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Scotland
Model: BMW E60
Silnik: 2.0D
Rocznik: 2007
Postów: 105
Domyślnie Odp: [Mk3] 2,0TDCi migająca sprężynka (dodatkowe objawy)

Mam nadzieje , ze pamietacie jak pisalem , ze moj MOndziak sie zwalil i padly wtryski.
Otorz padly dokladnie 3 sztuki i walsnei je wymieniaja na nowe, ale co zauwazylem to gosc pzrykreca to zwyklym kluczem - jesli sie nie myle to powinno sie uzywac jakiegos specjalnego.Nie sadze, zeby mial tyle wyczucia w lapach.Moze sie cos po czym takim zwalic?
Blackwhite jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-12-2009, 18:07   #154
snikers222
ford::amateur
 
Imię: tomek
Zarejestrowany: 08-09-2009
Skąd: Walim
Model: mondeo
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2005
Postów: 3
Domyślnie Odp: [Mk3] 2,0TDCi migająca sprężynka (dodatkowe objawy)

rozj...bie śrubokrętem tą kontolkę ze sprężyną, auto nie ma jeszcze 4 lat przejechane 156000, najlepszy olej shella i tylko jego paliwo diesel V power najpierw kontrolka- uszkodzony sterownik turbiny, teraz pęknięta rura od intercoolera i znowu sprężynka- wiem edno to mój pierwszy ford i ostatni
snikers222 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-12-2009, 08:37   #155
Cobretti
ford::professional
 
Avatar Cobretti
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 08-02-2008
Skąd: Nowa Sól - Berlin
Model: Chrysler Voyager
Silnik: 2.5CRDi 140KM
Rocznik: 2001
Postów: 1,675
Domyślnie Odp: [Mk3] 2,0TDCi migająca sprężynka (dodatkowe objawy)

Cytat:
Napisał snikers222 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
uszkodzony sterownik turbiny
zdarza się ....

Cytat:
Napisał snikers222 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
teraz pęknięta rura od intercoolera
też się zdarza....

2 usterki na 4 lata ??

i chcesz sie auta pozbyć ??

bez sensu...

myślisz ze jak kupisz audi/bmw/toyote czy inne "niezawodne" to będiesz miał święty spokój?? dopiero możesz zacząć głową w ścianę walić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ale to Twój wybór ...
__________________
Chrysler Voyager, 2001r, 2.5CRDi 140KM - rodzinny autobus
Aktualnie na sterydach 167KM/390Nm
Cobretti jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-12-2009, 08:56   #156
Blackwhite
ford::average
 
Avatar Blackwhite
 
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Scotland
Model: BMW E60
Silnik: 2.0D
Rocznik: 2007
Postów: 105
Domyślnie Odp: [Mk3] 2,0TDCi migająca sprężynka (dodatkowe objawy)

Cytat:
Napisał Cobretti Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zdarza się ....




myślisz ze jak kupisz toyote czy inne "niezawodne" to będiesz miał święty spokój?? dopiero możesz zacząć głową w ścianę walić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ale to Twój wybór ...
I tutaj bys sie zdziwil, zona jezdzi Toyota Avensis z 2000 roku ponad 3 lata, oprocz opon, oleju i filtrow nie bylo robione nic Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A koledze raczej chodzilo ,ze samochod jest 4 letni - tak mi sie wydaje.
Blackwhite jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-12-2009, 10:25   #157
ilb
ford::average
 
Avatar ilb
 
Zarejestrowany: 15-03-2007
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MkIV
Silnik: 2.0 TDCI 140 KM
Rocznik: 2008
Postów: 118
Domyślnie Odp: [Mk3] 2,0TDCi migająca sprężynka (dodatkowe objawy)

Cytat:
Napisał Blackwhite Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
I tutaj bys sie zdziwil, zona jezdzi Toyota Avensis z 2000 roku ponad 3 lata, oprocz opon, oleju i filtrow nie bylo robione nic Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A koledze raczej chodzilo ,ze samochod jest 4 letni - tak mi sie wydaje.
Ta Avensis to chyba ostatni model klasy średniej w Toyocie, który jeszcze się nie sypał jak potłuczony, szczerze mówiąc to średnio porównywalny z Mondeo, jak dla mnie po prostu gorszy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
Zdecydowanie zgadzam się z Cobrettim, obojętnie co kupi w takim roczniku, może mieć różne problemy i nie ma się co oszukiwać. Starsze japońce też będą się sypać, bo mają już swoje lata. Niestety znam to z doświadczenia, mam Toitoja Starlet z 98 roku.
ilb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-12-2009, 11:09   #158
Blackwhite
ford::average
 
Avatar Blackwhite
 
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Scotland
Model: BMW E60
Silnik: 2.0D
Rocznik: 2007
Postów: 105
Domyślnie Odp: [Mk3] 2,0TDCi migająca sprężynka (dodatkowe objawy)

Zgadzam sie, ze Avensis tej generacji to nic szczegolnego i od nowgo mondka gorsza, ale nie zmienia to faktu, ze 10 letni samochod nie potrzebuej zadnego wkladu finasowego a 3-4 letnie Mondeo sypia sie - takie fakty niestety.
Takze bez sensu jest porownaie samochodu 10-12 letniego do 4 letniego - wiadomo lata robia swoje, swiadczyc to jedynie moze o tym, ze jednak japoniec stary ale mniej i to znacznie awaryjny niz Ford.Wiadomo , ze zaden nowy samochod to nie to samo co kiedys, nie ta jakosc.
Blackwhite jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-12-2009, 17:08   #159
Cobretti
ford::professional
 
Avatar Cobretti
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 08-02-2008
Skąd: Nowa Sól - Berlin
Model: Chrysler Voyager
Silnik: 2.5CRDi 140KM
Rocznik: 2001
Postów: 1,675
Domyślnie Odp: [Mk3] 2,0TDCi migająca sprężynka (dodatkowe objawy)

tylko, że w 10-latku WSZYSTKO ma 10 lat.. śrubka, kabelek ... wszystko....
i przebieg tu ie ma znaczenia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

czas robi swoje...

jeździłem avensisem z 2003 roku D4D 116KM... - powiem krótko - NĘDZA
nędzny silnik, nędzne właściwości jezdne przy tych samych oponach (205)
komfort, ergonomia też do d....

no ale nie ważne...

kazdy ma swoje doświadczenia i faworytów
__________________
Chrysler Voyager, 2001r, 2.5CRDi 140KM - rodzinny autobus
Aktualnie na sterydach 167KM/390Nm
Cobretti jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-12-2009, 19:25   #160
Gruno3100
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 25-10-2009
Skąd: Nakło
Model: Mondeo mk3
Silnik: 2,0 tdci
Rocznik: 2002
Postów: 3
Domyślnie Odp: [Mk3] 2,0TDCi migająca sprężynka (dodatkowe objawy)

Witam Jestem posiadaczem Forda Mondeo 2,0 tdci 130 km rok 2002. Samochód posiadam 2 miesiące. Sporadycznie zdarzają mi się różne historie zwiazane z sprężynką . Samochód ogólnie dobrze odpala na zimnym silniku. Problemy pojawiają się jak trochę skoczy temp np po 10 minutowej drodze i chcę odpalić ponownie to silnik odpala ale nierówno pracuje 350 obrotów i ciężko kręci jakby aku był słaby czasmi nie odpali zegary ida do końca i skasują się liczniki. Jak odplali i trzyma normalne obroty to przez kilka sekund pali się kontrolka ładowania i nie reaguje na gaz jak zgaśnie to można jechać bez problemu !! W trakcie jazdy nic się nie zapala bardzo dobrze ciągnię do max obrotów nie gaśnie, wszystko bez problemu. Ostatnio nawet zrobił mi taki numer że wcale nie chciał odpalić kręciłem dwa razy i mrugała kontrolka świec przekreciłem trzeci raz stacyjkę i odpalił . Jak jest całkiem ciepły to odpala na dotyk . Jakieś dziwne obiawy . Dziś jeździłem cały dzien i wszystko ok. Nie wiem co to może być ?? Jedyna wskazówka to to ze zdarza się to przeważnie jak jest wilgotna pogoda ... Ale może to zbieg okoliczności .. Myslę o zmianie filtra paliwa, wstrzymywałem się z tym bo poprzedni właściciel podobno zmieniał ale jak zobaczyłem "podobno" zmieniany filt powietrza to przestałem wierzyć w jego bajki !!! Ale nie wiem czy filtr moze być przyczyną. Auto ma 117 tyś przebiegu serwisowany do końca w serwisie ASO w Pile .
Gruno3100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
brak mocy tdci , mondeo mk3 , nierówna praca , silnik



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:44.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.