Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-12-2008, 18:58   #1
bubusny
ford::beginner
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 16-12-2008
Model: MKIV
Silnik: 2000
Rocznik: 2012
Postów: 19
Domyślnie [mk3] Sprzeglo a kolo dwumasowe

mam jeszcze jedno wazne pytanie bylem u mechanika i powiedzial mi ze padlo lozysko z wysprzeglika i prawdopodobnie wpadlo w tarcze czy jest sens wymieniac wysprzeglik tarcze i docisk przy przebiegu 123000 czy od razu z kolem masowym co moze byc nie tak jak wymienie samo sprzeglo docisk i wysprzeglik a kolo dwumasowe zostanie?

bubusny jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-12-2008, 19:07   #2
januszrycho
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-10-2008
Skąd: Rydułtowy
Postów: 78
Domyślnie Re: [mk3] Sprzeglo a kolo dwumasowe

musi Ci rozebrać by stwierdzić. Same rozebranie to koszt od 400 do 600. A skąd wiesz ze wpadło łożysko,wtedy chyba wcale byś niewysprzeglił i nie wrzucił biegu. Ja u siebie zdecydowałem sie sam robić, 3 dni mi to zajeło bo i do pracy chodze ale roboty jest sporo
januszrycho jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-12-2008, 19:08   #3
makten
ford::average
 
Avatar makten
 
Imię: rts
Zarejestrowany: 06-04-2008
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2014
Postów: 71
Domyślnie Re: [mk3] Sprzeglo a kolo dwumasowe

witaj, wyjmij sobie koło dwumasowe i sobie zobacz, jeśli ma wychylenie (luz) większy niż 4 ząbki to wymieniaj. a 123000 to akurat Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. pozdro
makten jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-12-2008, 19:23   #4
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,993
Domyślnie Re: [mk3] Sprzeglo a kolo dwumasowe

Przytomny mechanik zdiagnozuje prawidłowo stan sprzęgła i koła dwumasowego. Ja np, kiedy padło koło (135 tys), to sprzęgło kpl zostawiłem. Ale mechanicy generalnie chcą wymieniać wszystko, bo nie oni płacą i nie muszą brać odpowiedzialności na siebie za decyzję.
Wychylenie koła to nie wszystko, bo przede wszystkim pada łożyskowanie koła zewnętrznego w wewnętrznym (pierścienie z tworzywa), wtedy właśnie zaczyna hałasować. Koło zewn. uderza w łby śrub mocujących koło wewn. do wału korbowego i pojawiają się nawet opiłki (warto rzucić okiem na te śruby). Są jeszcze inne możliwe awarie dwumasy, można by powieść napisać.
Z drugiej strony zastanów się, czy tym autem chcesz pojeździć dłużej (wtedy lepiej wymienić jak nie wiesz co tam jest), czy np góra rok (wtedy daj sobie spokój i nie wymieniaj, chyba że ewidentnie trzeba).
Za komplet z wymianą parę złotych wyjdzie- ze 2,5 do 3 tys zł.
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-12-2008, 19:44   #5
Mateyy
ford::beginner
 
Avatar Mateyy
 
Zarejestrowany: 29-10-2008
Skąd: Wodzisław Śląski
Model: Mondeo MK III
Silnik: 2.0 TDDi
Rocznik: 2001
Postów: 39
Domyślnie Re: [mk3] Sprzeglo a kolo dwumasowe

Witam
Nie chciałem nowego tematu zakładać więc wpiszę mój problem tutaj.
Poradźcie co zrobić ??

Problem jest taki (myśle że to koło dwumasowe):
Objawy
- gasze silnik bez wciśniętego sprzęgła i robi tzw. "klap klap klap"
- gasze silnik z wciśniętym sprzęgłem i jest cicho,
- żadnych zgrzytów przy zmiane biegów nie ma (jak gdzieś tutaj coś takiego czytałem),
- czasem (ale bardzo rzadko, w sumie chyba dopiero ze dwa razy zauważyłem) że jak odpale auto i chodzi na jałowym biegu to czuje lekkie wibracje,
- no i jeszcze jedna dolegliwość się pojawiła ostatnio, jadąc na biegu np na drugim biegu, puszczam gaz i auto się wolno toczy obroty spadają do ok 1tyś i sam się toczy nie dodając gazu, coś tak jakoś nierówno chodzi, (wcześniej tego nie miałem), to samo na 1 biegu,
Teraz parę danych.
Mondeo 2001r., przejechane 148tyś, 2.0 TDDi. Nie mam pojęcia czy wcześniej ktoś sprzęgło czy też koło dwumasowe wymianiał, auto mam od paru miesięcy, kupiłem z przebiegiem 138tyś i nic takiego się nie działo, zauważyłem to od paru dni. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.(
Pytanie: do wymiany koło dwumasowe + sprzęgło i cały ten komplet ???
Czy jeżdżić jeszcze aż zacznie całkiem się sypać ?
Znam gościa co jeżdzi Focusem 1.8 TDCi z 2004r. z przebiegiem 130tyś km i przy gaszeniu silnika też ma "klap klap klap" i od dwóch lat tak jeżdzi i nic (przjechał z tym jakieś 40tyś km) i też mu czasem silnik wibruje na luzie.

hmmm, co tu robić? chce jeszcze tym autem pojeżdzić a wiem że ta wymiana troche kosztuje.

I pytanie odrazu zna ktoś dobrego mechanika co takie rzeczy robi w okolicach Wodzisław Śl. - Rybnik - Żory - Jastrzębie ????

Pozdrawiam.
__________________
pierw Ford Sierra 1.6 Benzyna 1983r.
potem Ford Sierra 2.0 LX Benzyna 1989r.
następnie Ford Scorpio 2.0 Benzyna 1993r.
obecnie Ford Mondeo 2.0 TDDi 2001r.
Mateyy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-12-2008, 00:21   #6
januszrycho
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-10-2008
Skąd: Rydułtowy
Postów: 78
Domyślnie Re: [mk3] Sprzeglo a kolo dwumasowe

Mateyy -witaj. Po objawach które opisujesz nie jest najgorzej. Rada moja jeżdzij jeszcze. Ma to wpływ na komfort jazdy, nic po za tym. W dalszej eksplatacji będziesz miał więcej wiedzy co do tego co uszkodzone.W moim mondeo (mk2) wymieniałem sprzęgło sam (cena u mechaników mnie zaszokowała)
Jestem z Rydułtów, służe Ci pomocą pisz na prv
januszrycho jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2009, 18:24   #7
Mateyy
ford::beginner
 
Avatar Mateyy
 
Zarejestrowany: 29-10-2008
Skąd: Wodzisław Śląski
Model: Mondeo MK III
Silnik: 2.0 TDDi
Rocznik: 2001
Postów: 39
Domyślnie Re: [mk3] Sprzeglo a kolo dwumasowe

Co do moich objawów (dwa posty wyżej) to zauważyłem jeszcze, że jak odpale silnik to pierwsze pare kilometrów to nic nie słychać ani nie czuć żeby coś się działo z tym kołem dwumasowym (o ile to jest to) dopiero jak się nagrzeje silnik to daje "znać" o sobie.
No i jeszcze jedno, jak już silnik jest rozgrzany i "czuje" koło dwumasowe że chodzi nie tak, to wystarczy że zatrzymam się, wygasze silnik odpale jeszcze raz i znowu spokój na jakiś czas.

Mój Mondek ma przebieg choroby "normalny? tak to się odbywa? czy te oznaki moga wskazywać na coś innego ?

Z góry dzięki za odpowiedź.

Pozdrawiam.
__________________
pierw Ford Sierra 1.6 Benzyna 1983r.
potem Ford Sierra 2.0 LX Benzyna 1989r.
następnie Ford Scorpio 2.0 Benzyna 1993r.
obecnie Ford Mondeo 2.0 TDDi 2001r.
Mateyy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2009, 18:29   #8
Osmola_GT
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-11-2008
Postów: 22
Domyślnie Re: [mk3] Sprzeglo a kolo dwumasowe

nie wiem koledzy ale ja mam mondeo w TDDI i wczoraj wymienione zostalo koło pasowe. Mam takie cos ze jak ruszam bez gazu to jest takie stukanie z gazem nie. Dzisiaj zaczelo cos takze piszczec dam gazu to przestanie na jakis czas. Pozniej znowu tak samo. Samochod ma 130 tys i to chyba kolo co bedzie sie dziac jak tak bedzie sie na tym dlugo jezdzic? i mam takie objawy jak Mateyy
Osmola_GT jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:25.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.