Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] padła dwumasa (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=147298)

karol77 03-01-2012 11:57

padła dwumasa
 
witam
mam pytanie-problem,mianowicie:
podczas jazdy w niemczech po autostradzie po zatankowaniu i ponownym ruszeniu usłyszałem coś jak by zgrzytanie/charczenie od pierwszego biegu w góre aż do piątego,6tki juz nie wrzucałem.ustępowało to po wciśnienciu sprzegła.
jak dodawałem gazu delikatnie dzwięk nie był aż tak głośny ale niepokojacy.
auto zostało w niemczech do naprawy.
czy ktoś wie co mogło paść i ile może mnie to tam kosztować?

dzieki

Peter82 03-01-2012 12:11

Odp: charczenie/zgrzytanie po puszczeniu sprzegla
 
Witam.
A czy masz to pełnym zakresie obrotów czy tylko jak turbina zaczyna pompować czyli mniej więcej od 1750 obr/min, jak puścisz gaz na biegu nadal jest chrobotanie czy wtedy ustaje, czy tylko podczas dodawania gazu??

karol77 03-01-2012 16:42

Odp: padła dwómasa w mk4
 
od momentu puszczenia szprzegla

karol77 04-01-2012 08:59

Odp: padła dwumasa w mk4
 
ten odgłos jest w zasadzie od momentu odpalenia silnika ale wtedy nie tak wyrazny,ale już po wrzuceniu biegu i puszczeniu sprzegła kiedy delikatnie zaczołem przyspieszać dzwiek zaczoł sie bardzo nasilać-po każdej zmianie biegu na wyższy lub niższy.na autostradzie zjechałem na parking i zgasiłem silnik po ostudzeniu i po jakiś 15min odpaliłem ponownie,wtedy na wolnych obrotach było prawie ok ale po wrzuceniu biegu ponownie zaczeło charczeć i zgrzytać.
dowiedziałem sie od teścia że może to tzw słoneczko,też mi sie wydaje ,że to nie silnik czy skrzynia a łączenie pomiedzy,czekam teraz na wiadomość z niemieckiego warsztatu po jezdzie próbnej.
a tak nawiasem mówiąc to od momentu jak mam to auto to miałem już kilka przygód:wtryski,naped alternatora,elektryka,głupiejacy komp,tak że od momentu skończenia fabrycznej gwarancji mam assistance i gwarancje pofabryczna na wszelki wypadek i jak na razie zdażyłem już pare razy z tego skożystać

karol77 05-01-2012 07:51

Odp: padła dwumasa w mk4
 
zagadka rozwiązana,padła dwumasa oraz sprzegło do wymiany,2000euro za ta przyjemność.
pozostaje sie chyba tylko pozbyć tego złomu ale pytanie czy kolejne auto nie bedzie mieć tych samych dolegliwości

jvc 05-01-2012 07:58

Odp: padła dwómasa
 
Jak już zrobisz to po co sprzedawać...
Popraw ortografię w temacie bo aż razi

karol77 05-01-2012 08:13

Odp: padła dwumasa
 
tyle rzeczy padło mi w tym aucie odkąd go mam że mam już dość.przepraszam za ortografie ale często polskiego nie urzywam.
kosztował mnie już extra kilka tys euro średnio dwa razy do roku jak nie alternator to wycieki paliwa albo elektryka wiec sam już nie wiem czy jest sens go dalej trzymać.
był bym wdzieczny za rady

jvc 05-01-2012 08:44

Odp: padła dwumasa
 
Jak taki felerny to sprzedaj , może przebieg masz duży ? Generalnie mk4 uchodzi raczej za bezawaryjny samochód , ja to potwierdzam , z poważnych rzeczy żadnej usterki przez 4 lata

berater 05-01-2012 10:43

Odp: padła dwumasa
 
Cytat:

Napisał karol77 (Post 1761269)
tyle rzeczy padło mi w tym aucie odkąd go mam

A nie kupiłeś go czasem "okazyjnie" ?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:36.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.