Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-04-2011, 16:36   #1
uciu
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 25-04-2011
Model: cmax
Silnik: 2.0 benzyna
Rocznik: 2006
Postów: 3
Domyślnie 2.0 benzyna źle odpala

Witam na początku bo jestem tu nowy:-)

Są tu może jakcyś właściciele pojazdów z silnikiem 2.0 benzyna?
Mam problem z odpalaniem w tym silniku. Nie zależy to od temperatury ani id tego czy silniki jest ciepły czy zimny.
Czasem po przekręceniu rozrusznikiem trzęsie silnikiem i coś jakby go dusiło i zgaśnie. Po ponownym przekręceniu kluczyka pali na dotyk. Tzn zawsze jak nie zapali za pierwszym razem, za drugim odpali od strzału.

Byłem z tym w 2 warsztatch i sie poddają bo nie wiedzą co to a nie chcą ode mnie wyciągać kasy bo tylko przypuszczają i nie są na 100% pewni co to może być.

Przewody ok, świece nowe NGK (wymieniłem je bo myslałem, ze to ich sprawka)

Aha autko jest na LPG ale już przed założeniem gazu tak się działo wiec gaz wykluczam.

Miał może ktoś takie problemy?


Ostatnio edytowane przez uciu ; 25-04-2011 o 17:53
uciu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-04-2011, 18:50   #2
Fokster
ford::amateur
 
Imię: B@rtek
Zarejestrowany: 17-01-2011
Skąd: 3miasto
Model: Focus C-max
Silnik: 1,8 125KM
Rocznik: 2004
Postów: 8
Domyślnie Odp: 2.0 benzyna źle odpala

Ja tak miałem. Różne przypuszczenia i na niczym nie stanęło. Teraz jest ok. Przy okazji wyszło, że stabilizator napięcia był walnięty. Nie wiem czy to można łączyć z tym przypadkiem, ale jak na razie od momentu wymiany stabilizatora nie miałem powtórki z rozrywki. Może to to ale może to tylko przypadek.
Fokster jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-04-2011, 21:56   #3
tomtomasz
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-12-2009
Skąd: Warszawa
Model: C-max
Silnik: 1,6 EcoBoost 182
Rocznik: 11
Postów: 269
Domyślnie Odp: 2.0 benzyna źle odpala

dla pocieszenia podpowiem ze nie jestes jedyny...

jako ze silniki 1,8 i 2,0 sa bardzo blisko (takie mam wrazenie) wypowiem sie ze sa dwa tropy:

1. zafajdana przepustnica sterowana elektrycznie... u mnie czyszczenie pomoglo na mniej wiecej 15kkm.. odpalal bez zarzutu... teraz jak czuje ze ma problem z odpaleniem lekko daje gazu (naprawde lekko) i lapie od razu... czuje jakby sie przycinala ta przepustnica

2. uklad zmiennej geometrii dolotu (te cwane klapki o ktorych przeczytasz na forum) podobno klekocza jak diesel... nie wiem bo u mnie nic nie klekocze i nie dotykam sie do tego...

ja u siebie zaczalem od wymiany swiec... przewodow nie bo przynajmniej u mnie takowych nie ma... kazda swieca ma swoja cewke...

w drugiej kolejnosci zczytalem bledy i wyszlo ze mam blad potencjometru na pedale gazu... wobec czego wyczyscilem przepustnice i pomoglo :d
tomtomasz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-04-2011, 14:30   #4
uciu
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 25-04-2011
Model: cmax
Silnik: 2.0 benzyna
Rocznik: 2006
Postów: 3
Domyślnie Odp: 2.0 benzyna źle odpala

Cytat:
Napisał tomtomasz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zafajdana przepustnica sterowana elektrycznie... u mnie czyszczenie pomoglo na mniej wiecej 15kkm..
moj mechanik też ją podejrzewał ale okazało sie, ze jest czyściutka...

Cytat:
Napisał tomtomasz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
uklad zmiennej geometrii dolotu (te cwane klapki o ktorych przeczytasz na forum) podobno klekocza jak diesel... nie wiem bo u mnie nic nie klekocze i nie dotykam sie do tego...
u mnie też nie klekocze, praktycznie nie słychać silnika wiec też tego nie ruszam na razie

Cytat:
Napisał tomtomasz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ja u siebie zaczalem od wymiany swiec... przewodow nie bo przynajmniej u mnie takowych nie ma... kazda swieca ma swoja cewke...
Też wymieniłem świece i sprawdzałem "przewody" tzn te z cewkami, o których piszesz.

Dziś po każdym zgaszeniu silnika wciskałem pedał gazu i odpukać za każdym razem zapalił dobrze. Nie wiem czy to czasem nie zbieg okoliczności bo czasem cały tydzień dobrze odpalał a były dni/jak wczoraj/ że za kazdym razem były problemy. Na razie próbuje te wciskanie gazu:-)
uciu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-04-2011, 18:18   #5
tomtomasz
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-12-2009
Skąd: Warszawa
Model: C-max
Silnik: 1,6 EcoBoost 182
Rocznik: 11
Postów: 269
Domyślnie Odp: 2.0 benzyna źle odpala

ja podchodze do tematu inaczej... gasze normalnie ale przed odpaleniem a po wstepnym przekreceniu kluczyka czasem bujne pedalem gazu liczac na to ew. zastoj na przepustnicy sie "ruszy"...

nie wiem ile w tym magii a ile realizmu... raz dziala raz nie... olalem to...

takie problemy to nie problemy... dzis po przegladzie klimy "przypadkiem" pekla obudowa termostatu... efekt koncowy: wyjechalem autem bez plynu chlodniczego... mam nadzieje ze skoro zgasilem silnik jak tylko pojawil sie komunikat o zbyt wysokiej temp to nic strasznego sie nie stalo... mam nadzieje...
tomtomasz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-05-2011, 21:13   #6
czator
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 06-05-2011
Model: c-max
Silnik: 2.0 duratec
Rocznik: 2006
Postów: 11
Domyślnie Odp: 2.0 benzyna źle odpala

Witam, czy ktoś rozwiązał ten problem ?? bo mam dokładnie to samo autko 2 dni temu kupiłem i wszystko jest ok oprócz tego, fakt że jak dodam gazu to nie ma problemu, ale mimo wszystko jest to trochę wkurzające, tym bardziej że żadna kontrolka się nie świeci, ani nie słychać żadnych niepokojących dźwięków...
czator jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:22.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.