Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-03-2018, 16:02   #7691
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

Cytat:
Napisał mario13 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wreszcie coś widać w kamerze bo przy tych mocniejszych była katastrofa
wystarczy kupić same żarówki nie trzeba całych lampek
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2018, 16:43   #7692
siebek
ford::advanced
 
Avatar siebek
 
Zarejestrowany: 29-08-2012
Skąd: Norwegia
Model: Volvo V90 T8
Silnik: 2.0 T8 390KM
Rocznik: 2019
Postów: 468
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

Podobnie zrobili z Edgem... Obecny model wygląda rasowo, a ten po lifcie jak jakiś Hyundai Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
1994 Peugeot 106 1.1 60KM -> 2003 Mazda 6 GY 1.8 120KM -> 2007 Ford Mondeo Mk4 1.8TDCi 125KM Titanium HB -> 2015 Ford Mondeo Mk5 2.0TDCi 150KM Titanium X Kombi -> 2019 Volvo V90 T8 Inscription 390KM
siebek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2018, 17:10   #7693
kaan1
ford::expert
 
Avatar kaan1
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: KRA
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 2,054
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

Cytat:
Napisał latar Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na zdjęciach Mondeo jedyne co rzucało się w oczy to stalowe felgi i wycieraczka na klapie. Harakiri.
W Skandynawi nie testuje się felg, wycieraczek czy innych elementów zewnetrznych tylko silniki, napęd oraz prowadzenie w warunkach zimowych -zwłaszcza diesla. Więc jeśli ktoś chce chronić nowości z wyglądu na zewnątrz (a po to jest kamuflaż) to nie będzie tego pokazywał.

Bump:
Cytat:
Napisał latar Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mondeo z czarnym grilem i full ledami robi na mnie ogromne wrażenie przez tą krótką chwilę, przez którą po wyprzedzeniu widzę go w tylnym lusterku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A co Mondeo ma takiego wewnątrz, aby przekonac klienta do siebie i odciągnąć od konkurencji? Prawda jest taka, że wygląd zewnętrzny jest jednym z ważniejszych czynników wyboru auta w kapryśnej Europie.

Bump:
Cytat:
Napisał edmun Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie jest to oryginalny pomysł, po prostu zwykła przyjemność z posiadania pojazdu który się "podoba".
Jak z żoną. Inteligencja jest ważniejsza, ale nikomu uroda nie będzie przeszkadzała - wręcz przeciwnie. A przecież statystycznie widzisz ją w ciągu dnia 3 razy krócej niż z nią przebywasz

Bump:
Cytat:
Bo jest brzydszy ,taki bardziej łagodny.
Taki bardziej nijaki - jak każdy inny
kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-03-2018, 08:03   #7694
Josh
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-03-2010
Skąd: Poznań
Model: Ford Mondeo mkV Titanium
Silnik: 2.0 TDCi 150km
Rocznik: 2015
Postów: 127
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

Widzicie, wy tu gadu gadu o lampach, że mało istotne Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja dla lamp zrezygnowałem z kombi i kupiłem hatchbacka, można? Można Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ale przetłoczenia na masce zostawili i dobrze, bo to dodaje charakteru autu.

Jakie polecacie belki dachowe do hatbacka? Montujemy je za ramę, czy są jakieś ukryte mocowania na krawędziach dachu?

Cytat:
Napisał Matych
wystarczy kupić same żarówki nie trzeba całych lampek
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
A te żarówki również wydają się mocne, chyba, że masz zamontowane u siebie i dają radę?

Do wnętrza jakie żarówki LED polecacie o barwie 6000K i dość mocne?

Ostatnio edytowane przez Josh ; 24-03-2018 o 08:09 Powód: Dopisek
Josh jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-03-2018, 12:28   #7695
Lewsey89
ford::average
 
Zarejestrowany: 18-12-2017
Skąd: Polska
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2018
Postów: 137
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

Witam,

Chciałem zapytać czy oraz jak długo było u Was czuć w MK5 2.0 TDCI zapach spalenizny z wydechu oraz okolic Turbo? W poprzednich samochodach nigdy tego nie wyczuwałem na początku eksploatacji.(Wyczuwalna woń to coś pomiędzy spalinami Kamaza a palonym tworzywem)

Ostatnio edytowane przez Lewsey89 ; 24-03-2018 o 12:33
Lewsey89 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-03-2018, 12:54   #7696
kaan1
ford::expert
 
Avatar kaan1
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: KRA
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 2,054
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

Sprzedawca uprzedzał mnie że może się to pojawić okresowo w pierwszym tysiącu km i związane jest to z wypalaniem DPF (znajduje się pod maska między silnikiem a grodzią / podszybiem). Rzeczywiście pierwsze wypalanie było czuć. Teraz też poczuję świeżo wypalony filtr stojąc z boku auta (od strony pasażera) - taki zapach spalenizny. No cóż jak coś się rozgrzewa to i czuć spalenizną. W środku nic nie czuję
kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-03-2018, 13:34   #7697
siebek
ford::advanced
 
Avatar siebek
 
Zarejestrowany: 29-08-2012
Skąd: Norwegia
Model: Volvo V90 T8
Silnik: 2.0 T8 390KM
Rocznik: 2019
Postów: 468
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

Dokładnie - u mnie czuć trochę spalenizną wyłącznie po wypalaniu DPF.
__________________
1994 Peugeot 106 1.1 60KM -> 2003 Mazda 6 GY 1.8 120KM -> 2007 Ford Mondeo Mk4 1.8TDCi 125KM Titanium HB -> 2015 Ford Mondeo Mk5 2.0TDCi 150KM Titanium X Kombi -> 2019 Volvo V90 T8 Inscription 390KM
siebek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-03-2018, 13:49   #7698
Lewsey89
ford::average
 
Zarejestrowany: 18-12-2017
Skąd: Polska
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2018
Postów: 137
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

Mnie nikt niestety nie uprzedził. W instrukcji są informacje ale niedoprecyzowane. U mnie przy przebiegu 500km widać było dymek z okolic DPF pod maską, jakby chłopaki w fabryce zapomnieli Juana wyciągnąć spod auta i biedny jara szlugi na postoju. Smród był tak dokuczliwy że samochód spędził noc na zewnątrz, ponieważ zapach dostawał się do domu.
Lewsey89 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-03-2018, 13:32   #7699
Grabarzek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-02-2011
Skąd: PCT
Model: Mondeo mk5
Silnik: 2.0 TDCI 150KM
Rocznik: 2016
Postów: 30
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

Cytat:
Napisał Lewsey89 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mnie nikt niestety nie uprzedził. W instrukcji są informacje ale niedoprecyzowane. U mnie przy przebiegu 500km widać było dymek z okolic DPF pod maską, jakby chłopaki w fabryce zapomnieli Juana wyciągnąć spod auta i biedny jara szlugi na postoju. Smród był tak dokuczliwy że samochód spędził noc na zewnątrz, ponieważ zapach dostawał się do domu.
Miałem to samo, możesz poszukać moich postów na ten temat. Generalnie kabina wypełnia się dymem podczas wypalania DPF przy wolnych prędkościach (Na autostradzie bez objawów). Obecnie po 35000 problem jakby zniknął, ale wymienili mi sporo rzeczy (5 razy to reklamowałem).

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
Grabarzek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-03-2018, 09:39   #7700
Lewsey89
ford::average
 
Zarejestrowany: 18-12-2017
Skąd: Polska
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2018
Postów: 137
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

Zauważyłem dziwną przypadłość w podgrzewanych fotelach. Po zatrzymaniu samochodu z włączoną funkcją podgrzewania fotela kierowcy na poziomie 1, na ok 5-10min , przy ponownym uruchomieniu pojazdu włącza się wentylacja na poziomie 3. Zauważyłem to już drugi czy trzeci raz. Miał ktoś z Was koledzy coś podobnego?
Lewsey89 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:12.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.