Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Skrzynie automatyczne
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-12-2011, 09:00   #331
marek871
ford::amateur
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 03-02-2010
Skąd: Warszawa Białołęka
Model: MK3 Ghia X
Silnik: TDCi 2,0 130 KM tiptronic
Rocznik: 2004
Postów: 5
Domyślnie Odp: [MK3] TDCI 130KM automat - kto ma ? opisy samochodu-problemy

Witam.
W moim przypadku to:
2.0 TDCI, 130 KM, 2004r.
Skrzynia Tiptronic, Wersja Ghia
Przebiag - 215.000 km
Kupiony w czerwcu 2008 w Polsce przy liczniku 160.000 km.
Większych mankamentów nie było, natomiast wysoce irytujące to:
- immobilajzer lub alarm potrafi mnie zablokować w środku i unieruchomić silnik. To już opanowałem. Widocznie poprzedni właściciel dlatego wyłączył syrenę alarmu.
- osłona (klapka) spryskiwacza prawego reflektora notorycznie odpada. Zgubiłem już trzy, czwartą trzymam w garażu i założę dopiero przy sprzedaży.
- szybko padający akumulator wymieniany w ASO. W pażdziernoiku wymieniałem po dwóch latach użytkowania na aku zalecany przez produnenta (Motorcraft lub Ford).
Poza tym cała reszta O.K. Pięknie się zbiera do 200 km/h w porónaniu z poprzednim benzyniakiem (2.0, 145kM)
Przy okazji pytanie do Kolegi stanisza: gdzie robiłeś przegląd poza ASO?
Pozdrawiam,
marek871

marek871 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-12-2011, 20:15   #332
MaroX
ford::average
 
Avatar MaroX
 
Zarejestrowany: 22-05-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK3 zombi
Silnik: 2.0 TDCI 141hp/330Nm
Rocznik: 2003 FL
Postów: 107
Smile Odp: [MK3] TDCI 130KM automat - kto ma ? opisy samochodu-problemy

Cytat:
Napisał INVERTER Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy ktoś z was zrobił może filmik jak takie tdci 130 automat przyspiesza od 0-150km/h w trybie D ???
Co by było widać jak to cudo zmienia biegi i przy jakich obrotach/prędkości Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na youtub niema ani jednego video z przyspieszaniem tdci w automacie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Może ktoś chce być pierwszy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Może jutro uda mi się coś nagrać to wrzucę. Z tym, że ja mam już teraz 141 kucaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum....na razie...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
MK3 GHIA 2.0 TDCi 141 KM i 330 Nm by HEKO
MaroX jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-02-2012, 16:46   #333
onyxx
ford::average
 
Avatar onyxx
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 18-08-2005
Skąd: Białystok
Model: Mondeo MKIV Titanium
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 2012
Postów: 115
Domyślnie Odp: [MK3] TDCI 130KM automat - kto ma ? opisy samochodu-problemy

u mnie niestety pojawił się wyciek ze skrzyni w mondeo tdci 130KM 2003r model poliftowy. postawiłem do serwisu ale boją się automatów i nic mi nie zrobią, muszę jechać do jakiegoś magika od automatów. autko do tej pory sprawuje się ok. czasem skrzynia umie delikatnie szrpnąć ale podejrzewam że spada w niej poziom oleju i dlatego.
onyxx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2012, 13:00   #334
siw88
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-02-2012
Skąd: Oleśnica
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2003
Postów: 16
Domyślnie Odp: [MK3] TDCI 130KM automat - kto ma ? opisy samochodu-problemy

Witam. Jestem użytkownikiem Mondziaka 2.0 TDCi 130 KM w automacie Tiptronic.
Żadnych wielkich problemów nie mam z autkiem ale zaniepokoiło mnie ostatnio moje spalanie 13L/100km. Czy może to być spowodowane zimnem? I jeszcze jedno pytanie. Jak sprawdzić spalanie ? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Mam pod obrotomierzem termometr i pręcik do wciśnięcia po czym gdy wcisnę temperatura zmienia się z celsiuszy na fahrenheity.
siw88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-02-2012, 08:41   #335
marek871
ford::amateur
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 03-02-2010
Skąd: Warszawa Białołęka
Model: MK3 Ghia X
Silnik: TDCi 2,0 130 KM tiptronic
Rocznik: 2004
Postów: 5
Domyślnie Odp: [MK3] TDCI 130KM automat - kto ma ? opisy samochodu-problemy

Mam pod obrotomierzem termometr i pręcik do wciśnięcia po czym gdy wcisnę temperatura zmienia się z celsiuszy na fahrenheity.


Kolego, na końcu dźwigienki kierunkowskazów masz taki pipsztyk, naciskając wybierasz różne opcje, takie jak temperatura, spalanie, średnia prędkość, dystans jaki przejedziesz na paliwie w zbiorniku.
Pozdrawiam,
marek871
marek871 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-02-2012, 18:27   #336
siw88
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-02-2012
Skąd: Oleśnica
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2003
Postów: 16
Domyślnie Odp: [MK3] TDCI 130KM automat - kto ma ? opisy samochodu-problemy

Ysz.. Nie mam tego pipsztyka .. czyli jednak nie zobaczę swojego zasięgu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
siw88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-02-2012, 19:39   #337
marek871
ford::amateur
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 03-02-2010
Skąd: Warszawa Białołęka
Model: MK3 Ghia X
Silnik: TDCi 2,0 130 KM tiptronic
Rocznik: 2004
Postów: 5
Domyślnie Odp: [MK3] TDCI 130KM automat - kto ma ? opisy samochodu-problemy

Bez pipsztyka chyba nie da rady ;-p
marek871 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2012, 16:45   #338
MaroX
ford::average
 
Avatar MaroX
 
Zarejestrowany: 22-05-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK3 zombi
Silnik: 2.0 TDCI 141hp/330Nm
Rocznik: 2003 FL
Postów: 107
Domyślnie Odp: [MK3] TDCI 130KM automat - kto ma ? opisy samochodu-problemy

Cytat:
Napisał MaroX Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Może jutro uda mi się coś nagrać to wrzucę. Z tym, że ja mam już teraz 141 kucaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum....na razie...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jadąc ostatnio niemiecką autostradą z Berlina na Poznań Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. nagrałem coś takiego

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] rewelacji nie ma, ale nie jest też zawalidrogą.

Jechałem na razie max 200, ale jeszcze chciał iść, tylko kobieta mi strasznie krzyczała, żebym zwolnił... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Z tego co czułem to 210 spokojnie pojedzie...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
MK3 GHIA 2.0 TDCi 141 KM i 330 Nm by HEKO

Ostatnio edytowane przez MaroX ; 05-03-2012 o 18:23
MaroX jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-05-2012, 21:15   #339
Jenndrek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-04-2012
Model: MKIII Ghia TipTronic, NAVIGACJA Denso (Mapa EU+PL+gada)
Silnik: 2.0 TDCi 130KM
Rocznik: 2005
Postów: 19
Domyślnie Odp: [MK3] TDCI 130KM automat - kto ma ? opisy samochodu-problemy

Witam, posiadam od miesiąca Mondeo:
MK3
2005r
Tiptronic
2.0 TDCi
130KM
205000km

Pytanie jest takie czy po mieście przy spokojnej jeździe 9,5L (odczyt z komputera) to nie za dużo?
Na trasie wyszło 6,0-5,8L, a więc w miarę.
Czy jest to faktyczne spalanie, tego jeszcze nie sprawdziłem, zamierzam w tym miesiącu (czyli zalanie pod korek).

Pozdrawiam i czekam na wasze info co do spalania.
Jenndrek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-05-2012, 09:05   #340
eden1001
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 10-11-2010
Skąd: Poznań
Model: Mondeo
Silnik: 2,0
Rocznik: 2005
Postów: 26
Domyślnie Odp: [MK3] TDCI 130KM automat - kto ma ? opisy samochodu-problemy

tak
to normalne spalanie
biorac pod uwage krótkie odcinki z zimnym silniku z klimą to wszystko w normie.

pozdrawiam
eden1001 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
automat , mondeo mk3



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:47.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.