Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-12-2010, 07:48   #1
login
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-02-2010
Model: Toyota Verso
Silnik: 1,6 Pb
Rocznik: 2012
Postów: 21
Domyślnie Czy przedłużać gwarancję na 12 m-cy? Wasze opinie i doświadczenia.

Witam
Zakupiłem na początku tego roku Forda Mk3 bez książki serwisowej, który miał w przeszłości kolizję (wiedziałem o tym przed zakupem), który miał przedłużoną gwarancję (już po kolizji) i która właśnie się kończy. Koszt przedłużenia gwarancji to 89 zł. Jakie są Wasze doświadczenia w tym temacie? Nie znam historii swego auta co do przbiegu jego serwisowania. Kto z Was z tej opcji korzysta/ł. Dodam, że moje auto przez okres mojego użytkowania nie sprawia żadnych problemów opisywanych tu szeroko na forum.
Tu są warunki przedłużenia gwarancji [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

login jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-12-2010, 07:56   #2
1olek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar 1olek
 
Zarejestrowany: 29-11-2005
Skąd: Dublin
Model: MKII Ghia / MKIII ZETEC
Silnik: 2.5 V6 / 1.8
Rocznik: 1997 / 2002
Postów: 6,370
Domyślnie Odp: Czy przedłużać gwarancję na 12 m-cy? Wasze opinie i doświadczenia.

Zalezy co pokrywa ta gwarancja, jak naprawy silnika to wzial bym ja bo 89 zl to smieszna cena w porownaniu z kosztownymi wymianami wtryskow itp. Wiecej zaplaciz w ASO za diagnostyke niz stawka tej gwarancji.
__________________
Pomoc tylko na forum ! Nie pros o pomoc przez PW !
1olek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-12-2010, 08:09   #3
marcin1051
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-05-2008
Skąd: RUMIA
Model: MONDEO
Silnik: 2,2TDCI 155KM
Rocznik: 2005
Postów: 129
Domyślnie Odp: Czy przedłużać gwarancję na 12 m-cy? Wasze opinie i doświadczenia.

Z tego co pamiętam osprzętu gwarancja nie obejmuje tj.wtrysków,pompy,turbiny
marcin1051 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-12-2010, 08:18   #4
Nofy
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-10-2006
Skąd: Gdynia
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 40
Domyślnie Odp: Czy przedłużać gwarancję na 12 m-cy? Wasze opinie i doświadczenia.

Cytat:
Napisał login Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam
Zakupiłem na początku tego roku Forda Mk3 bez książki serwisowej, który miał w przeszłości kolizję (wiedziałem o tym przed zakupem), który miał przedłużoną gwarancję (już po kolizji) i która właśnie się kończy. Koszt przedłużenia gwarancji to 89 zł. Jakie są Wasze doświadczenia w tym temacie? Nie znam historii swego auta co do przbiegu jego serwisowania. Kto z Was z tej opcji korzysta/ł. Dodam, że moje auto przez okres mojego użytkowania nie sprawia żadnych problemów opisywanych tu szeroko na forum.
Tu są warunki przedłużenia gwarancji [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
należy pamiętać ze koszt gwarancji to 89 PLN ale do tego należy doliczyć jeszcze koszt przeglądu do tej gwarancjo tj ok 200 PLN jeżeli dobrze pamiętam. Pomimo to uważam, że warto - sam mam ale jeszcze ( i oby nigdy) z tego nie korzystałem.
__________________
było Mondeo MKI 1.8 bezn liftback
był Focus MKI '00 Ghia kombi
jest Mondeo MKIII 2.0 TDCI Panther Black - na sprzedaż!
Nofy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-12-2010, 08:21   #5
login
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-02-2010
Model: Toyota Verso
Silnik: 1,6 Pb
Rocznik: 2012
Postów: 21
Domyślnie Odp: Czy przedłużać gwarancję na 12 m-cy? Wasze opinie i doświadczenia.

Dowiedziałem się aby przedłużyć gwarancję trzeba poddać auto przeglądowi w tym wymiana oleju, filtrów (auto właśnie przekroczyło 100tys. km) za ok 460 zł i aby przedłużyć gwarancję trzeba dopłacić 89 zł.

Cytat:
4. Lista czesci objetych Programem:
a. Silnik:
i. wszystkie czesci smarowane zespołów bloku cylindrów i głowicy, właczajac: wałki rozrzadu, blok
silnika, panewki, łoyska, korbowody, zawory i prowadnice zaworów, uszczelkę głowicy, pompę
olejowa, wał korbowy, sruby mocowania głowicy,
ii. moduł PCM, Moduł TCM, Modulator ABS, Alternator, Rozrusznik, Pompa podcisnieniowa, pompa
wtryskowa, koło dwumasowe, sprearka klimatyzacji,
iii. gwarancja obejmuje uszkodzenia obejmujace inne czesci silnika, które uległy uszkodzeniu w
wyniku awarii jednego z powyszych elementów, z wyłaczeniem sprzegła, jesli zostało
przypalone.
b. Skrzynia biegów:
i. wszystkie wewnetrzne czesci właczajac: wałki wejsciowe, posrednie i wyjsciowe, elementy
synchronizatorów, przekładnię planetarna,
ii. Mechanizm rónicowy, przetwornik momentu (z wyłaczeniem połaczen), przekładnie główna,
mechanizm kół zebatych (z wyłaczeniem elementów ciernych i zuywajacych sie),
iii. Skrzynia posrednia w napedzie 4x4
c. Obudowy: uszkodzenie obudów jest objete tylko w takim przypadku, jesli uszkodzenie wywołane zostało
przez awarię czesci, objetej niniejszą gwarancją .
d. Układ napedu:
i. półosie napedowe,
ii. przeguby,
iii. piasty kół,
iv. przeguby homokinetyczne,
v. wał napedowy i łoyska kół przednich,
vi. tylny i przedni most napedowy
e. Płyny eksploatacyjne uyte w pojezdzie niezbedne do przeprowadzenia naprawy objetej niniejszą
gwarancja, z wyłaczeniem dodatków do paliwa i płynu do spryskiwaczy.
5. Koszty demontau czesci z pojazdu:
a. jeeli czesć przyczynowa awarii jest objeta umowa, koszty demontau pokryje Dealer
b. jeeli czesć przyczynowa awarii nie jest objeta umowa, koszty demontau nie bedą pokryte w ramach
umowy.

Ostatnio edytowane przez login ; 08-12-2010 o 08:23
login jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-12-2010, 12:33   #6
midwor
ford::average
 
Zarejestrowany: 21-04-2008
Skąd: LDZ
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 PB
Rocznik: 2006
Postów: 153
Domyślnie Odp: Czy przedłużać gwarancję na 12 m-cy? Wasze opinie i doświadczenia.

Witam
Mysle ze warto miec ta gwarancje, obejmuje ona pare rzeczy ktore przez 10lat/200tys maja duza szanse sie popsuc (np. altek, rozrusznik, sprezarka klimy).

Cena jest w zasadzie smieszna (89PLN) z "malym ale", trzeba zrobic przeglad z ich czesciami (czesci musza byc kupione w tym ASO w ktorym robisz przeglad).

PS
Przy uruchamianiu "gwarancja 12" w sytuacji gdy auto ma ponad 100tys konieczne jest dodatkowo sprawdzenie cis. sprez (przynajmniej w silnikach PB).
Pozdrawiam
midwor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-12-2010, 12:34   #7
Nofy
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-10-2006
Skąd: Gdynia
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 40
Domyślnie Odp: Czy przedłużać gwarancję na 12 m-cy? Wasze opinie i doświadczenia.

Jeszcze jedno ale - ASO ma takie podejście, że aby przejść ten przegląd wynajdują różne rzeczy, które według nich należy wymienić. U mnie znaleźli wirtualnych napraw na ok 5000 PLN - dosłownie śmiech na sali - na szczęście miałem jeszcze ważny ford protect i wszystko zrobili na swój koszt prawdopodobnie bez sensu.
__________________
było Mondeo MKI 1.8 bezn liftback
był Focus MKI '00 Ghia kombi
jest Mondeo MKIII 2.0 TDCI Panther Black - na sprzedaż!
Nofy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-12-2010, 13:29   #8
arturek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar arturek
 
Zarejestrowany: 13-02-2004
Skąd: Kraków
Model: Focus mk4
Silnik: 1.5L EcoBoost /150KM
Rocznik: 2019
Postów: 7,513
Domyślnie Odp: Czy przedłużać gwarancję na 12 m-cy? Wasze opinie i doświadczenia.

Cytat:
Napisał midwor Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam
Mysle ze warto miec ta gwarancje, obejmuje ona pare rzeczy ktore przez 10lat/200tys maja duza szanse sie popsuc ([...]
Czyli w Polsce mamy kilkadziesiąt tysięcy idiotów - bo obliczyli, że taniej im płacić za naprawę samochodu niż mieć "bezpłatną" "gwarancję" i nadzieję na gwarancyjną naprawę.

Zapominasz, że aby utrzymać tą gwarancję musisz robić przeglądy i naprawy w ASO => zapłacisz jak za woły.
Zadzwoń do ASO i zapytaj o koszty przeglądów (robocizna i materiały)

Proszę nie zapomianć o istotnym fakcie - Ford robi przegląd i tylko auta sprawne dostaną gwarancję. Więc jeśli masz auto z "padającym" układem wtryskowym to nie dostaniesz gwarancji => jeśli mam sprawne auto to po co płacić?

Jak dokładnie policzysz to naprawa diesla taniej Ci wyjdzie niż suma opłat za przeglądy.

Inny temat - coraz częściej słowo "gwarancja" jest tylko sloganem reklamowym bez pokrycia.
Nawet ewidentnych usterek serwisy nie chcą usuwać na gwarancji - pooglądaj "Turbo Kamera"
Nawet na forum był kolega któremu Ford Wikar sprzedał jako nowe auto po szkodzie transportowej (poważne uszkodzenie dachu) i nie uznał reklamacji.

pozdrawiam
Arturek
P.S. Temat wiele razy "wałkowany". Jakoś nie widać kolejek u Forda po przedłużenie gwarancji.
np.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
------------------------------------------------------------------
INSTRUKCJE.pdf / nowy eTIS / chemia_Forda /

Ostatnio edytowane przez arturek ; 08-12-2010 o 13:37
arturek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-12-2010, 14:06   #9
midwor
ford::average
 
Zarejestrowany: 21-04-2008
Skąd: LDZ
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 PB
Rocznik: 2006
Postów: 153
Domyślnie Odp: Czy przedłużać gwarancję na 12 m-cy? Wasze opinie i doświadczenia.

A ja nie narzekam.

W ciagu ostatnich 12mies. mialem naprawy za ponad 3000PLN. Co do ceny przegladu to najbardziej irytuje mnie cena samego oleju (inne rzeczy tez do tanich nie naleza) ale jak to sie dobrze policzy to nie jest tak dramatycznie jak pisze kolega powyzej.
Ja w swoich kalkulacjach nie zapominam ze ASO wystawia FV i placi od tego podatek a szara strefa nie. Jesli mam FV to mam potwierdzenie ze ktos cos robil wiec w razie problemow mam tez wieksze szanse w dochodzeniu swoich roszczen.

I nie przesadzajmy bo to 280PLN (robocizna) za przegląd to majatek nie jest. Ja raz w roku na ten luksus moge sobie pozwolic - gdybym mial te przeglady robic kilka razy w roku to pewnie bym sie zastanawial.
Pozdrawiam
midwor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-10-2011, 07:55   #10
login
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-02-2010
Model: Toyota Verso
Silnik: 1,6 Pb
Rocznik: 2012
Postów: 21
Domyślnie Odp: Czy przedłużać gwarancję na 12 m-cy? Wasze opinie i doświadczenia.

W grudniu zakładając ten temat zastanawiałem się czy przedłużyć gwarancję. Jednak się zdecydowałem.
Parę dni temu zaczęło do kabiny dochodzić buczenie przekraczając prędkość 60km/h.
Zgłosiłem usterkę do serwisu, gdzie zdiagnozowano że lewe przednie łożysko jest do wymiany i koszt naprawy w serwisie wynosi 520 zł. Oświadczając że mam na auto "Gwarancję 12" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. po dwóch godzinach wyjechałem z serwisu naprawionym autem nie płacąc za to ani złotówki. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W tym roku nie będę się wahał
login jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:05.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.