Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-12-2011, 09:53   #41
Martinowo
ford::average
 
Avatar Martinowo
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 14-03-2011
Skąd: Bydgoszcz
Model: Galaxy mk4
Silnik: 2.0 TDCI 180km
Rocznik: 10/2017
Postów: 123
Domyślnie Odp: Czy ktos kiedys pozbyl sie kola dwumasowego ?

Znajomy ma mondka mk1 td i jakos nie moge powiedziec ze komfort jazdy a bynajmniej wibracje wywolane przez silnik sa jakies ogromne ja mialem mk2 w bezynie i na moje to komfort byl bardzo podobny w jego samochodzie bylo troszku gozej ale przy 220 tys na liczniku do moich 96 tys to chyba normalne. w moim obecnym tdci cale wibracje co mam to od paska wielorowkowego wtryski myslalem ze do roboty ale okazalo sie ze nie a koszt 2000tys zl za wymiane dwumasy ja uwazam ze to duzo

__________________
Bylo:Mondeo Mk2 2.0pb,Mondeo Mk3 2.0tdci., Mondeo Mk4 2.0 TDCi
Jest: Goalaxy Mk4 2.0TDCI
Martinowo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-12-2011, 07:12   #42
autorawi
ford::average
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 11-07-2009
Skąd: ZAWADZKIE , woj. opolskie
Model: MONDEO MK4 Titanium
Silnik: 2.5t
Rocznik: 2007
Postów: 56
Domyślnie Odp: Czy ktos kiedys pozbyl sie kola dwumasowego ?

Ja wymieniam właśnie dwumase wraz ze sprzęgłem 1600 zł razem z robocizną, a co do wcześniejszej wypowiedzi, że tym wszystkim steruje elektronika to nic to nie zmienia bo dzięki temu samochody są oszczędniejsze i bardziej dynamiczne ale nie zmienia to kultury pracy silnika. Silniki nowej generacji tj. TDDi, TDCi itd. pracują "twardo" czyli są głośniejsze i trochę bardziej nimi rzuca ponieważ posiadają wtrysk bezpośredni. W silnikach z komorą wstępną ciśnienia wtrysku były stosunkowo małe przyjmując, że w nowych układach CR jest ciśnienie wtrysku rzędu 2500 bar Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ale za to z silnika idzie osiągnąć bardzo duży moment obrotowy oraz moc co się przekłada na to, że gdyby nie zastosowali dwumasy to by musieli mocniejsze skrzynie robić bo z tego co wiem to kolega wymieniał dwumase na pełne i mu skrzynia się rozsypała po ok 50 tys km bo nie wytrzymała takiego obciążenia od strony silnika. Tak więc napisze swoje zdanie, pozostaje przy dwumasie bo wolę wymienić sprzęgło za 1600 zł (można taniej stosując używki jak kto woli) niż potem szukać dobrej skrzyni i auto ma stać nie użytkowane.

Ostatnio edytowane przez autorawi ; 09-12-2011 o 08:24
autorawi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-12-2011, 09:19   #43
midwor
ford::average
 
Zarejestrowany: 21-04-2008
Skąd: LDZ
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 PB
Rocznik: 2006
Postów: 153
Domyślnie Odp: Czy ktos kiedys pozbyl sie kola dwumasowego ?

Cytat:
Napisał autorawi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...bardziej dynamiczne ale nie zmienia to kultury pracy silnika...
Kołodwumasowe między innymi zmniejsza drgania przy niskich obrotach silnika, co doskonale widać/czuć gdy dwumasa jest uszkodzona wiec jednak wpływa na kulturę pracy. Zresztą to o czym napisałeś, bardziej równomierny rozkład momentu obrotowego w funkcji obrotu wału to jednak pośrednio czy bezpośrednio przekłada się na wyższą kulturę pracy.
midwor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-12-2011, 09:31   #44
autorawi
ford::average
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 11-07-2009
Skąd: ZAWADZKIE , woj. opolskie
Model: MONDEO MK4 Titanium
Silnik: 2.5t
Rocznik: 2007
Postów: 56
Domyślnie Odp: Czy ktos kiedys pozbyl sie kola dwumasowego ?

napisałem o elektronice że nie zmienia kultury pracy a nie o dwumasie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. dla lepszej kultury pracy silnika właśnie jest ta dwumasa tak jak piszesz jak i inne ustrojstwa.

Ostatnio edytowane przez autorawi ; 09-12-2011 o 09:34
autorawi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-12-2011, 16:30   #45
matrog19
ford::expert
 
Avatar matrog19
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 05-03-2008
Skąd: Konin
Model: Ford Mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDDI 115 KM
Rocznik: 2002
Postów: 2,211
Domyślnie Odp: Czy ktos kiedys pozbyl sie kola dwumasowego ?

Jak tak czytam wszystko to dochodzę do wniosku, że jedno masowekoło jest bez sensu ze względów ekonomicznych. Dwumasa średnio pada przy przebiegu 180tys (niektórym wcześniej innym poźniej) Koszt zakupu jedno masy z kompletem sprzęgłą jest większy od zestawu z dwumasą bo przy jednomasie sprzęgło jest droższe. O ile kolejna nowa dwumasa będzie pracować około tych 200tys to chyba nikt więcej nie będzie jeździł tym autem. Po co kupowac jedno mase która wytrzymie milion km skoro nikt mondkiem pewnie 500tys nie przekroczył.
__________________
Moje Mondeo mk3 TDDI: http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=113404
W stajni jeszcze Citroen Xsara Picasso 1.6 HDi 92 km 2007 rok.
matrog19 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-12-2011, 08:22   #46
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: Czy ktos kiedys pozbyl sie kola dwumasowego ?

Cytat:
Napisał autorawi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dla lepszej kultury pracy silnika właśnie jest ta dwumasa
dwumasa nie jest dla silnika ale tylko i wyłącznie dla układu napędowego. silnik nie ma stałej prędkości obrotowej wału i dlatego między innymi siada układ paska wieloklinowego.

dla lepszej kultury pracy silnika jest system zasilania CommonRail w tryskiem wstępnym, który wycisza silnik diesla

Ostatnio edytowane przez jendrekmak ; 10-12-2011 o 08:25
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-12-2011, 09:17   #47
autorawi
ford::average
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 11-07-2009
Skąd: ZAWADZKIE , woj. opolskie
Model: MONDEO MK4 Titanium
Silnik: 2.5t
Rocznik: 2007
Postów: 56
Domyślnie Odp: Czy ktos kiedys pozbyl sie kola dwumasowego ?

Tak z innej beczki wczoraj mechanik wyciągnął dwumase i się rozpadła w rękach Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
autorawi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:05.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.