Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-09-2016, 18:52   #21
CmaXpk
ford::advanced
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 28-03-2015
Model: Ford Focus C-Max
Silnik: 1,8 benzyna 125KM
Rocznik: 2005
Postów: 412
Domyślnie Odp: Uszlachetnianie oleju napędowego

Jak miałem scenica 1,9 dti,dolewałem mixola w ilości ok.cwiartki na zbiornik.

CmaXpk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-09-2016, 07:12   #22
tedii
ford::advanced
 
Avatar tedii
 
Zarejestrowany: 21-03-2010
Skąd: śląsk
Model: c-max GHIA
Silnik: 1,6tdci
Rocznik: 2005
Postów: 332
Domyślnie Odp: Uszlachetnianie oleju napędowego

Ja mam przejechane 200 tyś.km.i na zimę dolewam 5 l. benzyny na cały zbiornik,a oleju bał bym się dolać
tedii jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-09-2016, 10:41   #23
CmaXpk
ford::advanced
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 28-03-2015
Model: Ford Focus C-Max
Silnik: 1,8 benzyna 125KM
Rocznik: 2005
Postów: 412
Domyślnie Odp: Uszlachetnianie oleju napędowego

Zimą,szczególnie w mrozy, benzyna do ON,i owszem.
CmaXpk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-09-2016, 14:32   #24
radek9103
ford::professional
 
Avatar radek9103
 
Imię: radek
Zarejestrowany: 24-08-2013
Skąd: WWE i Zielonka
Model: KUGA
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2011
Postów: 1,271
Domyślnie Odp: Uszlachetnianie oleju napędowego

Cytat:
Napisał tedii Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja mam przejechane 200 tyś.km.i na zimę dolewam 5 l. benzyny na cały zbiornik,a oleju bał bym się dolać
Znasz zasadę działania układu wtryskowego w dieslu??? Dolewanie beny do diesla było dobre do Jelcza gdzie można było na oleju do smażenia jeździć . 5 l na 100 litrów to dużo, a zbiornik masz 60 litrów , niepotrzebnie"wysuszasz" olej napędowy przez co szkodzisz na cały układ.
__________________
BMW E36 1.8IS -> VW GOLF 4 1.4 16V ->MONDZITSU 2.0 TDDI MONDEO MK4 2.0 TDCI BLACK PANTHER FOCUS MK2 1.6 TDCIobecnie KUGA MK1 2.0 TDCI BLACK PANTHER
<a href=http://forum.fordclubpolska.org/signaturepics/sigpic198702_1.gif target=_blank>http://forum.fordclubpolska.org/sign...ic198702_1.gif</a>
radek9103 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-09-2016, 18:30   #25
tedii
ford::advanced
 
Avatar tedii
 
Zarejestrowany: 21-03-2010
Skąd: śląsk
Model: c-max GHIA
Silnik: 1,6tdci
Rocznik: 2005
Postów: 332
Domyślnie Odp: Uszlachetnianie oleju napędowego

Cytat:
Napisał radek9103 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Znasz zasadę działania układu wtryskowego w dieslu??? Dolewanie beny do diesla było dobre do Jelcza gdzie można było na oleju do smażenia jeździć . 5 l na 100 litrów to dużo, a zbiornik masz 60 litrów , niepotrzebnie"wysuszasz" olej napędowy przez co szkodzisz na cały układ.
Do jelcza to się lało naftę i to co najmniej wiadro na 100 l.ropy bo ne było oleju zimowego,natomiast producent silników tdci lub hdi nie widzi problemu niewielkiej ilości benzyny w oleju napędowym,i jedyne co wysuszasz to portfel bo benzyna nieco więcej kosztuje, a olej do 2t powoduje nagar w procesie spalania,ale to trzeba znać budowę silnika
tedii jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-09-2016, 08:51   #26
Peter_21
ford::average
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 13-03-2013
Skąd: Tarnów
Model: Ford C-MAX Titanium
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 84
Domyślnie Odp: Uszlachetnianie oleju napędowego

Czy lepiej zatankować lepszą ropę typu verva czy dolewać olej 2t ?
Peter_21 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-09-2016, 10:27   #27
aprox99
ford::expert
 
Avatar aprox99
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 30-10-2007
Skąd: Bytom/Lünen
Model: Audi A4 TDI,Fiesta
Silnik: 2L 150 KM,1,25-82 KM
Rocznik: 2014,2014
Postów: 2,076
Domyślnie Odp: Uszlachetnianie oleju napędowego

Witam,nie ma żadnych testów ani długotrwałych obserwacji które mówią że dodanie oleju 2t do paliwa coś poprawia ,czy smaruje.Producenci samochodów wręcz zabraniają jakichkolwiek dodatków czy do paliwa czy oleju.
aprox99 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-09-2016, 11:28   #28
Peter_21
ford::average
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 13-03-2013
Skąd: Tarnów
Model: Ford C-MAX Titanium
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 84
Domyślnie Odp: Uszlachetnianie oleju napędowego

A uzywał ktos dodatku do paliwa Archoil AR6900 ? Jest to podobno bezpieczna alternatywa oleju 2T...
Peter_21 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-09-2016, 16:29   #29
MIREKTERAZPOLSKA
ford::professional
 
Imię: Mirosław
Zarejestrowany: 08-11-2011
Skąd: wrocław
Model: transit
Silnik: 2,2
Rocznik: 2009
Postów: 1,528
Domyślnie Odp: Uszlachetnianie oleju napędowego

Dolewajcie dolewajcie-Ci co regenerują pompy i wtryskiwacze będą zadowoleni
MIREKTERAZPOLSKA jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-11-2016, 23:34   #30
jaksen
ford::advanced
 
Imię: Jakub
Zarejestrowany: 05-07-2015
Skąd: Jelenia Góra
Model: Ford Mondeo Mk4 Tit FL/ C-max I FL Trend
Silnik: 2.0 TDCI 163 KM DW10C / 1.6 TDCI 109 KM
Rocznik: 2010 / 2008
Postów: 397
Domyślnie Odp: Uszlachetnianie oleju napędowego

Drugie tankowanie z dodatkiem 200 i 250ml oleju 2T Liqui Moly 1052 juz za mnąGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jakie efekty? Czy coś się zmieniło? Na tą chwilę nic nie powiem konkretnego, ale tak jakby odrobine ciszej pracuje na wkrecaniu na wyższe obroty - szczególnie, gdy depnę dynamicznie na 3 i 4 i granicznie wkrecam auto do ok 3500 obr/min, a potem zmiana biegu. Chyba ciszej, chyba. LM1052 zamierzam lac teraz co 2-3 tankowanie, więc jak coś się zmieni w kulturze pracy silnika dam znaćGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Temat ten jest o dodatkach do paliwa, wiec prócz info o oleju 2T podzielę się z Wami również informacja o dość powszechnie zachwalanym na forach LM 2666 Diesel Spulung, ktory zastosowałem ok 1000km temu. Środek o pojemności 500ml wystarcza do 75l ON, a wlewa się go do baku lub podłącza pod silnik z pominięciem filtra paliwa. Ze względu na brak czasu na kombinownie i wypalanie środka pod blokiem wybrałem pierwsza opcje, przy czym środek dodałem na ok 15l paliwa, które pozostaly w baku. Zanim napiszę o efektach powiem może co skłoniło mnie do jego zastosowania. Po wycięciu filtra dpf przy przyspieszaniu, niekoniecznie dynamicznym, po zmroku w światłach jadącego za mną samochodu widziałem jakby siwą mgłę (w ciagu dnia nic nie bylo widać). Dolot i turbina zostały sprawdzone, autko pracowało równo, wiec uspokojony przez mechanika chwile później pojechałem na wakacje do Chorwacji (trasa ponad 3000km). W tym pięknym i uroczym kraju niestety pomimo tankowania tylko na markowych i dużych stacjach, auto ewidentnie przy przyspieszaniu i obciążeniu zaczęło kopcic na czarno... Takim oto czarnokopcącym autem wróciłem do kraju (średnio po autostradach 110-150 km/h). Pod domem na stacji, na której zawsze tankuję zalałem do pełna v-powera - z nadzieja, że lepszym paliwem przeczyszczę układ itd. Następnego dnia z rana niestety spotkała mnie nieprzyjemna niespodzianka. Po odpaleniu zimnego silnika przez kilkanaście sekund pojawił się bialoniebieski dym z wydechu. Nosz... Turbina, uszczelnienia zaworów? Z braku czasu niestety nie odstawilem auta do mechanika, ale po przedstawieniu objawów mechanik zasugerowal, że podobny efekt mogą dawać zapieczone końcówki wtryskiwaczy. Auto ma obecnie wyjechane ponad 240tys km, więc nie miałem za bardzo nic do stracenia. Najwyżej poleciałyby mi do końca Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Nadmienię tylko jeszcze co pominąłem wcześniej, że od czasu usunięcia dpfu z wydechu bardzo nieprzyjemnie i intensywnie śmierdziało nieprzepalonym paliwem lub spalanym olejem (zawsze jeździłem benzynami, więc trudno było mi okrslic co to za zapach). Wyjezdzilem jeden bak v-powera, wyjezdzilem prawie drugi bak v-powera i nadal żadnej zmiany. Co prawda auto już prawie nie kopcilo na czarno, ale siwa mgła za autem po zmroku byla ciągle gęsta, a intensywny śmierdzący ww zapach nadal się utrzymywał... chwila rozterki i decyzja, że spróbuję, a nóż widelec pomoże Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jw. całą puszkę Diesel Spulung wlalem na ok 15l paliwa i na takiej mieszance przejeździłem ok 150km. Jakie efekty? Pierwsze 10-15 km przejechałem spokojnie w trasie zs średnia prędkością obrotowa ok. 2000 obr/min. Po wysiadce z auta przy włączonym silniku nadal było czuć intensywny smród jak poprzednio. No nic, przecież to tylko 10km pomyślałem i pojechałem zrobić kolejne 25-30km tym razem dość ostro katując silnik tak, aby wtryski i zawory pracowały w różnych "zakresach". Jaki był wynik? Ze wspomnianego smrodu pozostało może z 10-20%! Auto nie pracuje lepiej, bo przed zalaniem pracowało całkiem dobrze, więc nie miało za bardzo co się zmienić w jego pracy, ale nie ma tego smrodu, a więc środek zadział i to już przy ~40km od zalania! Jak dla mnie efekt jest przynajmniej zadowalający i godny uwagi, a zaznaczam, że środek pracował tylko przez wspomniane ~150km (co prawda bardziej stężony niż zaleca producent, ale jednak).
Czy lać, czy "nie ryzykować" lania wszelkich tego typu dodatków do paliwa? Niech każdy sam przemyśliGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

EDIT: ww. "mgła" za autem po zmroku oczywiście się zmniejszyła.

Ostatnio edytowane przez jaksen ; 18-11-2016 o 07:44
jaksen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:36.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.