Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-01-2010, 21:37   #11
Daro26
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 26-06-2008
Skąd: Wrocław
Model: Focus MK1
Silnik: 1.8 TDCI 115KM
Rocznik: 2002
Postów: 499
Domyślnie Odp: Czy to wina wtrysków czy mróz ???

Cytat:
Napisał mario591 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A najlepiej odpalić autko i niech pośmiga trochę na biegu jałowym (wolnych obrotach)
Nieprawda, tak nie powinno się robić. Auto powinno się odpalić i od razu jechać. Dużo szybciej silnik uzyska prawidłową temp i olej zacznie smarować tak jak trzeba.

Daro26 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2010, 08:22   #12
kiku
ford::average
 
Avatar kiku
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 09-11-2009
Skąd: Poznań
Model: Focus II kombi
Silnik: 1.6 B+LPG
Rocznik: 2006
Postów: 86
Domyślnie Odp: Czy to wina wtrysków czy mróz ???

Ja tez wole poczekac az sie troche nagrzeje na biegu jalowym. Bo odpala dobrze, nnie gasnie, ale chodzi jak traktor. Jak probowalem jechac od razu, bo musialem szybko wyjechac to ciezko mu szlo i jakby chcial zgasnac. Przy -20 kiedy auto stoi na dworze wole dac mu chwile pochodzic, i wstepnie nagrzac.
__________________
Moja strona: http://www.mzrider.republika.pl/index2.htm
kiku jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2010, 08:44   #13
Paweł &
ford::average
 
Avatar Paweł &
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 26-06-2009
Skąd: LKR
Model: Focus C-MAX / Mondeo mk3
Silnik: 1.8 16V 125 KM / 2.0 TDCI 130 KM
Rocznik: 2003 / 2002
Postów: 73
Domyślnie Odp: Czy to wina wtrysków czy mróz ???

Cytat:
Napisał Daro26 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
auto powinno się odpalić i od razu jechać. Dużo szybciej silnik uzyska prawidłową temp i olej zacznie smarować tak jak trzeba.
Rób tak Kolego a zobaczysz ile kosztuje zatarte turbo i np panewki w silniku. Kiedy są morzy np po -20st. auto lepiej jak powoli rozbije zimny olej w misce olejowej i olej podochodzi do wszystkich najwyższych punktów smarowania przez magistrale olejowe, niż od razu jechać i jak ten zgęstniały (nawet jak masz najlepszy, to jest przy takiej temperaturze gęstrzy niż np przy +5) z trudem dociera. A wiadomo największy zużycia powstają w silniku przez pierwszą minutę od uruchomienia, zanim pompa wytworzy ciśnienie i przeciwwagi wału korbowego porozbijają olej. A na dodatek zgęstniały olej w skrzyni biegów, też warto poczekać aż wałek sprzęgłowy rozbije olej i poleci trochę na te tryby. Mój np dziś kiedy było -25 i stał 24godz. pod chmurką po uruchomieniu pracował sobie na wolnych obrotach ok 20minut i dopiero powolutku po wcześniejszym delikatnym przegazowanku do 2tys. obr. ruszyłem. Tego się trzymam odkąd miałem pierwszy samochód i w każdym silnik był w stanie idealnym(zalany syntetycznym olejem, zagrzewany troszkę przed jazdą, no a teraz po jeździe chłodzony przez kilka chwil ze względu na turbo) I nikt mi nie wmówi, że lepiej jest od razu jechać !!!
Fakt ruszając po odpaleniu szybciej zagrzejemy silnik, bo zwyczajnie jest mu ciężko i się zagrzewa szybciej niż pracując na postoju. Ale czy nie milej nawet po kilku minutach usiąść w cieplejszym już nagrzanym przez ogrzewanie aucie aniżeli wsiadać do lodówki i trząść się z zimna i dusić biedne zimne auto.

Ostatnio edytowane przez Paweł & ; 26-01-2010 o 08:52
Paweł & jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2010, 09:38   #14
Daro26
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 26-06-2008
Skąd: Wrocław
Model: Focus MK1
Silnik: 1.8 TDCI 115KM
Rocznik: 2002
Postów: 499
Domyślnie Odp: Czy to wina wtrysków czy mróz ???

Nie piszę, żeby odpalać i w tej samej skundzie ruszać. Wiadomo, że silnik chwilę przy takim mrozie powinien popracować. Ale nie grzac go 20 minut i dopiero jechać - efekt znacznie dłuższa praca w niekorzystnych i tak już dla silnika warunkacha - gęsty olej i słabe smarowanie. Znacznie szybciej uzyskasz właściwą temp jesli ruszysz i delikatnie operując pedałem przyspieszanie przejedziesz parę kilemetrów.
Daro26 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2010, 14:28   #15
mario591
ford::advanced
 
Avatar mario591
 
Imię: Mario
Zarejestrowany: 05-09-2007
Skąd: Zielona Góra
Model: Focus/ Audi A6C7
Silnik: 1.8 TDDi/2.0 177KM Avant
Rocznik: 1999/2012
Postów: 453
Domyślnie Odp: Czy to wina wtrysków czy mróz ???

Cytat:
Napisał Daro26 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie piszę, żeby odpalać i w tej samej skundzie ruszać. Wiadomo, że silnik chwilę przy takim mrozie powinien popracować. Ale nie grzac go 20 minut i dopiero jechać - efekt znacznie dłuższa praca w niekorzystnych i tak już dla silnika warunkacha - gęsty olej i słabe smarowanie. Znacznie szybciej uzyskasz właściwą temp jesli ruszysz i delikatnie operując pedałem przyspieszanie przejedziesz parę kilemetrów.
Nikt z nas nie pisał, że musi pracować na luzie 20 min. Kolega napisał tylko swój sposób. Chodzi o to, żeby odpalić autko w tym czasie możesz sobie oskrobać szyby albo pozmiatać śnieg z auta i potem powoli ruszasz, ważne żeby nie przekraczać obrotów powyżej 2,5 tyś bo go ukatrupimy. Ja tam wole zagrzać a z twoimi metodami to długiej żywotności silnika ci nie wróżę!!!
mario591 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:50.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.