Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-11-2010, 20:48   #1
peter.p26
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 19-11-2010
Skąd: Łódź
Model: Ford Mondeo Mk1
Silnik: 1.8 TD
Rocznik: 1996
Postów: 6
Domyślnie Brak mocy / Dziwne objawy ?!?

Witam i na wstępie pozdrawiam wszystkich jako nowy członek forum Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Przejdę odrazu do sedna. Mam problem ze swoim Mondeo 1.8TD '96 rok ale buda Mk1. Otóz wymieniłem już turbinę ( luz na wirniku ) plus booster ( 300zł ). Auto nadal się dziwnie zachowuje. Zimne cięzko pali i przez kilka chwil tuż po odpaleniu jakby nie reaguje na gaz. Tzn naciskając pedał gazu bardzo wolno wkręca sie na obroty - ale jak tylko troszkę sie nagrzeje to jest ok. Ale i tak bardzo brak mu mocy. 1 - 2 i 3 i czuc jaki straszny jest muł - chociaż czasami cos go odblokuje i idzie ładnie , bez problemów. Momentami ma przebłyski mocy ale wiekszośc czasu po prostu jest jak taka szkapa - cieniasy mnie nieraz mijają Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wiem ze to wersja 85 km czy cos takiego ale i tak powinien sie zbierac 100 razy lepiej. Co to moze byc ? Dziurawy waz podcisnienia? Regulacja pompy wtryskowej? Bo juz mi rece opadaja.

peter.p26 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-11-2010, 08:41   #2
Paweł 26
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-10-2010
Skąd: Toruń
Model: Mondeo mkI
Silnik: 2.0
Rocznik: 1993
Postów: 11
Domyślnie Odp: Brak mocy / Dziwne objawy ?!?

Kolego a w jakim stanie masz kat. bo moze byc juz zapchany
Paweł 26 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-11-2010, 09:53   #3
peter.p26
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 19-11-2010
Skąd: Łódź
Model: Ford Mondeo Mk1
Silnik: 1.8 TD
Rocznik: 1996
Postów: 6
Domyślnie Odp: Brak mocy / Dziwne objawy ?!?

Wogóle nie mam kata - moj Mondzio był sprowadzony z Holandii i jest to jakas ....... wersja - Brak katalizatora i nawet abs-u nie ma. Ale za to jak sie tam trawy najarali to el/ lusterka i szyby dali Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez Wojtek ; 20-11-2010 o 10:47 Powód: Pewnych słów nie piszemy na Forum. Nawet jak są częściowo wykropkowane...
peter.p26 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-11-2010, 10:30   #4
Emmm
ford::expert
 
Avatar Emmm
 
Zarejestrowany: 23-03-2007
Model: mondeo mk II kombi
Silnik: 1.8 td endura de
Rocznik: 1997 grudzień
Postów: 2,643
Domyślnie Odp: Brak mocy / Dziwne objawy ?!?

Kolego, sprawdzałeś kompresję? Jaki masz przebieg w/g licznika? Jakie masz spalanie?
Pozdrawiam
__________________
Emmm
Emmm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-11-2010, 16:32   #5
daman0629
ford::average
 
Zarejestrowany: 15-10-2009
Skąd: ropczyce
Model: Mondeo mk1
Silnik: 1,8 TD
Rocznik: 1993
Postów: 81
Domyślnie Odp: Brak mocy / Dziwne objawy ?!?

kolego peter.p26 ja mam identyczne objawy co do mocy boster sprawdzalem membrany ok regulacja bostera tez nie bardzo pomogla dodam ze u mnie kopci na czarno i to dosc dobrze przy przyspieszaniu tak kolo 2700 obr to jest juz czarna smuga za mna wiecej mu nie cisne bo strach sie bac co by było za mnaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a u ciebie tez kopci? i ile ci pali?
daman0629 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-11-2010, 19:39   #6
peter.p26
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 19-11-2010
Skąd: Łódź
Model: Ford Mondeo Mk1
Silnik: 1.8 TD
Rocznik: 1996
Postów: 6
Domyślnie Odp: Brak mocy / Dziwne objawy ?!?

Przebieg u mnie to 300 tyś. ale głowica po regeneracji + nowe turbo. U mnie wogóle nie kopci - tylko trochę przy odpalaniu na zimnym silniku. Normalnie już mi jaja do ziemi opadają. Czasem kopa od turbo dostaje przy 2500 czasem przy 2800 - czort raczy wiedzieć co to może być. Ma ktoś jakieś pomysły. Podciśnienie? Lewe powietrze? Może regulacja pompy?

Dodam ze np. jadąc dzisiaj na trójce czułem ze ładnie idzie do przodu ale zaraz go zamuliło i już nie szedł tak ładnie.
Przy odpalaniu jak dodam gazu to się tez tak strasznie nie dławi - ale bez gazu jak odpalam to przez kilka minut ma moc jakby miał 10 KM a nie 85KM Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez peter.p26 ; 20-11-2010 o 19:42
peter.p26 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-11-2010, 19:56   #7
luckmar
ford::advanced
 
Avatar luckmar
 
Zarejestrowany: 04-04-2008
Skąd: Tarnobrzeg
Model: Mondeo Kombi Ghia
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2001/2002
Postów: 471
Domyślnie Odp: Brak mocy / Dziwne objawy ?!?

Może za mało paliwa dostaje???
Banalne ale może filtr paliwa zawalony jakimś syfem???
Może lepiej zacząć od tego ....????
luckmar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-11-2010, 22:13   #8
Emmm
ford::expert
 
Avatar Emmm
 
Zarejestrowany: 23-03-2007
Model: mondeo mk II kombi
Silnik: 1.8 td endura de
Rocznik: 1997 grudzień
Postów: 2,643
Domyślnie Odp: Brak mocy / Dziwne objawy ?!?

Co znaczy "nowe" turbo? Faktycznie turbinę masz nową, czy używkę, a może po regeneracji, kto Ci to robił i na ile masz pewność, że ta właśnie turbina jest sprawna, bo z tego co opisujesz, to mam pewne wątpliwości.
Pozdrawiam
__________________
Emmm
Emmm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-11-2010, 09:09   #9
peter.p26
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 19-11-2010
Skąd: Łódź
Model: Ford Mondeo Mk1
Silnik: 1.8 TD
Rocznik: 1996
Postów: 6
Domyślnie Odp: Brak mocy / Dziwne objawy ?!?

Rzeczywiście filtra nie sprawdzałem i zrobię to w poniedziałek. Co do turbo to jest to używka z auta z rozbiórki po 95000 km. Koleś dawał gwarancje na to. Wirnik w środku ladnie się trzymal. Przed naprawa boostera wiem ze ten zawór przy turbo sie nie otwierał. Teraz nie wiem. Czy jak otorze maske i recznie dodam gazu linka to powinienem widziec jak sie otwiera - mam na mysli czy rusza sie to ramie metalowe przy tym grzybku kolo turbo ?!
peter.p26 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-11-2010, 09:27   #10
damian28
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-10-2010
Skąd: lublin
Model: mondeo tddi
Silnik: 2,0
Rocznik: 2001
Postów: 14
Domyślnie Odp: Brak mocy / Dziwne objawy ?!?

wydaje mi sie ze za malo paliwa podaje, filtr do wymiany to pierwsza sprawa ewentualnie woda w paliwie albo syf gdzies po drodze miedzy zbiornikiem a filtrem paliwa
damian28 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:32.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.