Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 31-08-2007, 09:06   #1
markosi
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-06-2006
Skąd: Poznań
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 140 KM
Rocznik: 2007
Postów: 51
Domyślnie Głośny wentylator chłodnicy w 2.0 TDDI

Od dwóch dni strasznie denerwuje mnie głośno chodzący wentylator chłodnicy. Do tej pory nawet nie zauważałem kiedy się załaczał. Zaczęło się nagle - podczas normalnej jazdy (nie korek) usłyszałem jak zaczyna głośno mielić. Dzis jak go zostawiałem na parkingu, to chodził (co wcześniej mu sie nie zdażało, nawet w upały) i słychać go było na całym parkingu. Dodam, że temperature trzyma prawidłowo...
Zastanawiam się co mogło mu się stać? Spadła jego wydajność, że załącza się częściej i mocniej pracuje? Może jakieś łożysko? Czy może raczej coś w sterowaniu jego pracą? Może miał ktoś podobny problem?

markosi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-08-2007, 11:17   #2
ocznik
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 17-07-2007
Skąd: Wawa/Piaseczno
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 373
Domyślnie

wrzuc wentylator w szukaj i znajdziesz rozwiazanie swojego problemu mysle w pierwszych watkach jakie wyskocza
ocznik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-08-2007, 12:11   #3
markosi
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-06-2006
Skąd: Poznań
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 140 KM
Rocznik: 2007
Postów: 51
Domyślnie

Gdybym znalazł przez "szukaj" to bym nie pytał... Jest dużo o niesprawnościach wentylatora związanych z utrzymywaniem złej temperatury silnika, ale takiego przypadku jak mój nie znalazłem...
markosi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-08-2007, 15:33   #4
mcmacpl
ford::average
 
Zarejestrowany: 21-12-2006
Skąd: Wrocław
Postów: 121
Domyślnie

Ech... słabo szukałeś. Spróbuj tutaj:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
mcmacpl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-08-2007, 18:21   #5
markosi
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-06-2006
Skąd: Poznań
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 140 KM
Rocznik: 2007
Postów: 51
Domyślnie

Post widziałem jednak nie jestem pewien czy on dotyczy właśnie mojego problemu. U mnie praca wentylatora chłodnicy nie ma nic wspólnego z klimą. Dziś wentylator zaciął się na amen - chodził non stop aż do wyczerpania akumulatora. Po ruszeniu przez kabel went. chodził przez całą drogę (40km) i po zgaszeniu auta. Obecnie mam odpięty akumulator. Czyt to też może być problem tej spalonej wtyczki? W książce sam naprawiam wyczytałem, że pracą tego wyntylatora steruje termowłącznik. Gdzie go szukać? To właśnie tam gdzie te wtyczki się nadpalają?
markosi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-08-2007, 19:18   #6
zibi65
ford::average
 
Zarejestrowany: 28-08-2007
Postów: 67
Domyślnie

W układzie chłodzenia jest czujnik który steruje pracą wentylatora.Wymień go,a problem powinien zniknąć.W książce którą masz wszystko jest opisane.
zibi65 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-09-2007, 14:56   #7
markosi
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-06-2006
Skąd: Poznań
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 140 KM
Rocznik: 2007
Postów: 51
Domyślnie

Dziś udało mi się rozwiązać problem. Winnym okazał się jeden z dwóch przekaźników sterujących pracą wentylatora znajdujących się w puszce obok akumulatora. Był sklejony co wskazywałoby na to że dostał duży prąd przez dłuższy czas, więc pomimo że wtyczka przy czujniku temperatury nie była spalona i spięć tam żadnych nie było, to usunąłem oryginalną wtyczkę (grzała się) wymieniłem zaciski i dałem grubsze przewody. Tak już na zaś...
markosi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:20.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.