Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-02-2017, 14:43   #11
Bryckas
ford::average
 
Zarejestrowany: 20-11-2008
Skąd: Corby-UK / Wałbrzych
Model: S-max
Silnik: 2.2 TDCI
Rocznik: 2013
Postów: 101
Domyślnie Odp: przekaźnik świec żarowych 2.0 tdci

Podepne sie pod temat, bo mam podobny problem. Na Conversie pojawia sie komunikat Usterka silnika, po zczytaniu jest blad P0380 czyli problem z ukladem swiec zarowych. Dzisiaj sprawdziłem wiazke od PCM, wszystkie kabelki cale. Pomierzylem polaczenia od PCM do skrzynki bezp. jest przejscie. Tak samo od skrzynki do swiec, powiazanych bezpiecznikow itd. Wszystko wyglada ok. Bezpieczniki 5 i 60 Amper sprawne. Po wlaczeniu zaplonu napiecie pojawia sie na bezpieczniku 5A jak i na nozce przekaznika wychodzacej na swiece. Komunikat dalej wyskakuje razem z bledem. Wiem, ze jedna swieca na pewno nie grzeje, ale u mnie w przedlifcie to raczej nie powinno miec znaczenia.
Czy ktos moze podpowiedziec co moze byc nie halo?


EDIT:
Wczoraj przy okazji chipowania wozidła rozmawiałem z mechaniorem i mówi on, że miał identyczny przypadek w foce, gdzie też nie ma modułu świec, a komp wywalał też błąd P0380. Sprawdzili wiązki, bezpieczniki itd. jak ja, jednak nic to nie dało. W końcu wymienili świece i podobno jak ręką odjął... Czyli wychodziłoby, że mimo, że nie było tam modułu który kontroluje świece, to auto i tak wiedziało jakimś cudem, że świece są spalone. Dzisiaj zamówiłem komplet świec ori Forda, za kilka dni wymienię i dam znać.


Ostatnio edytowane przez Bryckas ; 16-02-2017 o 13:37
Bryckas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2017, 15:32   #12
Bryckas
ford::average
 
Zarejestrowany: 20-11-2008
Skąd: Corby-UK / Wałbrzych
Model: S-max
Silnik: 2.2 TDCI
Rocznik: 2013
Postów: 101
Domyślnie Odp: przekaźnik świec żarowych 2.0 tdci

Temat już ogarnięty. Dzisiaj przyszły nowe świece, oryginalne, ale w opakowaniach Forda były NGK, to tak na marginesie.
Wyciągnąłem stare z silnika, wszystkie były spalone. Założyłem nowe, poskładałem wszystko i po odpaleniu... dalej błąd, tyle tylko, że teraz P0670, czyli moduł świec, którego nie mam ??? Błąd pojawiał się i znikał, w sensie na conversie. Kilka razy forscanem kasowałem błędy, czasem wracały, czasem przez chwilę nie. Dla przykładu, przed wymianą świec błąd był na stałe, tylko że P0380 i nie można było go wykasować.
Wyciągnąłem przekaźnik, zamieniłem z innym, błąd dał się wykasować. Znów zamieniłem przekaźniki, czyli stary od świec wrócił na swoje miejsce i tyle. Błędów nie ma, wszystko na razie ok.
Mówiąc szczerze, trochę zgłupiałem, bo byłem pewny, że nowe świece od razu rozwiążą problem, a tu PCM wywalił P0670. Zamiana przekaźników też chyba nie była powodem, bo jak stary wrócił na swoje miejsce i przy włożonym innym błędów brak. Tak więc chyba Ford znów zagrymasił, nie do końca zrozumiale. Może tylko dla mnie. Tak czy inaczej, problem rozwiązany.
Bryckas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-12-2017, 14:04   #13
zwiro
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 01-06-2016
Skąd: Gliwice
Model: FOCUS MK3
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 5
Domyślnie Odp: przekaźnik świec żarowych 2.0 tdci

Panowie, jak dostać się do bezpiecznika świec żarowych F4 ? Jest nad nim klapka, którą próbowałem poddzwignąć ale nieskutecznie. Czy ona jest jeszcze w jakiś sposób przymocowana??
zwiro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-12-2017, 21:55   #14
WSylwek
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 19-07-2008
Model: MK4
Silnik: TDCI 1,8 tdci
Rocznik: 2009
Postów: 9
Domyślnie Odp: przekaźnik świec żarowych 2.0 tdci

Mam ten sam problem w MK4 1.8 tdci, wymieniłem świece żarowe i dalej wali bezpiecznik 60A. Ręce już mi opadają i nie wiem co dalej robić, czy istnieje jakiś przekaźnik od świec w tym modelu bo nie moge nigdzie znaleźć informacji
WSylwek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-12-2017, 22:23   #15
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: przekaźnik świec żarowych 2.0 tdci

Przekaźnik R4 w skrzynce bezpiecznikowej w komorze silnika daje napięcie na świece.Musisz mieć gdzieś zwarcie.
__________________
Moje mody w mk5:Elektryczna klapa +"machanie nogą",BLIS,Webasto,Kamera tylna i przednia,Aktywne Zawieszenie,Active Park Assist,Premium Sound,ACC,Sync1->Sync2->Sync3,Fotele grzane/wentylowane z masażem,Elektryczna kolumna kierownicza,Active Noise Control
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-07-2020, 14:14   #16
stelmacher
ford::advanced
 
Avatar stelmacher
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 29-07-2015
Skąd: Bolesławiec/Hanower
Model: Mondeo MKIV
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 06.2009
Postów: 305
Domyślnie Odp: przekaźnik świec żarowych 2.0 tdci

A u mnie w skrzynce w komorze silnika pod ta dodatkowa klapka od bezpiecznikow nie ma bezpiecznika f4 wiec co jest w koncu odpowiedzialne od siec przekaznik r4? Mierzylem swiece i wszystkie maja 1ohm a blad ciagle wywala p0380
__________________
FORD?? NASTEPNY BEDZIE VAG LUB BMW...
stelmacher jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2024, 06:30   #17
kantor81
ford::amateur
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 03-04-2022
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2009
Postów: 3
Domyślnie Odp: przekaźnik świec żarowych 2.0 tdci

Dzisiaj walczyłem z podobnym tematem. P0760 oraz P0380. Świece żarowe sprawne. Rozwiązanie u mnie. Trzeba zdemontować lampę lewa, filtr powietrza, nadkole lewe. Z czarnej wtyczki sterownika PCM kable biało pomarańczowy oznaczenie D idzie do przekaźnika R4. Trzeba sprawdzić ciągłość. U mnie wyglądał na cały ale niestety był wewnątrz upalony.
kantor81 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-03-2024, 07:10   #18
shama
ford::amateur
 
Imię: Patryk
Zarejestrowany: 21-03-2013
Skąd: RudaŚląska
Model: MK4
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 3
Domyślnie Odp: przekaźnik świec żarowych 2.0 tdci

U mnie w 1.8TDCi ugnity biało-pomarańczowy kabelek. Po wymianie jak nie ten samochód Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Dostęp po demontażu L nadkola i filtra powietrza. Dobrze jest też wyjąć gniazdo przekaźników.
Dzisiaj przy -1 zapalił jak przy +20, nic nie dymi ani inne takie, błędów brak.
Jedyne co mnie zastanawia to jaka powinna być rezystancja świec żarowych?
Po odpięci od nich kabla zasilającego (bez wykręcania z silnika) pomiar miernikiem wskazuje 16ohm.
shama jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:27.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.