Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-04-2011, 11:41   #731
ethernal
ford::professional
 
Avatar ethernal
 
Imię: Hans Joerg von Wafell
Zarejestrowany: 29-12-2008
Skąd: Racibórz
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.5t
Rocznik: 2007
Postów: 1,423
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Cytat:
Napisał viruss21 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam. W moim przypadku wymienione zostało wszystko prócz kołka na alternatorze. Serwis specjalizujący się w Fordach, który mi to robił stwierdził, że nie stosuje się tego zabiegu mimo tego że to sugerowałem. Poczałkowo chcieli wymienić pasek, rolki i napinacz ale okazało się, że koło pasowe też trzeba wymienić. Teraz w samochodzie jest cisza ciekaw jestem na jak długo biorąc pod uwagę opinie dotyczące tego wątku. Gdy hałas wróci wrócę do wątku.
Pewnie ze standardowo się nie stosuje, ale to włąśnie o to chodzi zeby wymusic założenie tej rolki ze sprzęgiełkiem na alternator.

__________________
FORD MONDEO Mk4
ethernal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2011, 15:19   #732
trafal
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 08-08-2005
Skąd: Kraków/Warszawa
Model: Mondeo MKIII
Silnik: 2.0 TDCI: 115/153 PH
Rocznik: 2002
Postów: 204
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Cytat:
Napisał SrebnaStrzała Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Błąd błąd to koło może Ci rozwalić napinacz.
Teraz wiem że to był błąd, odgłos mi bardzo nie przeszkadza. Mam nadzieję ze nie będzie aż tak źle - miesiąc powinieni wystrzymać - koło zamówię i wymienię.
__________________
Mondeo MK III TDCI 153 PS 363 Nm Powered by Heko

http://www.motostat.pl/user_images/25125/icon1.png
trafal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2011, 16:22   #733
SrebnaStrzała
ford::expert
 
Avatar SrebnaStrzała
 
Zarejestrowany: 30-01-2008
Skąd: Poznań
Model: A7, Mondeo
Silnik: 50TDI, 2.0TDCI
Rocznik: 2018, 2011
Postów: 4,462
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Cytat:
Napisał trafal Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
miesiąc powinieni wystrzymać - koło zamówię i wymienię.
Obyś potem nie musiał ponownie wymieniać napinacza, bo idziesz w moje ślady ja zrobiłem to samo i musiałem wszystko podwójnie wymienić.
SrebnaStrzała jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2011, 17:14   #734
Ar2rB
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 01-12-2009
Skąd: Lublin
Model: MK3 kombi
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2003 FL
Postów: 281
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

ja wymieniłem wszystko oprócz sprzegiełka na alternatorze (to już prawdopodobnie w tym tygodniu - jestem wstępnie umówiony) i łożysko sprężarki klimy (tu też widzę pewne możliwości stuków i szumów). Ale najpierw sprzęgło i napisze co to dało ;-).

Wymiana całego osprzętu - rolek, koła pasowego wału i nowe sruby, nowego napinacza, paska - wszystko dobrej jakości - pomogło, owszem, na 1500 km.

A później łożysko koła sprężarki (jesli przy wymianie rolki altka wyjdzie że jest złe)...
Ar2rB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2011, 17:20   #735
SrebnaStrzała
ford::expert
 
Avatar SrebnaStrzała
 
Zarejestrowany: 30-01-2008
Skąd: Poznań
Model: A7, Mondeo
Silnik: 50TDI, 2.0TDCI
Rocznik: 2018, 2011
Postów: 4,462
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Cytat:
Napisał Ar2rB Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A później łożysko koła sprężarki (jesli przy wymianie rolki altka wyjdzie że jest złe)...
Sam jestem ciekaw, bo u mnie jak zapodam klimę to pasek wpada w takie wibrację że wydaje odgłosy jakby ktoś strzelał z karabinu maszynowego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
SrebnaStrzała jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2011, 17:47   #736
Ar2rB
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 01-12-2009
Skąd: Lublin
Model: MK3 kombi
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2003 FL
Postów: 281
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

u mnie z tego miejsca (sprzęgła klimy) wydobywa sie taki szelest padajacego łozyska (z włączona klima czy bez - jest tak samo). Sama klima działa bardzo dobrze. Nie powoduje glośniejszej pracy silnika (a jesli nawet to bardzo nieznacznie) ale...

już 2 razy zdarzyło się ze po odpaleniu samochodu stojacego na slońcu (w zimie tego nei było) pierwsze klika sekund to własnie takie jarmolenie, stuki napinacza i paska (może to lożysko klimy faktycznie już w agonii).

Chociaż byłem w serwisie klimatyzacji w zeszlym roku po wakacjach na regulacje sprzęgła sprezarki i nie wykryli nic złego. No chyba że się posypało coś przez zimę.
Ar2rB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2011, 22:17   #737
Google [Bot]
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 03-04-2011
Skąd: London
Model: Mondeo
Silnik: 2,0
Rocznik: 2011
Postów: 11
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Cytat:
Napisał SrebnaStrzała Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bez wspomagania?
Ja jechałem bez paska i jedyne co to altek i klima nie działały.
Mozliwe.Zapomnialem napisac ze ta sytuacja dotyczyla laguny 2,2dCi.Za nieporozumienie przepraszam
Google [Bot] jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2011, 22:39   #738
jaculek63
ford::advanced
 
Avatar jaculek63
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 14-02-2010
Skąd: szczecin
Model: mondeo mk3/mk4 Titanium S(było)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2004/2009
Postów: 271
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Cytat:
Napisał SrebnaStrzała Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sam jestem ciekaw, bo u mnie jak zapodam klimę to pasek wpada w takie wibrację że wydaje odgłosy jakby ktoś strzelał z karabinu maszynowego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To wymień kółko albo cały alternator na wersję od benzyny,ja po wymianie(od tygodnia) mam ciszę.
ps.resztę tzn.koło pasowe,rolki i napinacz mam nie wymieniane.pozdrawiam.
jaculek63 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-04-2011, 10:37   #739
krol44
ford::average
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 25-03-2010
Skąd: Elbląg
Model: Fiesta mk7
Silnik: 1,6 duratorque
Rocznik: 2013
Postów: 109
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Panie i Panowie
koło do alternatora pasujące po ścięciu kołnierza z alternatora:
1)Magnetti Marelli- kod AMA 0031- koszt w granicach 120-130 zł
2)INA - kod F-556615 lub 535007410 (ta sama rolka) - koszt w Elblągu 200-250
Ja zakładam Magnetti, wymiar sprawdziłem na drugim altku( troszeczkę się przypalił) pasuje.
Koła dostępne na zamówienie w każdym sklepie motoryzacyjnym po tych kodach.
krol44 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-04-2011, 14:02   #740
SEROL
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-04-2004
Skąd: UK
Model: Mondeo zetec-s
Silnik: 2,0tdci/6
Rocznik: 2003
Postów: 30
Red face Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Witam , kolegów mechaników i Pozdrawiam
Mam złe wiadomosci:
A Mianowicie
Nowy alternator od benzyniaka rolka ze sprzegłem -JEST
Nowy napinacz oryginał - jest
Nowe koło Dayco - jest
I TAK BYŁO FAJNIE I CICHO (JAKIES 6 MIESIECY) AZ DO WTORKU
I TERAZ BORYKAM SIE NA NOWO Z TYM SAMYM PROBLEMEM PRZECZYTAŁEM CAŁE FORYM OD A DO Z I POWIEM WAM TRGEDIA JAKIES 30 STRON TO PITOLENIE JAKIS TAM "JANÓW" O SPIŁOWANIU ALTKA I JAKIE KOŁO NA ALTKA "NIC TYLKO SIE POWIESIC" IGNORUJMY LUDZI KTÓRZY NIE MAJA OCHOTY CZYTAC FORUM TYLKO GO ZASMIECAC GDYZ TEMAT STOI W MIEJSCU
SEROL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:47.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.