Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-01-2013, 15:44   #1
krykra76
ford::beginner
 
Imię: Krystian
Zarejestrowany: 26-01-2013
Skąd: okokice Ustki
Model: ford focus
Silnik: 1.8 tddi
Rocznik: 2001
Postów: 24
Domyślnie na co zwrócić uwagę przy jeździe próbnej

Witam.
zamierzam się na focusa mk1 1.8 TDDI 2001 kombi z przebiegiem 254 tysiące. Auto wewnątrz i z zewnątrz wygląda bardzo zacnie, bez szału, ale nie tego szukam...Na pierwsze spojrzenie- na mrozie odpalił od razu...Nie wiem na co patrzeć podczas ewentualnej jazdy próbnej, stąd moja prośba do szanownych forumowiczów- podzielcie się swoją wiedzą.
Przepraszam jeżeli władowałem się z nowym wątkiem, ale nie ogarnąłem jeszcze forum i w wyszukiwarce nie znalazłem podobnego wątku.
Z góry dziękuję i serdecznie pozdrawiam

krykra76 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2013, 16:12   #2
aprox99
ford::expert
 
Avatar aprox99
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 30-10-2007
Skąd: Bytom/Lünen
Model: Audi A4 TDI,Fiesta
Silnik: 2L 150 KM,1,25-82 KM
Rocznik: 2014,2014
Postów: 2,076
Domyślnie Odp: na co zwrócić uwagę przy jeździe próbnej

Przede wszystkim powinieneś podejść do niego jak jest zimny,wtedy silnik zapala bardziej wiarygodnie,zadnych metalicznych dżwięków przy zapalaniu albo gaszeniu(dwumasa)w czasie jazda wyłączyć radio i słuchać obcych odgłosów,zrobić ostre koła w lewo i prawo,czy półośki ok.na postoju wrzucić 4 bieg i zaciągnąć ręczny po czym puścić sprzęgło powoli i dodawać gazu aż zgaśnie,jak nie zgaśnie to sprzęgło do roboty.Przy jeżdzie na wprost puścić kierownicę,powinien jechać prosto i zahamować.powinien hamować prosto bez ściągania,Silnik na luzie na postoju musi równo chodzić bez nawet lekkiego poszarpywania.Jedż slalomem,powinien trzymać linie i za bardzo nie kołysać,biegi powinne sprawnie wchodzić bez używania zbyt dużej siły i bezdzwięcznie(chrobotanie).Jak wciśniesz sprzęgło na postoju przy chodzącym silniku nie powinno się pod nogą nic zmienić(drobne prawie niewyczuwalne ruchy dopuszczone ),Skontroluj też czy wszystko działa z klimą włącznie,ochroni cię to przed niespodziankami

Ostatnio edytowane przez aprox99 ; 26-01-2013 o 16:59
aprox99 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2013, 17:39   #3
krykra76
ford::beginner
 
Imię: Krystian
Zarejestrowany: 26-01-2013
Skąd: okokice Ustki
Model: ford focus
Silnik: 1.8 tddi
Rocznik: 2001
Postów: 24
Domyślnie Odp: na co zwrócić uwagę przy jeździe próbnej

biegi powinne sprawnie wchodzić bez używania zbyt dużej siły i bezdzwięcznie(chrobotanie).
Jak odpaliłem go na parkingu i sprawdzałem biegi- na sucho, to odniosłem wrażenie, że ciężko wchodzą ( mam inne auto, inny skok skrzyni...) facet powiedział, że to dlatego, że stoi 3 tygodnie na mrozie i płyny eksploatacyjne mogły podmarznąć- prawda to ?
A tak w ogóle to dzięki za bardzo rzeczowe info
krykra76 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2013, 18:05   #4
czeslaw555
ford::average
 
Avatar czeslaw555
 
Imię: Czesław
Zarejestrowany: 26-11-2008
Model: LB
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: MK5
Postów: 100
Domyślnie Odp: na co zwrócić uwagę przy jeździe próbnej

Cytat:
Napisał krykra76 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
stoi 3 tygodnie na mrozie i płyny eksploatacyjne mogły podmarznąć
możliwe, trzeba było zrobić jazdę próbną i to długą ,wtedy byłaby możliwość porównania
__________________
Pozdrawiam
czeslaw555 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2013, 18:31   #5
krykra76
ford::beginner
 
Imię: Krystian
Zarejestrowany: 26-01-2013
Skąd: okokice Ustki
Model: ford focus
Silnik: 1.8 tddi
Rocznik: 2001
Postów: 24
Domyślnie Odp: na co zwrócić uwagę przy jeździe próbnej

dzięki sprawdzę na pewno. Fajnie, ze są rzeczowi i życzliwi ludzieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
krykra76 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2013, 21:28   #6
proxy77
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 21-07-2012
Skąd: Brodnica
Model: Ford Mondeo Mk3 kombi
Silnik: 2.0 TDDI 90 KM
Rocznik: 2001
Postów: 13
Domyślnie Odp: na co zwrócić uwagę przy jeździe próbnej

Cytat:
Napisał aprox99 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
na postoju wrzucić 4 bieg i zaciągnąć ręczny po czym puścić sprzęgło powoli i dodawać gazu aż zgaśnie,jak nie zgaśnie to sprzęgło do roboty.
O takim sposobie nie słyszałem, warto przeglądać forum Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ale swoją drogą bałbym się, że mogę zrobić krzywdę sprzęgle.
proxy77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2013, 22:39   #7
krykra76
ford::beginner
 
Imię: Krystian
Zarejestrowany: 26-01-2013
Skąd: okokice Ustki
Model: ford focus
Silnik: 1.8 tddi
Rocznik: 2001
Postów: 24
Domyślnie Odp: na co zwrócić uwagę przy jeździe próbnej

sam się również zastanawiam jak inaczej sprawdzić sprzęgło. A jak sprawdzić stan silnika?
krykra76 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2013, 22:56   #8
Wojtek
ford::expert
 
Avatar Wojtek
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 11-12-2005
Skąd: Warszawa , Łódz czasami...
Model: Mondeo Mk4 , Opel Movano
Silnik: 2.0 TDCI , 2.3 DCI-by V-tech 130KM / 170KM
Rocznik: 2008 , 2011
Postów: 3,636
Domyślnie Odp: na co zwrócić uwagę przy jeździe próbnej

Cytat:
Napisał krykra76 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
sam się również zastanawiam jak inaczej sprawdzić sprzęgło
Na piątym biegu przy prędkości około 50-60 km/h wcisnąć gwałtownie pedał gazu.
Powinno być minimalne szarpnięcie i auto ma od razu przyspieszać. Obrotomierz ma iść razem ze wskazówką prędkościomierza.

Cytat:
Napisał aprox99 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
na postoju wrzucić 4 bieg i zaciągnąć ręczny po czym puścić sprzęgło powoli i dodawać gazu aż zgaśnie,jak nie zgaśnie to sprzęgło do roboty.
aprox99 następnym razem , zanim coś doradzisz , to się 5 razy zastanów. A jak się już 5 razy zastanowisz , to zastanów się jeszcze 4 razy , czy aby na pewno chcesz coś takiego doradzić.
Jeżeli tak zrobi to jest wielka szansa , że po takim czymś sprzęgło będzie do naprawy.

Pozdrawiam
Wojtek
__________________
Liczą się ludzie - nie samochody.
Samochód jest tylko dodatkiem do człowieka i nigdy nie powinno być odwrotnie !


Nie ważne gdzie , nie ważne kiedy , nie ważne po co , ważne z kim.

KU PRZESTRODZE !
http://www.youtube.com/watch?v=PAWZHL46B9Q 18+ !!!
Wojtek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2013, 08:51   #9
krykra76
ford::beginner
 
Imię: Krystian
Zarejestrowany: 26-01-2013
Skąd: okokice Ustki
Model: ford focus
Silnik: 1.8 tddi
Rocznik: 2001
Postów: 24
Domyślnie Odp: na co zwrócić uwagę przy jeździe próbnej

Na piątym biegu przy prędkości około 50-60 km/h wcisnąć gwałtownie pedał gazu.
Powinno być minimalne szarpnięcie i auto ma od razu przyspieszać. Obrotomierz ma iść razem ze wskazówką prędkościomierza.

dzięki- właśnie o takie info mi chodziło. Przepraszam jeżeli niewłaściwie cytuję- jeszcze nie ogarnąłem strony technicznej forum
krykra76 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2013, 11:02   #10
Magik123
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 01-10-2007
Model: Volvo
Silnik: spalinowy
Rocznik: nie młody
Postów: 5,297
Domyślnie Odp: na co zwrócić uwagę przy jeździe próbnej

Cytat:
Napisał Wojtek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na piątym biegu przy prędkości około 50-60 km/h wcisnąć gwałtownie pedał gazu.
Powinno być minimalne szarpnięcie i auto ma od razu przyspieszać. Obrotomierz ma iść razem ze wskazówką prędkościomierza.



aprox99 następnym razem , zanim coś doradzisz , to się 5 razy zastanów. A jak się już 5 razy zastanowisz , to zastanów się jeszcze 4 razy , czy aby na pewno chcesz coś takiego doradzić.
Jeżeli tak zrobi to jest wielka szansa , że po takim czymś sprzęgło będzie do naprawy.

Pozdrawiam
Wojtek
Nie żebym się czepiał, ale to co napisałeś również nie jest zbyt poprawne.

Na 5 biegu nie zaleca się wduszania gazu z niskich obrotów, strasznie wtedy obciążony jest układ korbowy a szczególnie wtedy jak silnik zaczyna osiągać max moment, może zdarzyć się że coś się urwie, zadkie ale możliwe, a i dwumas nie ma wtedy lekko dlatego nie polecane.
Następnie, w silniku 100 konnym wciśnięcie na 5-tce gazu przy 50-60 zazwyczaj nie da żdnej reakcji, w dieslu, w benzynie to jedynie buczenie, przyspieszyc to on gwałtownie nie zacznie, chyba że masz pod butem ze 300KM i 400Nm a i to nic nie da, bo po prostu obroty przy tej prędkości są zbyt niskie a moc i moment znikomy.

Jak najbardziej jednorazowe sprawdzenie na 5 jak wyżej kolega napisał do w miarę wiarygodny wynik, niczego nie zniszczy, chyba że będzie tak robił 10 razy. A jeśli sprzęgło jest ok to auto po chwili zgaśnie. Oczywiście nie na obrotach 5 tyś.
Jeśli sprzęgło się ślizga to przy 3 tyś auto nie zgaśnie.

Jeśli się ślizga minimalnie to tym sposobem nie za bardzo to sprawdzimy, w czasie jazdy tym bardziej, chyba że na 3 but przy ok 2500 obr, ale to wychwyci wprawne oko oraz ktoś kto troszke sie orientuje tu i tam.

Ja polecam zabranie kogoś kto ma jakieś obeznanie w motoryzacji, gdyz nie znając się niczego ani nie zauważymy ani nie sprawdzimy, a czasami przez nie zrozumienie co ktoś doradza zrezygnujemy ze sprawnego auta.

Sprawdzić należy wszystko ale też trzeba mieć jakiś margines bo inaczej nie kupimy żadnego auta, gdyż 100% sprawnych nie ma, a wymyślanie sprzedawcy jakiś nie wiadomo jakich rzeczy to pomyłka.

Trzeba podejść chłodno i mieć na uwadze że nie kupimy auta do którego nie włożymy złotówki.

Ostatnio edytowane przez Magik123 ; 27-01-2013 o 11:09
Magik123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:21.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.