Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Skrzynie automatyczne
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-03-2023, 12:58   #211
slawek-kali
ford::expert
 
Avatar slawek-kali
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Niemcy - Paderborn
Model: Smax Titanium S
Silnik: 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 4,941
Domyślnie Odp: naprawa skrzyni powershift

za 7 nie naprawisz dobrze.. no na sprzedaz ok.. zestaw sprzegla nowy kosztuje 8kzl..

__________________
Sprawdz VIN - napisz maila!
Auta z Niemiec, Ogledziny, pomoc w kupnie -> dzial uslugi-KLIK
slawek-kali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2023, 19:45   #212
Toshiro
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 31-07-2015
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 17
Domyślnie Odp: naprawa skrzyni powershift

Remont jak najbardziej jest możliwy w kwocie 8tys i wcale nie musi być źle zrobiony. Sam miałem podobny problem i zrobiłem przekładkę, dostałem gwarancje na rok i jeżdżę dalej. Miejmy więcej zaufania do ludzi bo nie wszyscy są źli.
Toshiro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-06-2023, 10:57   #213
grzybu81
ford::amateur
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 15-06-2016
Skąd: Wrocław
Model: S-max
Silnik: 2.0 TDCi (140 KM)
Rocznik: 2011
Postów: 4
Domyślnie Odp: naprawa skrzyni powershift

Cześć mam wyciek z mojej powershift (uszczelaniacz).
Jaki warsztat z dolnego śląska polecacie lub sprawdzony w Polsce do regeneracji tej skrzyni ?
Czy ktoś wymieniał kompletną skrzynię lub regenerował w ASO na dolnym śląsku ?

I może głupie pytanie - jeśli mało cieknie (w 2 tygodnie po nakapanym na osłonie myślę że jakieś 20 ml - kilka kropel) to czy można jeździć aż nie będzie większych ubytków i pojawią się jakieś dziwne zachowania skrzyni ? Po lekturze postów i info z neta wychodzi, że przy wycieku na uszczelniaczu i tak czeka mnie regeneracja (gdzieś jest przyczyna uszkodzenia uszczelniacza) a jeśli na razie skrzynia działa bez zarzutu i nawet jakby dolewkę zrobić to czy trzeba na gwałt ją regenerować ?

Ostatnio edytowane przez grzybu81 ; 29-06-2023 o 11:49
grzybu81 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-07-2023, 07:26   #214
Plinoc
ford::amateur
 
Imię: Allan (DK)
Zarejestrowany: 17-07-2023
Skąd: Danmark
Model: Ford Galaxy
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 1
Domyślnie Powershift

Cześć - zacznę od przeprosin za wszelkie błędy. Jestem Duńczykiem i zostało to przetłumaczone przez google.
Mój problem:
Mam Forda Galaxy stojącego u Forda w Krakowie z niesprawną skrzynią biegów Powershift. Ford proponuje nową skrzynię biegów za około 25000 zł. Czy ktoś tutaj może mi pomóc z kontaktem do firmy pod Krakowem, która może wyremontować/naprawić tę skrzynię biegów w rozsądnej cenie?
Samochód stoi w Fordzie Kraków i stamtąd nie może sam jechać. Każdy, kto może mi pomóc? Próbowałem dodzwonić się do tej firmy ale nie odpisują na maile a połączenia z duńskich telefonów są odrzucane - [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Zleciłem odczytanie tych kodów błędów w firmie Ford:

DTC:
P283B - C Shift Position Circuit
P283E - high signal value in the shift fork position circuit C
P283D - Shift C position circuit low
P0700 - MIL Forced On - Transmission Fault.

Ostatnio edytowane przez Plinoc ; 17-07-2023 o 07:34
Plinoc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-08-2023, 23:28   #215
bulajev
FCP member
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 06-05-2008
Skąd: Rybnik
Model: Ford Galaxy
Silnik: 2.0 TDCI 189KM/401Nm by HEKO
Rocznik: 2011
Postów: 69
Domyślnie Odp: naprawa skrzyni powershift

Cytat:
Napisał Smaxinho Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witaj Jacku, mam bardzo podobną sytuację do Twojej. Opisaną w wątku: [S-MAX 2006-2015] Powershift - wbija tylko bieg 1 i 2.

Czy można prosić o update sytuacje jak teraz sprawuje się skrzynia?

Z góry dziękuję za odpowiedź,
witam, rzadko tu zaglądam ale jeżdżę galaxy po dziś dzień i żadnych problem po przekładce nie mam i polecam przekładkę na manual jako najrozsądniejsze i najtańsze rozwiązanie skrzyni powershift.pozdrawiam
bulajev jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-08-2023, 17:26   #216
Armastav
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 14-05-2014
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2014
Postów: 2
Domyślnie Odp: Naprawa skrzyni automatycznej PowerShift

Mój powershift (270k przejechane) już powoli się kończ, zostawia wszędzie ślady po sobie, dół cały mokry z oleju. Dolewanie oleju pomaga na chwilę... Gdzie naprawiać obecnie? Na Śląsku już chyba nie ma nikogo rozsądnego... Maktrans Warszawa? Opinie widzę, że ostatnio chyba już nienajlepsze. Dziś dowiedziałem się, że jeden z warsztatów który wysyłał powershifty do Częstochowy do regeneracji już tego nie robi, bo są z nim reklamacje od jakiegoś czasu.
Nie bardzo widzi mi się sprzedawać mondziaka, bo bardzo dobrze się sprawuje. Tylko ta skrzynia...
Z góry dzięki!
Armastav jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-08-2023, 09:32   #217
Bierut
ford::advanced
 
Imię: Bierut
Zarejestrowany: 01-04-2006
Skąd: Warszawa
Model: Galaxy MK3
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2012
Postów: 266
Domyślnie Odp: Naprawa skrzyni automatycznej PowerShift

Cytat:
Napisał Armastav Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mój powershift (270k przejechane) już powoli się kończ, zostawia wszędzie ślady po sobie, dół cały mokry z oleju. Dolewanie oleju pomaga na chwilę... Gdzie naprawiać obecnie? Na Śląsku już chyba nie ma nikogo rozsądnego... Maktrans Warszawa? Opinie widzę, że ostatnio chyba już nienajlepsze. Dziś dowiedziałem się, że jeden z warsztatów ie który wysyłał powershifty do Częstochowy do regeneracji już tego nie robi, bo są z nim reklamacje od jakiegoś czasu.
Nie bardzo widzi mi się sprzedawać mondziaka, bo bardzo dobrze się sprawuje. Tylko ta skrzynia...
Z góry dzięki!
A sprawdzałeś stan przewodów do chłodniczki? Zdarza się, że nie trzymają oringi na wejściu u do obudowy filtra. Jeśli tak to trzeba wymienić koniecznie dwa przewody bo w międzyczasie zmienił się kierunek przepływu i nie można wymieniać tylko jednego. A może to wyciek oleju silnikowego poprzez uszczelniacz wału? Czy skrzynia pracuje właściwie? Jeśli nie to warsztat w Rudniku to najprawdopodobniej najlepsza opcja remontu skrzyni.
Bierut jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-08-2023, 21:02   #218
Armastav
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 14-05-2014
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2014
Postów: 2
Domyślnie Odp: Naprawa skrzyni automatycznej PowerShift

Dzięki. Rozmawiałem z warsztatem w Rudniku, czytałem opinie - wyglądają bardzo zachęcająco. Jeszcze się waham nad sprzedażą... Stoi za 22k zł i nikt nie dzwoni... Wsadzę 9k w naprawę i co mi to da? Nic z ekonomicznego punktu widzenia.
Stan przewodów chłodniczki? Nie słyszałem o tym. Sprawdzę. To jest olej ze skrzyni - skrzynia gubi biegi, wchodzi w tryb awaryjny, no i zapach oleju specyficzny...
Edit. Zapomniałem dodać, że skrzynia zaczyna pracować poprawnie po dolaniu oleju bo dolewałem już dwa raz. Był spokój na jakiś czas za każdym razem.
Edit 2. Sprawdziłem od góry. Te przewody są całe z oleju. Jutro wjadę na kanał i zerknę dokładnie.

Ostatnio edytowane przez Armastav ; 31-08-2023 o 21:24
Armastav jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-09-2023, 19:03   #219
fordem
ford::amateur
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 06-06-2013
Model: Ford Mondeo mk4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2012
Postów: 1
Domyślnie Odp: Naprawa skrzyni automatycznej PowerShift

Witam,czy ktoś miał podobny przypadek,ford mondeo mk4 skrzynia powershift,nie można odpalić auta bo jest cały czas na biegu,szarpnie i gaśnie,lewarek biegów chodzi normalnie,po wyłączeniu zapłonu auto spokojnie mogę przepchać ,jest na luzie,skrzynia blokuje się po przekręceniu kluczyka.Ktoś coś podpowie?Z góry dziękuję.
fordem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-09-2023, 20:49   #220
Mondus 1985
ford::average
 
Avatar Mondus 1985
 
Imię: Zenobiusz
Zarejestrowany: 26-07-2015
Skąd: Śrem
Model: mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2011
Postów: 62
Domyślnie Odp: Naprawa skrzyni automatycznej PowerShift

bardzo często się tak blokuje powershift, prawdopodobnie jakaś usterka wewnątrz skrzyni, trzeba liczyć się z kosztowną naprawą... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mondus 1985 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:11.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.