Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-06-2021, 06:22   #21
archer80
ford::beginner
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 06-05-2018
Skąd: Lublin
Model: S-max
Silnik: 2.0 140KM
Rocznik: 2011
Postów: 38
Domyślnie Odp: Demontaż blenda, listwa/uchwyt tylnej klapy

Cytat:
Napisał TomCat Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wg mnie spawanie w profesjonalnym zakładzie jest jak najbardziej możliwe. U siebie też z powodu zardzewiałych śrub połamałem te zaczepy demontując blendę, ale dorobiłem nowe metodą rzeźby i siedzi jak fabryczna + odpada opcja ponownego połamiania, tak że da się jak nieco pokombinujesz. Niestety nie mam zdjęć.
Hej TomCat!
Czy możesz opisać jak to naprawileś?

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka

archer80 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-12-2023, 16:49   #22
WHITESMAX
ford::amateur
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 22-12-2023
Skąd: Toruń
Model: S-max
Silnik: 2.0 240KM
Rocznik: 2011
Postów: 6
Domyślnie Odp: Demontaż blenda, listwa/uchwyt tylnej klapy

Cześć. Dziś też zdejmowałem blendę, aby wyciągnąć kamerkę. O dziwo blenda była przyklejona na oryginalną taśmę czy tam klej.
Chciałbym na nowo zmontować z tym uszczelnieniem bo pod blendą czyściutko, stosował ktoś coś. Myślę czy w budowlanym coś odpowiedniego dostanę.
WHITESMAX jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-12-2023, 07:34   #23
Parch
ford::expert
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-01-2006
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Postów: 3,037
Domyślnie Odp: Demontaż blenda, listwa/uchwyt tylnej klapy

W oryginale jest naklejony pasek (0,5 cm) taśmy dwustronnej piankowej. Ta taśma ma delikatnie usztywniać, uszczelniać i likwidować tacie elementów o siebie. Wystarczy dobrej jakości (tzn. mocna i trwała) taśma, np. 3M.
Największe wyzwanie, to dobrze przykleić do listwy, bo jest ona klejona tylko do samego jej brzegu. Przy montażu listwy, po przyłożeniu do klapy taśma głównie jest przyklejona do klapy właśnie.


Tyle że sama taśma nie rozwiąże problemu połamanych / pourywanych mocowań. Jak tam u Ciebie? Po demontażu nie ma żadnych "strat"?
Parch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-12-2023, 12:11   #24
WHITESMAX
ford::amateur
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 22-12-2023
Skąd: Toruń
Model: S-max
Silnik: 2.0 240KM
Rocznik: 2011
Postów: 6
Domyślnie Odp: Demontaż blenda, listwa/uchwyt tylnej klapy

Sam się zdziwiłem, że nic nie połamałem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wszystko ładnie odeszło, a blendę musiałem odcinać u góry, bo ten klej trzymał jak poje.....y.
WHITESMAX jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-04-2024, 16:43   #25
Dantheo
ford::beginner
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 31-03-2018
Skąd: Warszawa
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 13
Domyślnie Odp: Demontaż blenda, listwa/uchwyt tylnej klapy

Od jakiegoś czasu przymierzam się do naprawy w/w blendy (zaczepy nie trzymają i blenda się rusza). Raz próbowałem ją już odkręcić, ale udało mi się odkręcić tylko jedną z 4 śrub i odpuściłem - bałem się, że jak wyrwę na siłę to już tego nie poskładam.
Dość długo szukałem używanej blendy - ale w internetach same uszkodzone ogryzki, a nowa dość droga.
Podpowiecie czego będę potrzebował, żeby po demontażu siłowym poskładać ją do kupy ?
Na pewno taśma dwustronna piankowa, a co oprócz tego ? Jakie śruby ? spawarka do plastiku ?
Dantheo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:55.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.