Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Blacharstwo/lakiernictwo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-11-2011, 17:08   #171
kundziel
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 14-03-2010
Skąd: Czarna Białostocka
Model: mondeo
Silnik: 1.6 16v
Rocznik: 1996
Postów: 300
Domyślnie Odp: Jestem lakiernikiem. Chętnie posłużę radą

Aga koszt pomalowania całego mdo to ok 6 tys. zł

Sari jeśli chodzi o zderzaki to bardzo często zdarza się, że są one wymieniane - jak sama nazwa wskazuje - zderzak. Jeżeli był to zderzak orginalny (np. z białego focusa) wymieniony i dobrze przemalowany przed Twoim zakupem to istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że rzeczoznawca tego nie pozna. A jeśli już zderzak był wymieniony wcale nie oznacza to, że auto brało udział w jakimś wypadku.. czasem zdarza się zaczepić o słupek czy wysoki krawężnik i też trzeba go wymienić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Nie bardzo mogę stwierdzić po Twoim opisie jaki charakter mają te rysy więc podeślij foto to postaram się więcej pomóc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

kundziel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-11-2011, 08:13   #172
marcin9913
ford::average
 
Zarejestrowany: 06-10-2005
Skąd: LUBLIN
Model: FORD FOCUS
Silnik: 1.6 EcoBoost 150KM
Rocznik: 2011r
Postów: 171
Domyślnie Odp: Jestem lakiernikiem. Chętnie posłużę radą

MAm taki problem:
Zajrzałem sobie dzisiaj do wewnętrznej części progu, przez dziurki montażowe plastików, wewnątrz auta.
W przedniej części auta widać tam w środku juz korozję.

Czy można jakoś spowolnić proces rozrastania sie jej?

Mam w sprayu środek do profili APP F400.
Czy wystarcze nim spryskać wnętrze progu?

Czy np najpierw wprowadzić tam jakiś odrdzewiacz?
A potem topiero środek do konserwacji profili?

Jest wogóle jakiś dobry odrdzewiacz w spraju, żebym mógł za pomoca rurki go wprowadzić do progu?

Widziałęm chyba Brunoxa w sprayu. A może są też jakieś inne?

A może Ciortanin F, strzykawka i psikać...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
marcin9913 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-11-2011, 14:56   #173
kundziel
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 14-03-2010
Skąd: Czarna Białostocka
Model: mondeo
Silnik: 1.6 16v
Rocznik: 1996
Postów: 300
Domyślnie Odp: Jestem lakiernikiem. Chętnie posłużę radą

odrdzewiacz odpada Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a co do farby reaktywnej to jak najbardziej można ją wpuszczać do środka a później po wyschnięciu środkiem do profili zamkniętych.
Pamiętaj o dobrym przedmuchaniu progów zanim cokolwiek zrobisz bo jeśli będzie tam woda to robota pójdzie na marne Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kundziel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-11-2011, 23:11   #174
marcin9913
ford::average
 
Zarejestrowany: 06-10-2005
Skąd: LUBLIN
Model: FORD FOCUS
Silnik: 1.6 EcoBoost 150KM
Rocznik: 2011r
Postów: 171
Domyślnie Odp: Jestem lakiernikiem. Chętnie posłużę radą

Cytat:
Napisał kundziel Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
odrdzewiacz odpada
Czyli np Brunox odpada? Dlaczego?
marcin9913 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-11-2011, 16:36   #175
kundziel
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 14-03-2010
Skąd: Czarna Białostocka
Model: mondeo
Silnik: 1.6 16v
Rocznik: 1996
Postów: 300
Domyślnie Odp: Jestem lakiernikiem. Chętnie posłużę radą

możesz go zastosować w miejscu gdzie będziesz miał możliwość jego pełnego usunięcia (neutralizacji) czyli tam gdzie będziesz dał go rady wytrzeć itp. Jeżeli nie zostanie usunięty to późniejsze prace mogą być wykonane na marne bo środki mogą mieć problem z kontaktem z podłożem..
kundziel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-11-2011, 17:31   #176
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,187
Domyślnie Odp: Jestem lakiernikiem. Chętnie posłużę radą

Mam pytanie. Co mozna (jeśli wogole) zrobić z powstałymi zaciekami podczas malowania lakierem bazowym? Niestety zdarza mi się czasem wylać gdzieś za mocno i zonk. Przy klarze czy jednoskładnikowym da rade to wypolerować, a co z bazą?

i jeszcze jedno, gdzie opisywałeś technike cieniowania, zakurzania czy jak to zwał, bo niedostrzegłem w tym wątku, a czasem przydało by sie nie malowac całego elementu.
__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-12-2011, 10:26   #177
Patryk-V8
ford::beginner
 
Avatar Patryk-V8
 
Zarejestrowany: 29-11-2011
Skąd: Norwegia
Model: Focus
Silnik: 1.4
Rocznik: 1999
Postów: 16
Domyślnie Odp: Jestem lakiernikiem. Chętnie posłużę radą

Temat kolegi Kundziel'a, ale że parę latek lakierowałem autka mogę coś podpowiedzieć. Jeśli zacieki na bazie sa niewielkie to przypyl je po podsuszeniu, tzn. jak baza wyschnie to pryskasz z większej odległości, delikatniej, "napylasz" cienką warstwę i to ukryje zaciek. Jeśli jest duży zacior, albo kilka koło siebie to najlepiej zmyć z powrotem, albo papier 2000 wodny i delikatnie szlifujesz i też "napylasz" po szlifowaniu. Jak szlifujesz to jakiś klocku, korku, tak żeby była płaska powierzchnia.
Co do cieniowania, chodzi o rozpylenie bazy na elemencie, tj. zakładamy że lakierujesz zderzak i chcesz scieniować błotnik, więc wjeżdżając na błotnik z bazą oddalasz pistolet od błotnika i jednocześnie zwalniasz cyngiel w pistolecie tak żeby w głąb błotnika szła tylko mgła bazy. Klarem ( bezbarwnym) lakierujesz cały błotnik. Jeśli coś niezrozumiale napisałem to może kolega Kundziel lepiej wytlumaczy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Patryk-V8 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-12-2011, 12:08   #178
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,187
Domyślnie Odp: Jestem lakiernikiem. Chętnie posłużę radą

Zrozumiale, ale jak np polakieruje drzwi, bazą i zrobi sie zaciek po środku, to ciezko to zmyc, bo sie całośc rozmazuje. szlifowania bazy nie próbowalem, nie wiem na ile mozna czekaz ze schnieciem przed polozeniem klaru.
__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-12-2011, 19:59   #179
Patryk-V8
ford::beginner
 
Avatar Patryk-V8
 
Zarejestrowany: 29-11-2011
Skąd: Norwegia
Model: Focus
Silnik: 1.4
Rocznik: 1999
Postów: 16
Domyślnie Odp: Jestem lakiernikiem. Chętnie posłużę radą

Czekać ze schnięciem bazy przed położeniem klaru? A czego się boisz? Że wyschnie? Przecież baza powinna wyschnąć przed położeniem klaru. A swoją drogą kilka lat lakierowałem, nadal zdarza mi się kilka razy w roku i naprawdę trudno mi zrobić zaciora na bazie... Zawsze starasz się tak intensywnie wylewać bazę? Spróbuj mniej wylewać, albo szybciej prowadzić rękę. Zrób dwie cienkie warstwy i trzecią rozpylającą, nie musisz wylewać tak, żeby się cała świeciła.
Patryk-V8 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-12-2011, 00:50   #180
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,187
Domyślnie Odp: Jestem lakiernikiem. Chętnie posłużę radą

ja sie ucze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. staram sie nie przesadzic, ale czasem np w kiepskich warunkach oswietleniowych zdarza mi sie zlać baze. Tak to uczono mnie własnie zeby w kilku warstwach kłaśc baze i nie na błysk tylko mat. Tyle ze uczono mnie też, ze klar ma iść na lekko przeschnietą baze ( ok 30 min) a nie na zupełnie suchą i twardą.
__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:50.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.