Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-03-2011, 20:20   #41
donpedro60
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 12-10-2009
Skąd: Hiszpania-Langreo
Model: BMW X4
Silnik: 2.0 D
Rocznik: 2017
Postów: 367
Domyślnie Odp: Wewnętrzne oświetlenie - do czego służą małe światełka po obu stronach ?

Cytat:
Napisał MisieX Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam w swoim Cobra AK4918
Czyli jednak nie masz fabrycznego alarmu.Ale nie winie Cie za to ze nie wiesz.Bo z tego co slysze to w Polsce rozne szwindle robia.Nie tylko we Fordzie.
W kazdym badz razie po tym(tych czujnikach pod sufitem zintegrowanych z oswietleniem)mozna poznac czy alarm przynajmniej ten pojemnosciowy jest fabryczny czy dokladany.A nawiasem mowiac to ten fabryczny strasznie brzmi(skrzeczy i jest cichy).
Jeszcze jedno o ile dobrze pamietam to przy pojedynczym ryglowaniu zalancza sie tylko alarm obwodowy a przy podwojnym obwodowy i pojemnosciowy.Chyba tak mi to tlumaczyli przy odbiorze auta.
Mowili mi tez nazwe alarmu ale nie zapamietalem to byl jakis fordowski chyba patent.
Cytat:
Napisał trtami Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przy okazji zapytam czy w mk4 jest podswietlenie gniazda zapalniczki....
Jest.


Ostatnio edytowane przez donpedro60 ; 10-03-2011 o 20:57
donpedro60 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-03-2011, 22:26   #42
FrogsterPL
ford::advanced
 
Avatar FrogsterPL
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 04-09-2008
Skąd: Kędzierzyn-Koźle
Model: Galaxy Mk3
Silnik: 1.6EB 160 KM
Rocznik: 2011
Postów: 462
Domyślnie Odp: Wewnętrzne oświetlenie - do czego służą małe światełka po obu stronach ?

Cytat:
Napisał donpedro60 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeszcze jedno o ile dobrze pamietam to przy pojedynczym ryglowaniu zalancza sie tylko alarm obwodowy a przy podwojnym obwodowy i pojemnosciowy.Chyba tak mi to tlumaczyli przy odbiorze auta.
A jeśli ktoś nie ma podwójnego ryglowania a ma te "czujniki" przy lampce sufitowej, tak jak my? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Wynikałoby z tego, że albo przy zwykłym ryglowaniu w takich autach uzbrojone zostają oba alarmy, albo że... alarmu pojemnościowego nie ma i te czujniki są atrapami Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Kurka, muszę zajrzeć do formularza zamówienia, jaki tam był ten alarm wpisywany u nas...
FrogsterPL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-03-2011, 15:16   #43
donpedro60
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 12-10-2009
Skąd: Hiszpania-Langreo
Model: BMW X4
Silnik: 2.0 D
Rocznik: 2017
Postów: 367
Domyślnie Odp: Wewnętrzne oświetlenie - do czego służą małe światełka po obu stronach ?

No ja pisalem ze nie jestem pewny ze tak musi byc ale mozna to na forum przeanalizowac i moze dojdziemy do jakiegos sedna sprawy no i moze dowiemy sie jakie jeszcze niespodzianki kryje to nasza wspaniala marka Ford w naszych wspanialych wozidlach.
donpedro60 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-03-2011, 18:35   #44
trtami
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Kielce
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI, 140KM
Rocznik: 2007
Postów: 372
Domyślnie Odp: Wewnętrzne oświetlenie - do czego służą małe światełka po obu stronach ?

Cytat:
Napisał donpedro60 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No ja pisalem ze nie jestem pewny ze tak musi byc ale mozna to na forum przeanalizowac i moze dojdziemy do jakiegos sedna sprawy no i moze dowiemy sie jakie jeszcze niespodzianki kryje to nasza wspaniala marka Ford w naszych wspanialych wozidlach.

Ano takie niespodzianki że:
Od nowości nie miałem podłaczonej kostki i dlatego dwie diody do podświetlenia konsoli (chodzi o te dwie czerwone w podsufitce)się nie świeciły i nawet nie wiedziałem, że cosik takiego mam aż do dzisiaj.

Kostka oryginalnie była przylepiona specjalnymi taśmami montażowymi i wyglada na to że ktoś w fabryce zapomniał jej podpiąć. A co ciekawe nigdy nie mialem przykręconej tej konsoli do sufitu gdyż po rozebraniu zauważyłem, że sa tam dwie specjalne spinki na wkręty i jeszcze nawet folią zalepione bez uszkodzeń od wkrętów( Dzięki temu miałem ułatwione zadanie przy demontażu)
__________________
Ford mondeo hatchback 2.0 TDCI Titanium X
IVDC, 18'', ??-Xenony, 6CD, Bluetooth, VOICE command,
trtami jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-03-2011, 18:57   #45
Pulse
ford::professional
 
Avatar Pulse
 
Zarejestrowany: 08-04-2006
Skąd: Wilda
Model: Mondeo/Titanium
Silnik: 1,5 Ecoboost
Rocznik: 2015
Postów: 1,020
Domyślnie Odp: Wewnętrzne oświetlenie - do czego służą małe światełka po obu stronach ?

Pytałeś też o podświetlenie gniazda zapalniczki. Czyżby też tego Ci nie podłączyli?
Pulse jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-03-2011, 19:53   #46
gerwek
ford::average
 
Avatar gerwek
 
Zarejestrowany: 03-03-2010
Skąd: Gliwice
Model: Focus Mk3 2.0 TDCi
Silnik: 2.0TDCi 140
Rocznik: 2012
Postów: 148
Domyślnie Odp: Wewnętrzne oświetlenie - do czego służą małe światełka po obu stronach ?

MI podświetlenie działało zapalniczki ! Dopóki nie rozebrali radia i nie sprawdzali juz nie działa...
gerwek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-03-2011, 09:46   #47
Krzysztoff
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-04-2007
Model: Mondeo MKIV Titanium X kombi
Silnik: 2,0 TDCi
Rocznik: 2009/2010
Postów: 199
Domyślnie Odp: Wewnętrzne oświetlenie - do czego służą małe światełka po obu stronach ?

Cytat:
Napisał FrogsterPL Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak zauważył TOMGOL, to są światełka do oświetlania deski rozdzielczej i okolic dźwigni zmiany biegów. A wystarczyłoby przeczytać prospekt, to by wszyscy wiedzieli Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Co do włączania oświetlania punktowego, jak zasugerował Krzysztoff - nie wiem jak u innych, ale u nas w Mk4 przyciski od tego oświetlania są podświetlone i nie ma problemu z ich znalezieniem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja też mam MK4 z 2010 w wersji TIT. X ale nie mam podświetlanych przycisków oświetlenia wnętrza... Może były montowane w innych wersjach....Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co do dyskretnego podświetlenia deski rozdzielczej - to jak dla mnie - jest zbyt dyskretne i prawie nic nie daje. Dowiedziałem się, że jest to podświetlenie z pierwszej wersji prospektu, w kolejnych już o tym nie piszą.
Krzysztoff jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-03-2011, 10:05   #48
Misiecki
ford::average
 
Avatar Misiecki
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 19-03-2010
Skąd: Ostrów Mazowiecka
Model: Mondeo MkIV Silver X Panther Black
Silnik: 1,8 TDCI 125 KM
Rocznik: 2008
Postów: 110
Domyślnie Odp: Wewnętrzne oświetlenie - do czego służą małe światełka po obu stronach ?

donpedro60 czujniki przy lusterku mam.wiec wychodziło by na to że pojemnosciowy mam fabryczny. Ale to jest zamotane.
__________________
House Music it's a soul thing a body thind a spiritual thing
Kolor TDCI jest tylko jeden .... Panther Black
Misiecki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-03-2011, 13:02   #49
jarkarol
ford::beginner
 
Avatar jarkarol
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 07-11-2010
Skąd: Newcastle
Model: Mondeo MK IV ZETEC
Silnik: Duratec HE 2.0 PFI
Rocznik: 09.2008
Postów: 28
Domyślnie Odp: Wewnętrzne oświetlenie - do czego służą małe światełka po obu stronach ?

ja w swoim mam fabryczny alarm Thatcham 1 i obok czujek mam tylko miejsca na diody (dziury) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jarkarol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2011, 15:02   #50
donpedro60
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 12-10-2009
Skąd: Hiszpania-Langreo
Model: BMW X4
Silnik: 2.0 D
Rocznik: 2017
Postów: 367
Domyślnie Odp: Wewnętrzne oświetlenie - do czego służą małe światełka po obu stronach ?

Cytat:
Napisał MisieX Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czujniki przy lusterku mam.wiec wychodziło by na to że pojemnosciowy mam fabryczny.
Pozostaje wiec je tylko wyprobowac,tzn.zalep je i zamknij kogos w srodku i niech sie porusza tak aby zalaczyl sie alarm pojemnosciowy.
donpedro60 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:23.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.