Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-02-2011, 19:25   #971
szyru
ford::average
 
Avatar szyru
 
Zarejestrowany: 28-04-2010
Skąd: Opole
Model: Mondeo IV
Silnik: 2,0 TDCi 115 KM
Rocznik: 2OO9
Postów: 90
Domyślnie Odp: panel Audio/DVD/GPS/TV - wszystko o...

Cytat:
Niestety nie zgodzę się, może trafiłeś na felerny egzemplarz a poza tym Chińczyk Chińczykowi nie równy. Ja używam go już ponad rok i wszystko działa dobrze, radio na pewno nie gra gorzej od oryginału, fal nie gubi , oczywiście najlepsze z tego wszystkiego jest navi która działa super (wszelkie automapy,igo itd..)
Na pewno nie zamienił bym z powrotem na oryginał ,który zresztą leży w piwnicy. Jedna jedyna wada przynajmniej mojej wersji to słaba widoczność w słoneczne dni
Chińczyk nie wzbudza we mnie zaufania. Wszak jest to sprzęt bez marki, prawda? Nikt się pod tym nie podpisuje. Być może jest tak jak piszesz, ale po pozbyciu się tamtego czegoś wszelkie pokusy na taki sprzęt mi przeszły Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Co do słabej widoczności przy słońcu to akurat zdarza się nawet przy markowych sprzętach. Korzystam z nawigacji Nokia 500, która tania nie była, w słońcu niestety kicha, słabo widać.

__________________
Ambiente z SilberX + nieoryginalne i niefabryczne dodatki
szyru jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-02-2011, 22:42   #972
grafmarr
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-04-2010
Model: Mondeo MKIV Kombi Ghia
Silnik: 2.5T
Rocznik: 2007
Postów: 209
Domyślnie Odp: panel Audio/DVD/GPS/TV - wszystko o...

Cytat:
Napisał jarkarol Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a czy to nie jest tak jak podaja w tej aukcji : [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
ze za doplata dosylaja Can Bus Adapter i wtedy smiga z Convers ??

sam sie chce dowiedziec bo na dniach chce cos u siebie wmontowac i wlasnie nie wiem czy wywalac monete na ZENEC-a czy moze pokusic sie o takie cos jak w linku powyzej
Żaden Can Bus Adapter nic tu nie pomoże, problem tkwi nie w obsłudze magistrali CAN tylko w protokole komunikacyjnym, który musi być "zaszyty" w samym urządzeniu wraz z kontrolerem, który z niego będzie korzystał. Ford nie udostępnił nikomu specyfikacji tego protokołu i dlatego żadne urządzenie nie przesyła komunikatów na wyświetlacz Conversa.
Ci, co programowali Zenca ZE-NC3810 też tego nie rozgryźli, choć udało im się nawiązać współpracę Zenca poprzez CAN z panelem klimatyzacji automatycznej, czego w tzw. "chińczykach" nie ma.
Ja kupiłem Zenca i jestem z niego zadowolony. Z oferowanych urządzeń tylko Zenec oferuje pełne profesjonalne wsparcie i regularne ulepszanie pracy urządzenia poprzez aktualizacje oprogramowania aplikacyjnego i firmware'u. I robi to skutecznie, piszę o tym w innym wątku. Moim zdaniem Zenec ma również najlepiej dopracowaną obsługę funkcji urządzenia przez tzw. GUI (Graficzny Interfejs Użytkownika), tak funkcjonalnie, jak i wizualnie (jeśli dla kogoś estetyka jest ważna). Uczciwie przyznaję, jedynym argumentem przeciw Zencowi jest jego cena. Jest 2x droższy od pozostałych "chińczyków" więc każdy musi sam zdecydować, czy warto. Najlepiej jednak taką decyzję podjąć po oglądnięciu na żywo urządzenia i w działaniu. W pewnym sensie ułatwiają to filmy dostępne na stronie Zenca, które pokazują prawie wszystkie funkcje w działaniu. Niestety jak ja kupowałem nie było jeszcze tych filmów i nie miałem też możliwości obejrzenia na żywo więc musiałem podjąć ryzyko i sprawdzić urządzenie za własne pieniądze.
grafmarr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2011, 10:32   #973
jarkarol
ford::beginner
 
Avatar jarkarol
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 07-11-2010
Skąd: Newcastle
Model: Mondeo MK IV ZETEC
Silnik: Duratec HE 2.0 PFI
Rocznik: 09.2008
Postów: 28
Domyślnie Odp: panel Audio/DVD/GPS/TV - wszystko o...

Cytat:
Napisał grafmarr Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Żaden Can Bus Adapter nic tu nie pomoże, problem tkwi nie w obsłudze magistrali CAN tylko w protokole komunikacyjnym, który musi być "zaszyty" w samym urządzeniu wraz z kontrolerem, który z niego będzie korzystał. Ford nie udostępnił nikomu specyfikacji tego protokołu i dlatego żadne urządzenie nie przesyła komunikatów na wyświetlacz Conversa.
(...)
znalazlem cos takiego w necie : [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
tam niby dziala z Convers wiec nie wiadomo tak do konca. Ja absolutnie nie probuje niczego udowadniac tylko poprostu wyjasnic czy to ze producenci pisza ze dziala to prawda czy chwyt reklamowy.
Cytat:
Napisał grafmarr Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja kupiłem Zenca i jestem z niego zadowolony. Z oferowanych urządzeń tylko Zenec oferuje pełne profesjonalne wsparcie i regularne ulepszanie pracy urządzenia poprzez aktualizacje oprogramowania aplikacyjnego i firmware'u. I robi to skutecznie, piszę o tym w innym wątku. Moim zdaniem Zenec ma również najlepiej dopracowaną obsługę funkcji urządzenia przez tzw. GUI (Graficzny Interfejs Użytkownika), tak funkcjonalnie, jak i wizualnie (jeśli dla kogoś estetyka jest ważna). Uczciwie przyznaję, jedynym argumentem przeciw Zencowi jest jego cena. Jest 2x droższy od pozostałych "chińczyków" więc każdy musi sam zdecydować, czy warto. (...)
tu sie z Toba zgadzam w 100% - GUI ZENEC-a jest sliczne w porownaniu z chinszczyzna
jarkarol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2011, 14:35   #974
grafmarr
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-04-2010
Model: Mondeo MKIV Kombi Ghia
Silnik: 2.5T
Rocznik: 2007
Postów: 209
Domyślnie Odp: panel Audio/DVD/GPS/TV - wszystko o...

Niestety, ale to co pokazuje ten filmik to tylko podstawowe wyświetlanie informacji o uruchomionej aktualnie funkcji urządzenia, czyli jakieś 3% normalnej funkcjonalności Conversa. Właścicielom aut z Conversem, chyba nie o to chodzi?
grafmarr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2011, 22:18   #975
butel
ford::advanced
 
Avatar butel
 
Imię: Stanisław
Zarejestrowany: 05-03-2010
Skąd: Legnica
Model: Mondeo MK4 Titek
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2009
Postów: 377
Domyślnie Odp: panel Audio/DVD/GPS/TV - wszystko o...

Osobiście mi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. wystarczyłoby to wyświetlanie informacyjne na conversie, bo mam tylko ustawienia główne i inf. dot. zasięgu, i spalania itp.
Znalazłem taki opis
Cytat:
Specyfikacja zasilania: Zasilanie z instalacji samochodowej prąd stały 12V, prąd <500mA; maksymalny pobór mocy: 4,5W (12V/360mA), Normalny pobór mocy 3W (12V/250mA)
jak to się ma do wyładowania aku. po 15 minutach>
__________________


Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE prof. Jerzy Bralczyk



Ostatnio edytowane przez butel ; 14-02-2011 o 22:38
butel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-02-2011, 16:25   #976
kosteg
ford::professional
 
Avatar kosteg
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 28-03-2008
Skąd: Wrocław -> blachy LB ;)
Model: BMW 3 touring
Silnik: 2.0 D
Rocznik: 05'
Postów: 1,726
Domyślnie Odp: panel Audio/DVD/GPS/TV - wszystko o...

a co napedza glosniki? przecie Waty ktore one pochlaniaja z nikad sie nie biora. To moze byc wiec info o samym sprzecie bez wzmacniacza
__________________
Ford Mondeo Kombi 93' 1.8b+LPG -> oddał za mnie życie
Saab 9-5 SportKombi Vector v6 3.0 TiD 02' -> trudna miłość ...
Ford Mondeo Kombi 05'/06' 2.0 TDCi -> weryfikator cierpliwości
kosteg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-02-2011, 23:33   #977
feniu
ford::advanced
 
Avatar feniu
 
Zarejestrowany: 14-01-2008
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo Vignale
Silnik: 2,0
Rocznik: 2016
Postów: 411
Domyślnie Odp: panel Audio/DVD/GPS/TV - wszystko o...

czy istnieje możliwość podłączenia zewnętrznego źródła obrazu do fabrycznej navi (NX) , żeby coś na niej obejrzeć ?

wiem, że odpowiedź zapewne znajduje się na którejś z 98 stron więc z góry dzięki za pomoc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
feniu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2011, 11:15   #978
gerwek
ford::average
 
Avatar gerwek
 
Zarejestrowany: 03-03-2010
Skąd: Gliwice
Model: Focus Mk3 2.0 TDCi
Silnik: 2.0TDCi 140
Rocznik: 2012
Postów: 148
Domyślnie Odp: panel Audio/DVD/GPS/TV - wszystko o...

Czy ktoś już dokładał do Soniacza jakiś subufer lub wzmaczniac albo przerabiał audio jakos? Jak z jakascia czy lepiej pierw wygłuszyc drzwiGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.?
gerwek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2011, 16:00   #979
jarek_sz-in
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-12-2010
Skąd: Szczecin
Model: S-max
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2017
Postów: 38
Domyślnie Odp: panel Audio/DVD/GPS/TV - wszystko o...

zamówiłem własnie DVD do autka, dodatkowo są jeszcze kamerki cofania po 25$ gdyby ktoś był chętny możemy więcej zamówić [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
jarek_sz-in jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2011, 17:49   #980
butel
ford::advanced
 
Avatar butel
 
Imię: Stanisław
Zarejestrowany: 05-03-2010
Skąd: Legnica
Model: Mondeo MK4 Titek
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2009
Postów: 377
Domyślnie Odp: panel Audio/DVD/GPS/TV - wszystko o...

Cytat:
zamówiłem własnie DVD do autka
Które zamówiłeś?

TV uruchomione, zmiana antenki oraz dodatkowo wzmacniacz do radyjka wmontowane przez [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ], teraz wszystko śmiga jak należy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________


Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE prof. Jerzy Bralczyk


butel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
audio mk4 , nawigacja mk4 , radio mk4



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:03.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.