Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-04-2012, 10:20   #1
kornis
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-04-2012
Skąd: Chełm / Warszawa
Model: Ford Fusion
Silnik: 1.4 Duratec
Rocznik: 2003
Postów: 19
Domyślnie Ford Fusion 1.4 16V 80KM rocznik 2003

Witam,

prosiłbym o radę czy warto się w to pchać. Samochód od wujka dziewczyny, więc raczej shitu nie wciska. Auto ma przebieg niewiele ponad 120000. Wersja wyposażenia AMBIENTE 100 - jakaś podstawowa, brak klimy, wszystko ręczne :] Cena to niecałe 9000. Serwisowany w ASO, serwis potwierdził mi przebieg, ale szczegółowa historie udostępni na życzenie obecnego właściciela. Jednak na pytanie "Czy nie ma tam w historii jakichś poważniejszych napraw?" dostałem odpowiedz "Nie, wszystko wygląda na naprawy serwisowe typu wymiana oleju, filtrów, łożyska itp. Żadna nie przekracza 1000PLN". Właściciel również twierdzi, że nic się z samochodem nie działo. Rozrząd wymienia się (podobno) przy 160000, więc jeszcze trochę. Tak przy okazji - jaki jest koszt takiej wymiany? Planuje do tego zamontować LPG, więc w max 11000PLN się zmieszczę z gazem. Czy opłaca się montować klimatyzację - jaki jest koszt? Po zdjęciach wygląda na zadbany, czysty i bez korozji...

Co o tym sądzicie?

P.S. zdjęcia i VIN mam na innym komputerze, wiec jeśli ktoś zanim coś doradzi chciałby rzucić okiem to PW

kornis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-04-2012, 10:34   #2
R_u_f_u_s
ford::average
 
Avatar R_u_f_u_s
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 29-06-2011
Skąd: Warszawa / Białystok
Model: C-Max
Silnik: 1,5 TDCi
Rocznik: 2015
Postów: 95
Domyślnie Odp: Ford Fusion 1.4 16V 80KM rocznik 2003

Takie samochody (z pewną historią) się po prostu kupuje, a nie zadaje pytania Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jeśli wyposażenie Ci odpowiada i możesz trochę zbić na kasie - bierz.

Koszt rozrządu to ok. 200-250zł + wymiana, z czasem pewnie będziesz musiał wymienić opony i zrobić coś w zawieszeniu. Ile km chcesz robić m-cznie, rocznie?

Acha, i odejdzie Ci koszt wymian początkowych, czyli oleje, filtry itp., no chyba że akurat nadchodzi czas wymiany Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez R_u_f_u_s ; 22-04-2012 o 10:37 Powód: update :)
R_u_f_u_s jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-04-2012, 10:56   #3
kornis
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-04-2012
Skąd: Chełm / Warszawa
Model: Ford Fusion
Silnik: 1.4 Duratec
Rocznik: 2003
Postów: 19
Domyślnie Odp: Ford Fusion 1.4 16V 80KM rocznik 2003

Dzięki za odpowiedź.

W sumie to przymierzam się do tego samochodu i raczej jestem zdecydowany, ale zawsze lepiej zapytać. A nóż się okaże, że w tym silniku po 150000 często pada "coś" (cokolwiek) czego wymiana kosztuje np. 5000PLN... wtedy bym się zastanawiał. W samochodach jestem zielony i w sumie dopiero zaczynam swoją przygodę. Forum przejrzałem i coś tam poczytałem. Wygląda na to, że te silniki są w miarę niezawodne i nie trzeba w nich często grzebać. Głównie zależy mi na bezawaryjności i taniej eksploatacji (stąd od razu planuje LPG - mimo początkowych kosztów po niecałych 2 latach powinno się zwrócić). Szkoda tylko, że nie ma klimy... bo elektryka to dla mnie bajer-dodatek, ale klima jednak się przydaje. Orientujesz się ile kosztuje zamontowanie takiego czegoś? Chociaż bez też się obejdę... tym bardziej, że docelowo będzie to pewnie samochód dla żony ;]

Cytat:
Napisał R_u_f_u_s Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ile km chcesz robić m-cznie, rocznie?
10000 - 12000 (rocznie)

Ostatnio edytowane przez kornis ; 22-04-2012 o 10:59
kornis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-04-2012, 11:04   #4
R_u_f_u_s
ford::average
 
Avatar R_u_f_u_s
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 29-06-2011
Skąd: Warszawa / Białystok
Model: C-Max
Silnik: 1,5 TDCi
Rocznik: 2015
Postów: 95
Domyślnie Odp: Ford Fusion 1.4 16V 80KM rocznik 2003

Cytat:
Napisał kornis Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A nóż się okaże, że w tym silniku po 150000 często pada "coś" (cokolwiek) czego wymiana kosztuje np. 5000PLN
Chyba nie ma czegoś takiego, nawet wymiana tego silnika tyle nie kosztuje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał kornis Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Szkoda tylko, że nie ma klimy... bo elektryka to dla mnie bajer-dodatek, ale klima jednak się przydaje. Orientujesz się ile kosztuje zamontowanie takiego czegoś?
Nie wiem ile może kosztować w fordzie, kiedyś miałem ofertę wstawienia do Matiza za ~1k PLN.

Cytat:
Napisał kornis Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Głównie zależy mi na bezawaryjności i taniej eksploatacji (stąd od razu planuje LPG - mimo początkowych kosztów po niecałych 2 latach powinno się zwrócić).
Przelicz... weź pod uwagę możliwą podwyżkę akcyzy na gaz (czy czegoś tam innego, nie wiem bo mam ropniaczkaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.) Weź pod uwagę trochę droższe badania techniczne (160? vs 100 PLN)

Cytat:
Napisał kornis Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
10000 - 12000 (rocznie)
Zostałbym przy benzynie... Acha, i fajny bagażnik jest w Fusionie, szkoda go butlą zawalać - jak się pozbędziesz siedzeń z tyłu to można nawet niezły piknik zrobić, i trochę miejsca jest na ... oj wujek pewnie by nie był zadowolony z takiego użytkowania Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
R_u_f_u_s jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:36.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.