Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-06-2011, 20:24   #1
rockjajo
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 09-05-2011
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 benzyna +LPG
Rocznik: 2001
Postów: 1
Domyślnie Mondeo MK3 Ocena auta

Witam,

proszę o ocenę poniższego auta. Rocznik 2001, 1.8 B 125KM. Szczególnie chodzi o lampy z przodu..czy są to ksenony czy tylko cos podobnego? jeśli ksenony to czy policja może się do czegoś doczepić? Lampy są przyciemnione..auto było ponoć stylizowane przez firmę WOLF. Napiszcie również ile dalibyście za takie autko?(sprowadzone/nieopłacone)
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Ostatnio edytowane przez rockjajo ; 27-06-2011 o 20:28
rockjajo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-06-2011, 20:43   #2
konradwan
ford::average
 
Avatar konradwan
 
Zarejestrowany: 09-07-2010
Skąd: .
Model: .
Silnik: .
Rocznik: .
Postów: 123
Domyślnie Odp: Mondeo MK3 Ocena auta

Nigdy nie uwierzę, że samochód był stylizowany przez firmę WOLF. Jest brzydki i źle zrobiony, może co najwyżej jakieś elementy od nich były brane. Wygląda wręcz wieśniacko, pominę temat profanacji, ale już same te naklejki, Alpine, motocykl, dla mnie bezguście. A już ten napis z tyłu, XR, zupełnie nie wiem co to jest. To 1.8 B też mi nic nie mówi.

Te lampy wyglądają mi na fabryczne ksenony, tylko, że przyciemnione. O ile przyciemnienie jeszcze może być legalne, to już brak spryskiwaczy w zderzaku nie. Nie wiadomo także co z samopoziomowaniem.

Zwróć uwagę na to, że skoro została wymieniona połowa samochodu (zewnętrznie), to trudno będzie ocenić jego historię. Zawsze przecież istnieje opcja, że zderzaki czy lampy zostały wymienione w skutek stłuczki, a nie tylko w celu tuningu.

Upewnij się, że tylne lampy posiadają homologację.

A wyceniłbym w zależności od przebiegu i wyposażenia. A sam dałbym jakieś 8000zł - skoro ktoś tyle pieniędzy włożył w tuning, to na pewno nie po to, żeby samochód stał w garażu - wniosek, musiał jednak trochę nim jeździć, jeśli nie zresztą katować, co akurat dla tego egzemplarza byłoby bardzo krzywdzące, 1.8 to najmniejszy i najsłabszy silnik. No, był słabszy, 1.8 110KM.

P.S. Poprawię się. Oczywiście najsłabszy silnik benzynowy.

Ostatnio edytowane przez konradwan ; 27-06-2011 o 20:50
konradwan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-06-2011, 21:40   #3
rockjajo
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 09-05-2011
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 benzyna +LPG
Rocznik: 2001
Postów: 1
Domyślnie Odp: Mondeo MK3 Ocena auta

Mam jakies faktury z firmy Dekra na przeróbki...cos o Wolfie jest wspomniane- nie znam na tyle niemieckiego. Vin sprawdzilem jest OK, przebieg 190000, mierzylem tez grubosc lakieru na wszystkich elemenach - od 0,110 do 0,215 (to chyba dobrze?) Jak moge sprawdzić tą homologację w lampach (przód/tył)? czy na stacji diagnostycznej wszystko mi sprawdzą? a moze udać sie na policje przed zakupem i zapytac co i jak?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
rockjajo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-06-2011, 21:46   #4
white999
ford::advanced
 
Avatar white999
 
Zarejestrowany: 07-09-2008
Skąd: Zabrze
Model: Mondeo 1
Silnik: 1.8 16V benzynka + podtlenek :)
Rocznik: 1996
Postów: 222
Domyślnie Odp: Mondeo MK3 Ocena auta

No sory ale jak dla mnie to ten mondek jest zrobiony elegancko. Ja tu żadnej wsi nie widzę. Wywaliłbym tylko ten napis MONDEO z tyłu i można jeździć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. skocz na diagnostykę na policji niczego się nie dowiesz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
white999 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-06-2011, 22:18   #5
rockjajo
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 09-05-2011
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 benzyna +LPG
Rocznik: 2001
Postów: 1
Domyślnie Odp: Mondeo MK3 Ocena auta

No właśnie mi też się podoba ogolnie..moze faktycznie te naklejki "przebajerzone" (ma chyba jeszcze Yokohama na drzwiach tylnych na dole) też chcialem gola klape z tyłu, ale to mondeo nie wyglada tak zle, jak dla mnie - XR jak sie da to usuneGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. mam nadzieje ze na przegladzie powiedza co i jak z tymi lampami i ogolnie całą resztą.
rockjajo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-06-2011, 09:07   #6
MŁODZIAK
ford::average
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: okolice Białej Podlaskiej
Model: MONDEO MK4/MK4
Silnik: 2.2 TDCI /2.2 TDCI
Rocznik: 2011/2009
Postów: 128
Domyślnie Odp: Mondeo MK3 Ocena auta

w sumie może byc.ale mam wrażenie jakby zderzak przód nie za bardzo był dopasowany.i te kratki wlotu powietrza-góra czarna ,dól zderzak szara.a te ksenony mają przetwornice?gdzie spryskiwacze?pozdrawiam
MŁODZIAK jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-06-2011, 14:43   #7
kacperek_27
ford::beginner
 
Imię: Martyn
Zarejestrowany: 13-11-2010
Skąd: Lubliniec
Model: POSZUKIWANIA TRWAJĄ!
Silnik: diesel
Rocznik: od 2010
Postów: 17
Domyślnie Odp: Mondeo MK3 Ocena auta

Z mojej strony również + (nawet DUŻY!)
Czarne felgi + lampy przypominają mi mojego. ;-)

Zaciekawiły mnie tylne lampy... Ciekawe co to za wytwór?

Pozdrawiam
kacperek_27 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-06-2011, 19:17   #8
bolek-tarnow
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-10-2007
Skąd: Kraków
Model: VW Passat
Silnik: 2.0 170KM
Rocznik: 2008
Postów: 2,776
Domyślnie Odp: Mondeo MK3 Ocena auta

zderzak przod jest po 1FL wiec na pewno nie jest z pierwszego montazu. brak spryskiwaczy do xenonow mowi sama za siebie. nie wyglada zle (odnosnie tuningu) ja bym jeszcze zrobil czarne halogeny przeciwmgielne - lepiej by to wygladalo.
bolek-tarnow jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-06-2011, 20:53   #9
rockjajo
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 09-05-2011
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 benzyna +LPG
Rocznik: 2001
Postów: 1
Domyślnie Odp: Mondeo MK3 Ocena auta

no i brak spryskiwaczy okazał sie decydujący...brak przegladu - lampy do wymiany. w zwiazku z tym halogeny zostają jasne..a alufelgi raczej zmienie na mniejsze, bo 18" to na nasze drogi jak dla mnie za duzo.. zgadza się zderzaki wymieniane przód+tył dlatego nie pasują do rocznika.
rockjajo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-06-2011, 14:36   #10
kacperek_27
ford::beginner
 
Imię: Martyn
Zarejestrowany: 13-11-2010
Skąd: Lubliniec
Model: POSZUKIWANIA TRWAJĄ!
Silnik: diesel
Rocznik: od 2010
Postów: 17
Domyślnie Odp: Mondeo MK3 Ocena auta

Może zamiana na czarne 17tki? ;-)

Co prawda Ty pytałeś o wycenę, ale może odwrócimy role i Ty podasz nam kwotę a my ustalimy, czy odpowiednia?

Pozdrawiam
kacperek_27 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:43.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.