Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Ranger
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-09-2023, 07:51   #61
kamil12018
ford::amateur
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 15-09-2023
Skąd: Polska
Model: Ranger
Silnik: 2.0
Rocznik: 2021
Postów: 7
Domyślnie Odp: FORSCAN //Wątek zbiorczy

NIE CYTUJEMY CAŁYCH POSTÓW W ODPOWIEDZI, A ZWŁASZCZA GDY ZNAJDUJĄ SIĘ BEZPOŚREDNIO NAD TWOIM !!!!!

MOŻNA UŻYĆ JESZCZE FUNKCJI "CYT. SELEKTYWNY" (część tekstu zaznaczonego)


Stawiam że to tuner z grupy na facebooku. Nie chce się on za bardzo dzielić informacjami a szkoda bo fajnie by było gdyby była rozpiska do forscana co i jak można zmienić w tym aucie...
Osobiście FB nie mam i nie zamierzam mieć dlatego czerpie informację z takich forów.


Ostatnio edytowane przez SRS ; 27-09-2023 o 12:41
kamil12018 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-09-2023, 13:19   #62
bartolini9
ford::average
 
Imię: Bartosz
Zarejestrowany: 30-06-2022
Skąd: Gdańsk
Model: Ranger
Silnik: 2.0 BiTurbo
Rocznik: 2022
Postów: 59
Domyślnie Odp: FORSCAN //Wątek zbiorczy

Cytat:
Napisał SAR37 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No chyba, że jakiemuś „tunerowi” chodzi tylko o dobre wrażenie i zgarnięty hajs.
A co innego może chodzić ? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Nie mówmy o rzeczach oczywistych.
bartolini9 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-09-2023, 18:38   #63
bartolini9
ford::average
 
Imię: Bartosz
Zarejestrowany: 30-06-2022
Skąd: Gdańsk
Model: Ranger
Silnik: 2.0 BiTurbo
Rocznik: 2022
Postów: 59
Domyślnie Odp: FORSCAN //Wątek zbiorczy

Krótki raport. Testuję Rangera "po witamince" od nieco ponad 2 tygodni i po prostu jest nawet małe "wow".

Dopiero dziś mogłem realnie go przetestować w dłuższej trasie bo byłem bardzo ciekawy. Gdańsk -> Szczecin -> Gdańsk. W sumie ok 720 kilometrów. Spalanie przy dystrybutorze 9.8l/100km. Wcześniej przy takiej samej dynamice (zakres 120-150km/h) schodziłem ledwie poniżej 11 - porównałem nawet czasy przejazdu wcześniej i dziś i jest praktycznie to samo, a nawet ciut szybciej. Czy to jest możliwe? Wcześniej zwiększone spalanie zauważyłem gdy zmieniłem opony na Yokohama Geolandar AT z Wranglerów HP - o jakieś 0.5-0.7 litra więcej palił.

Nie mówiąc już o dynamice samego auta, na trybie SPORT jest naprawdę nieźle jak na takiego czołga z dość jednak małym silnikiem - szybkie pomiary wskazują na wyniki ok 8.5s do 100km/h. Wyprzedzanie teraz to bajka. Z silnika jakby wyjął garść kapsli, chodzi dużo bardziej miękko, a skrzynię jakby zmieniono na tą z marek "premium". Szarpnęła może z raz, nie myśli za dużo który bieg ma wrzucić..

Dodatkowo, wskaźnik zapełnienia DPF schodzi do 15% po wypaleniu, wcześniej nie widziałem mniej niż 25% - nie wiem szczerze czy to w ogóle ma jakieś znaczenie, ale informacyjnie piszę, jakby ktoś chciał to z czymś powiązać.

Po zatankowaniu ADBLUE do pełna pokazuje na 7000km. Wcześniej na pełnym zbiorniku pokazywało 4250-5000km maksymalnie.

Czy macie podobne odczucia, czy może tylko ... przesadzam z tym zajaraniem ?

Ostatnio edytowane przez bartolini9 ; 29-09-2023 o 19:29
bartolini9 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-10-2023, 08:34   #64
Rob^
FCP member
 
Avatar Rob^
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 22-04-2009
Skąd: Krosno
Model: Ranger Limited
Silnik: 2.0 238KM Bi-Turbo
Rocznik: 2022
Postów: 716
Domyślnie aktywacja kamery cofania w czasie jazdy

Ford Ranger - SYNC3
Temat -> aktywacja kamery cofania w czasie jazdy.
W sumie umiem, działa, jest przycisk, jak go wcisnę to pojawia się obraz z kamery niezależnie od położenia dźwigni zmiany biegów ale ... kamera się wyłącza po przekroczeniu prędkości ~17km/h
Ktoś coś podpowie jak to obejść ?
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

__________________

Było niesamowite Mondeo i zadziorna Kuga ST-Line jest Fiesta EcoBoost 1 liter !!! i Fordowa wyprawówka
Rob^ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-10-2023, 10:06   #65
adachor[PL]
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-06-2021
Model: Ranger Wildtrak
Silnik: 2.0 Biturbo
Rocznik: 2021
Postów: 10
Domyślnie Odp: FORSCAN //Wątek zbiorczy

Raczej tego nie obejdziesz. Śledzę temat na fmods i tak po prostu musi być.
adachor[PL] jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-10-2023, 15:36   #66
lukaszooo
ford::expert
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 24-06-2015
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Model: KUGA
Silnik: 1.5 eb
Rocznik: 2020
Postów: 2,454
Domyślnie Odp: aktywacja kamery cofania w czasie jazdy

Chodzi o to ,że aby kamera nie działała cały czas w trybie standbay po przekroczeniu ok 20km/h jest wyłączane zasilanie, jak się domyślasz wydłuża to żywotność kamery.
Można to wyłączyć aby działała cały czas. W innych fordach funkcja ta nazywa się VSS sleep, jak jest w twoim nie wiem i zbytnio nie chce mi się tego szukać.
lukaszooo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-10-2023, 09:16   #67
kamil12018
ford::amateur
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 15-09-2023
Skąd: Polska
Model: Ranger
Silnik: 2.0
Rocznik: 2021
Postów: 7
Domyślnie Odp: FORSCAN //Wątek zbiorczy

Witam. Podpowie ktoś co zmienić żeby biegi cały czas się wyświetlały tak jak w trybie manualnym?
kamil12018 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-10-2023, 05:20   #68
Grzeszny
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 26-12-2019
Skąd: Podkarpacie
Model: edge
Silnik: 2.0
Rocznik: 2019
Postów: 7
Domyślnie Odp: FORSCAN //Wątek zbiorczy

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez Grzeszny ; 28-10-2023 o 05:23
Grzeszny jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-10-2023, 10:53   #69
krf
ford::amateur
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 21-12-2018
Model: Transit
Silnik: 2,2
Rocznik: 2011
Postów: 7
Domyślnie Odp: FORSCAN //Wątek zbiorczy

Cytat:
Napisał kamil12018 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam. Podpowie ktoś co zmienić żeby biegi cały czas się wyświetlały tak jak w trybie manualnym?
Sam nic nie zmieniałem, ale jak na D wcisnę + na dźwigni to biegi pokazują mi się cały czas, aż do zmiany położenia dźwigni.
krf jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-10-2023, 08:39   #70
Rob^
FCP member
 
Avatar Rob^
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 22-04-2009
Skąd: Krosno
Model: Ranger Limited
Silnik: 2.0 238KM Bi-Turbo
Rocznik: 2022
Postów: 716
Domyślnie Odp: FORSCAN //Wątek zbiorczy

instrukcja obsługi strona 186 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 2023-10-16 (1).jpg (18.5 KB, 28 wyświetleń)
__________________

Było niesamowite Mondeo i zadziorna Kuga ST-Line jest Fiesta EcoBoost 1 liter !!! i Fordowa wyprawówka
Rob^ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:13.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.