Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Ranger
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-09-2023, 12:43   #51
adachor[PL]
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-06-2021
Model: Ranger Wildtrak
Silnik: 2.0 Biturbo
Rocznik: 2021
Postów: 10
Domyślnie Odp: FORSCAN //Wątek zbiorczy

Ja nic w TCM nie zmieniałem. Przed kliknięciem silnika nie szarpała (powiedzmy, że lekko pukała), ale po zmianie na Panther D jest już bez zastrzeżeń (jakby troszkę bardziej przeciągała biegi). Więc chyba mam "taki model" (albo taką specyfikę użytkowania) i jak nie potrzeba to lepiej nie gmerać, zwłaszcza w AS-BUILT. Polecam najpierw sprawdzić przed dłubaniem w TCM, bo jak widać autka schodzące z taśmy w Republice Południowej Afryki mogą się różnić.

Auto jak napisałem lepiej się zbiera itd, ale porównanie do 3.0 V6 to legenda z osiedlowej piaskownicy. Zresztą nie wyobrażam sobie takich parametrów w Wildtraku z tylnym napędem i bębnami.


Ostatnio edytowane przez adachor[PL] ; 25-09-2023 o 12:51
adachor[PL] jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-09-2023, 20:26   #52
Rob^
FCP member
 
Avatar Rob^
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 22-04-2009
Skąd: Krosno
Model: Ranger Limited
Silnik: 2.0 238KM Bi-Turbo
Rocznik: 2022
Postów: 716
Domyślnie Odp: FORSCAN //Wątek zbiorczy

Cytat:
Napisał kamil12018 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...Najlepiej w TCM zrobić ....
Czy na 100% wiesz co te wartości tak naprawdę zmieniają ?
__________________

Było niesamowite Mondeo i zadziorna Kuga ST-Line jest Fiesta EcoBoost 1 liter !!! i Fordowa wyprawówka
Rob^ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-09-2023, 07:15   #53
kamil12018
ford::amateur
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 15-09-2023
Skąd: Polska
Model: Ranger
Silnik: 2.0
Rocznik: 2021
Postów: 7
Domyślnie Odp: FORSCAN //Wątek zbiorczy

Cytat:
Napisał Rob^ Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy na 100% wiesz co te wartości tak naprawdę zmieniają ?
Zmieniają moc na 236KM i punkty przełożeń skrzyni biegów. Dodatkowo wyłączasz nauke skrzyni biegów. Skrzynia sprawdza swoje parametry i je dostosowuje ale charakterystyka zmiany biegów jest nie zmieniana. Zanim coś zmienisz zrób sobie kopię. Zawsze będziesz mógł wrócić do poprzednich parametrów.

Jakby ktoś wiedział co zmienić żeby się biegi wyświetlały to będę wdzięczny.
kamil12018 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-09-2023, 13:04   #54
Grzeszny
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 26-12-2019
Skąd: Podkarpacie
Model: edge
Silnik: 2.0
Rocznik: 2019
Postów: 7
Domyślnie Odp: FORSCAN //Wątek zbiorczy

Ja juz jestem po zmianach i musze powiedziec ze jak dla mnie to petarda, na razie wszystko sie adaptuje po zresetowaniu calego auta ale skrzynia juz chodzi jak maslo a przyrost mocy jest znaczaco odczuwalny a co najwazniejsze to w koncu wiem na jakim biegu jade, biegi sie wyswietlaja caly czas. Zmiany jakie byly robione w trybie AS BUILT w modulach PCM, TCM, IPC i kilka procedur serwisowych. W PCM mam inne wartosci niz podawalec.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Gear.jpg (19.7 KB, 37 wyświetleń)
Grzeszny jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-09-2023, 18:13   #55
SAR37
ford::average
 
Avatar SAR37
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 10-05-2022
Skąd: Kraków
Model: Ranger Limited
Silnik: 2.0 213KM Bi-Turbo
Rocznik: 2021
Postów: 198
Domyślnie Odp: FORSCAN //Wątek zbiorczy

Pytanie za 100 punktów: do czego potrzebujesz wiedzieć, na jakim aktualnie jedziesz biegu?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
SAR37 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-09-2023, 18:46   #56
kamil12018
ford::amateur
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 15-09-2023
Skąd: Polska
Model: Ranger
Silnik: 2.0
Rocznik: 2021
Postów: 7
Domyślnie Odp: FORSCAN //Wątek zbiorczy

Cytat:
Napisał Grzeszny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja juz jestem po zmianach i musze powiedziec ze jak dla mnie to petarda, na razie wszystko sie adaptuje po zresetowaniu calego auta ale skrzynia juz chodzi jak maslo a przyrost mocy jest znaczaco odczuwalny a co najwazniejsze to w koncu wiem na jakim biegu jade, biegi sie wyswietlaja caly czas. Zmiany jakie byly robione w trybie AS BUILT w modulach PCM, TCM, IPC i kilka procedur serwisowych. W PCM mam inne wartosci niz podawalec.
Jak można to podaj jakie wartości zmieniłeś. Wszyscy mamy te same auta to każdy chętnie skorzysta. Dzięki.
kamil12018 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-09-2023, 19:26   #57
Grzeszny
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 26-12-2019
Skąd: Podkarpacie
Model: edge
Silnik: 2.0
Rocznik: 2019
Postów: 7
Domyślnie Odp: FORSCAN //Wątek zbiorczy

NIE CYTUJEMY CAŁYCH POSTÓW W ODPOWIEDZI, A ZWŁASZCZA GDY ZNAJDUJĄ SIĘ BEZPOŚREDNIO NAD TWOIM !!!!!

MOŻNA UŻYĆ JESZCZE FUNKCJI "CYT. SELEKTYWNY" (część tekstu zaznaczonego)


Nie widzialem wszystkich wartosci, wiem ze w PCM bylo cos "BF" w IPC "1A" i kilka zmian w TCM ponoc jakies limity ale nie wiem w ktorej lini, gosc to robi zdalnie poprzez TeamViewer, musisz mu udostepnic swoj ekran.

Ostatnio edytowane przez SRS ; 27-09-2023 o 12:41
Grzeszny jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-09-2023, 19:41   #58
kamil12018
ford::amateur
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 15-09-2023
Skąd: Polska
Model: Ranger
Silnik: 2.0
Rocznik: 2021
Postów: 7
Domyślnie Odp: FORSCAN //Wątek zbiorczy

NIE CYTUJEMY CAŁYCH POSTÓW W ODPOWIEDZI, A ZWŁASZCZA GDY ZNAJDUJĄ SIĘ BEZPOŚREDNIO NAD TWOIM !!!!!

MOŻNA UŻYĆ JESZCZE FUNKCJI "CYT. SELEKTYWNY" (część tekstu zaznaczonego)

Po zmianie na BF to wnioskuje że to nie Raptor?
W IPC to pewnie żeby biegi pokazywało ale najbardziej interesuje mnie co było w TCM. Szkoda że nie powie co i jak. Po to właśnie takie grupy są żeby się dzielić.

Ostatnio edytowane przez SRS ; 27-09-2023 o 12:41
kamil12018 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-09-2023, 05:31   #59
Grzeszny
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 26-12-2019
Skąd: Podkarpacie
Model: edge
Silnik: 2.0
Rocznik: 2019
Postów: 7
Domyślnie Odp: FORSCAN //Wątek zbiorczy

NIE CYTUJEMY CAŁYCH POSTÓW W ODPOWIEDZI, A ZWŁASZCZA GDY ZNAJDUJĄ SIĘ BEZPOŚREDNIO NAD TWOIM !!!!!

MOŻNA UŻYĆ JESZCZE FUNKCJI "CYT. SELEKTYWNY" (część tekstu zaznaczonego)

To jest Raptor 2.0 Bi-turbo, Jesli chodzi o TCM to nie chce pisac glupot bo w kilku miejscach robil zmiany i sie pogubilem. Jesli chodzi o silnik to na razie mam wysokie spalanie ale mowil ze tak bedzie bo wykasowal jakies adaptacje chyba wtryskow, katalizatora i kilka innych. Cos w tym jest bo po przejechaniu jakis 150km spalanie zaczelo spadac

Ostatnio edytowane przez SRS ; 27-09-2023 o 12:41
Grzeszny jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-09-2023, 07:34   #60
SAR37
ford::average
 
Avatar SAR37
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 10-05-2022
Skąd: Kraków
Model: Ranger Limited
Silnik: 2.0 213KM Bi-Turbo
Rocznik: 2021
Postów: 198
Domyślnie Odp: FORSCAN //Wątek zbiorczy

Cytat:
Napisał kamil12018 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
…Szkoda że nie powie co i jak. Po to właśnie takie grupy są żeby się dzielić.
Bo „bezinteresowność” to teraz takie Yeti - wszyscy mówią, ale nikt nie widział Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A propos „dłubania” w aucie: skoro po zatrzymaniu adaptacji i zmianie mapy jest OK, to po co „psuć” jakimiś niesprawdzonymi zmianami? No chyba, że jakiemuś „tunerowi” chodzi tylko o dobre wrażenie i zgarnięty hajs.
SAR37 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:36.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.