Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-08-2015, 23:56   #771
dobo_28
ford::advanced
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 31-08-2012
Skąd: Żyrardów
Model: S-MAX, YARIS
Silnik: 2.0 FFV Pb + LPG, 1.0 Pb
Rocznik: 2009, 2006
Postów: 296
Domyślnie Odp: Program konfiguracji samochodu - ELMconfig

Mam już potrzebne pliki do aktualizacji.
Mam jeszcze pytanie czy zmiany robić tylko w BCM czy w IPC również. Jak robiliście to u siebie?

dobo_28 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-08-2015, 07:53   #772
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: Program konfiguracji samochodu - ELMconfig

Cytat:
Napisał dobo_28 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam jeszcze pytanie czy zmiany robić tylko w BCM czy w IPC również. Jak robiliście to u siebie?
Jakie zmiany ?
Pisaliśmy o upgrade softu modułu BT/VC.
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-08-2015, 14:41   #773
dobo_28
ford::advanced
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 31-08-2012
Skąd: Żyrardów
Model: S-MAX, YARIS
Silnik: 2.0 FFV Pb + LPG, 1.0 Pb
Rocznik: 2009, 2006
Postów: 296
Domyślnie Odp: Program konfiguracji samochodu - ELMconfig

Może nie do końca jasno napisałem upgrade softu to jedno i dziś zamierzam to zrobić.

A ustawienia w BCM to drugie. Jak dobrze pamiętam to tedi_k pisał swego czasu, że jak miał w BCM ustawione BT/VC High + BT Audio + USB to mu nie działało natomiast jak ustawił BT/VC High + BT Audio + USB + Navigation to zaczęło działać ale wywalało błąd z anteną GPS.
Jak dobrze pamiętam kiedyś czytałem, że to co zmienimy w BCM tak samo zmieniamy w IPC. Choć różnie do tego co niektóre osoby podchodziły.

Znalazłem to co powyżej
Cytat:
Napisał Skysailor Zobacz post
...Ktoś z szanownych kolegów się z czymś takim spotkał? Co zrobić?


Dokładnie ja. Próbuję walczyć z tym problemem od roku - na razie bez sukcesu, ale jak tylko coś osiągnę to natychmiast dam znać!

----------------(po 2 godzinach...)
ROZWIĄZAŁEM
Ale mnie kolega zmobilizował!

Jest jakiś kłopot z flagami konfiguracji modułu BT/VC - jeśli zaprogramuje się prawidłowo moduł jako "BT/VC High + BT Audio + USB", to streeming audio nie działa (a powinien).
Natomiast jeśli się wybierze "BT/VC High + BT Audio + USB + Navigation", to moduł wyrzuca błędy (nieprawidłowa konfiguracja, błąd anteny GPS) ale zaczyna działać BT audio!

Tak więc dla "odzyskania" BT audio należy ELMconfigiem wpisać (nieprawidłową) konfigurację BT/VC i (na razie) uznać, że błędy w module BT/VC nam nie przeszkadzają.
Informacyjnie - to "Navigation" w specyfikacji funkcji modułu nie dotyczy obecności navi NX albo FX tylko obecności (podłączenia do modułu BT/VC) specjalnej anteny GPS dla potrzeb "Ford Mobile Navigation" - "wydumki" Forda praktycznie u nas nie spotykanej, w związku z tym owe błedy "błąd anteny GPS"...

Będę testował dalej, co jest nie tak z tą konfiguracją i w razie czego przekażę autorowi ELMconfiga co trzeba poprawić.





Aktualizacja zrobiona w czasie jej wykonania wygasiło się radio ale to za sprawą informacji, że akumulator słaby (wpadł już ktoś co z tym błędem zrobić? - po 10 min wyciszonego radia i aku słaby??? uprzedzę pytania niecały rok temu wymieniony bo stary oryginalny miał ten sam komunikat) po odpaleniu auta radio się załączyło i aktualizacja dobiegła końca.

Pierwsze co zauważyłem to znowu mam informację o zasięgu telefonu w dolnym lewym rogu ekranu.
Po tej aktualizacji BT Audio nie było w opcjach tu dopiero pomogło przestawienie w BCM na + Navigation w IPC nic nie zmieniałem.
Przy takich ustawieniach jest już BT Audio ale tak jak pisałem wcześniej i z podanego przez pgrob linka w którym też tedi_k pisał też o tym, że przy takim ustawieniu jest "błąd anteny GPS" którego nie da się usunąć.


Wielkie dzięki za info by zaktualizować moduł BT jakoś ten wątek mi umknął (może dlatego, że jest w dziale Mondeo i sporadycznie tam zaglądam) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez dobo_28 ; 23-08-2015 o 16:55
dobo_28 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-09-2015, 20:58   #774
fido
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 31-01-2006
Skąd: Kalisz
Model: Ford Escape 2018r.
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2018
Postów: 406
Domyślnie Odp: Program konfiguracji samochodu - ELMconfig

Witam
Dziś stałem się posiadaczem MK4 2011, jaka wersja wersja programu będzie się sprawdzać najlepiej w moim modelu, bo do tej pory korzystałem tylko forscana w moim MK3. Czy elmconfig jest całkowicie po angielsku bo jak wgrałem jakąś wersję to nie wszystko jest.
fido jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-09-2015, 21:37   #775
pgrob
ford::professional
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 06-11-2013
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK4 kombi ghia
Silnik: 2.0 Pb + LPG
Rocznik: 2008
Postów: 1,103
Domyślnie Odp: Program konfiguracji samochodu - ELMconfig

Tu masz wszystko o ELMConfig
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
pgrob jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-09-2015, 21:40   #776
MaXyM
ford::expert
 
Avatar MaXyM
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 06-12-2008
Skąd: Praga / CZ
Model: Mondeo MK5 FL Vignale
Silnik: 2.0EcoBlue
Rocznik: 2020
Postów: 3,375
Domyślnie Odp: Program konfiguracji samochodu - ELMconfig

Cytat:
Napisał fido Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam
Dziś stałem się posiadaczem MK4 2011, jaka wersja wersja programu będzie się sprawdzać najlepiej w moim modelu, bo do tej pory korzystałem tylko forscana w moim MK3. Czy elmconfig jest całkowicie po angielsku bo jak wgrałem jakąś wersję to nie wszystko jest.
Pomijajac ze piszesz w watku o SMAX, to moze przeczytaj wszystko co zostalo napisane o elmconfigu (tak w dziale MDO jak i SMAX). Bo mam wrazenie ze za chwile bedziesz zadawac dalsze pytania na ktore padla odpowiedz pare dni temu.
__________________
Focus 1.6 2000 | Focus MK2 1.8tdci 2007 | Mondeo MK4 Kombi FL 2.0tdci 2010 | Mondeo MK5 Kombi FL 2.0 EcoBlue Vignale 2020
MaXyM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-09-2015, 20:04   #777
wip
ford::average
 
Zarejestrowany: 03-07-2010
Model: S-Max
Silnik: 2,0 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 182
Domyślnie Odp: Program konfiguracji samochodu - ELMconfig

Witam,
a ja mam pytanie o czcionki jakie muszę mieć zainstalowane w systemie aby dobrze wyświetlał się program. Oczywiście zmieniam ustawienia regionalne na rosyjskie, ustawiam w programie angielski, ale wiele opisów przy oknach w programie jest wykrzaczone.
Używam windowsa 10, ale tak samo było przy 8. Jak miałem XP wszystko było OK
wip jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-09-2015, 21:54   #778
cliner
ford::professional
 
Avatar cliner
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 06-12-2011
Skąd: Anglia
Model: NieFord-Skoda Octavia vRS
Silnik: 2.0 TSI
Rocznik: 2016
Postów: 1,424
Domyślnie Odp: Program konfiguracji samochodu - ELMconfig

Unicode na rosyjski,lokalizacja główna-Rosja.Na Windows 10 wszystko bezproblemowo,bezrobalowo.
__________________
http://s1069.photobucket.com/albums/u468/cliner66/
http://forum.fordclubpolska.org/album.php?albumid=786
---------------------------------------------------
269KM/429Nm by Heko(było),następne(było) 275KM/427Nm...jest 324KM/483Nm...
cliner jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-09-2015, 23:33   #779
wip
ford::average
 
Zarejestrowany: 03-07-2010
Model: S-Max
Silnik: 2,0 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 182
Domyślnie Odp: Program konfiguracji samochodu - ELMconfig

Eh, ale to mam ustawione... region, zmień lokalizację, lokalizacja główna rosja, .. administracyjne - język dla programów nie obsługujących unicode: rosyjski
i wciąż krzaki (arabskie) przy opisie większości okien w programie
wip jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-09-2015, 07:56   #780
MaXyM
ford::expert
 
Avatar MaXyM
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 06-12-2008
Skąd: Praga / CZ
Model: Mondeo MK5 FL Vignale
Silnik: 2.0EcoBlue
Rocznik: 2020
Postów: 3,375
Domyślnie Odp: Program konfiguracji samochodu - ELMconfig

ehm... a potrzebne sa ci te pozostale widoki?
Bo konfiguracja jest w CCD a ta sekcja jest cala przetlumaczona.
__________________
Focus 1.6 2000 | Focus MK2 1.8tdci 2007 | Mondeo MK4 Kombi FL 2.0tdci 2010 | Mondeo MK5 Kombi FL 2.0 EcoBlue Vignale 2020
MaXyM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:29.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.