Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-11-2005, 10:16   #1
aneczka
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-11-2005
Skąd: Kraków
Postów: 19
Domyślnie zamiana opon 185/60/R14

czytam poprzednie wiadomosci, ale dalej nie wiem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
chodzi o to, ze mam teraz oponki 185/60/R14 - na oryginalnych aluskach (chyba oryginalne - takie brzydulki, 5 szerokich sprych, w srodku dekielek z napisem Ford)
na lato kupie sobie ladniejsze , a te maja byc na zime
i jutro chce wymienic wymienic opony 185/65/ ?? i wlasnie nie wiem czy trzeba tez zmienic srednice
jesli mam 185/60/R14 a chce 185/65/ to czy mam zmienic srednice??
prosze o pomoc, bo zima tuz tuz
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

aneczka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-11-2005, 11:03   #2
Mondzio
ford::advanced
 
Imię: KRZYSIEK
Zarejestrowany: 15-07-2004
Skąd: OLEŚNICA
Model: mondeo mk4
Silnik: 2TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 257
Domyślnie

powinnas miec oryginalnie 185/65R14 wiec teraz sie nie zastanawiaj tylko zakladaj takie jakie masz pod reka czyli dokladnie to co napisalem powyzej.

dla profilu 60 przy R14 powinna byc szerokosc 195
__________________
Srebrne zagazowane MKI 1.6 16V '94r
Mondzio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-11-2005, 11:27   #3
Iwo
ford::professional
 
Avatar Iwo
 
Zarejestrowany: 26-09-2005
Model: ex Ka
Silnik: 1,3
Rocznik: 1998
Postów: 1,231
Domyślnie

Po pierwsze to to co napisał Mondzio.
A po drugie to tu: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Napisałem wszystko na temat rozmiarów opon - co jak się przelicza itd. Jeżeli wciąż to jest niezrozumiałe to pozostaje Ci tylko jechać do jakiegoś wulkanizatora i mu uwierzyć na słowo, że Ci dobre opony założy. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
16" by F.A. Porsche, Clarion, Infinity Kappa, Infinity Ref, JBL GTO, HW Energetic... >1kW
mr_iwo DESIGN
Iwo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-11-2005, 12:12   #4
adi
ford::professional
 
Zarejestrowany: 30-03-2005
Skąd: Łódź
Model: Mondeo mk4 Titanium X Combi,
Silnik: 2,0 tdci 143ps
Rocznik: 2010
Postów: 1,529
Domyślnie

aneczka ,postram sie ci to w maire po kolei wytłumaczyc tak zebys wiedziała co robic:

miałas oponki 185/60/14

185 to szerokosc
60 wysokosc podana w procencie jaki stanowi do szerokosci oponyczyli:0,6x185mm=111mm
a 14 to promień koła.

wiec skoro chcesz zamienic te oponki na zimówki w rozmiarze 185/65 i chcesz je zamontowac na te same aluski na których do tej pory jezdziłas to tylko o promieniu 14 ci na nie wejda(na niektóre felgi daje sie czasem załozyc mnijsze oponki np R13 ale tu nie ma co o tym dyskutowac)

a dzieki tej zamianie zyskasz troszke na wysoksci opon tzn 0,65x185=120,25mm a zatem całe autko bedize ci ciut wyzej stało co na zimę jest wskazane biorac pod uwagę zalegajace błoto i muldy na drogach.

czesto ludzie wybieraja na zime oponki o rozmiar węższe od tych których uzywaj latem-bo zima w koleinach zalega snieg,lód i błoto i ciezj jest po nich jezdizc,ale za to wyzsze-np zamiast 65 biora 70 -zeby uniknac ewent.zaczepienia o jakas zmarzlina na drodze czy parkingu.

wiec jesli mas zmozliwosc wyboru opon na zime polecam 175/70/14 ciut wezsze(ale jescze nadajace sie do mondiego) ale za to wyzsze 0,7x175=122,5mm

pozdrowienia i mam nadzieje ze choc troszke ci pomogłem!
__________________
było mk1, mk3 teraz mk4- wszystko combi
adi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-11-2005, 12:23   #5
Mondzio
ford::advanced
 
Imię: KRZYSIEK
Zarejestrowany: 15-07-2004
Skąd: OLEŚNICA
Model: mondeo mk4
Silnik: 2TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 257
Domyślnie

Cytat:
Napisał adi
wiec jesli mas zmozliwosc wyboru opon na zime polecam 175/70/14 ciut wezsze(ale jescze nadajace sie do mondiego) ale za to wyzsze 0,7x175=122,5mm

Chociaz tok rozumowania jak najbardziej prawidlowy, to ja nie ryzykowalbym z tak waskimi oponami - samochodem moze zaczac dosc znacznie rzucac - (waska i wysoka opona - mniejsza stabilnosc) Oprocz rozmiaru nalezy zwrocic uwage rowniez na indeks nosnosci - oznaczany dwucyfrowa liczba.
Warto nadmienic jeszcze, ze im wyzszy indeks nosnosci (84-86 dla Mondeo) oraz predkosci (wielka litera - T-H dla Mondeo) tym trwalsza bedzie taka opona - choc niestety troche drozsza.

Zmylkowo masz zalozone nizsze opony niz powinnas miec i z tego wzgledu wyniklo pewnie cale zamieszanie.
Jesli masz caly czas obiekcje co do srednicy nowo kupowanych opon - to nie ma dyskusji - na te felgi przeznaczone sa opony 14-to calowe.
__________________
Srebrne zagazowane MKI 1.6 16V '94r
Mondzio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-11-2005, 12:56   #6
adi
ford::professional
 
Zarejestrowany: 30-03-2005
Skąd: Łódź
Model: Mondeo mk4 Titanium X Combi,
Silnik: 2,0 tdci 143ps
Rocznik: 2010
Postów: 1,529
Domyślnie

zgadzam sie z Mondziem,choc nie do końca...
175/70/14 jest dopuszczalne i nie uznawane za niebezpieczne dla mondiego sierrki scorpio na zimę.-sprawdzałem w serwisie.

moze ze względu na to ze zimą jednak jezdzimy wolniej.a wysokośc 70 dla opony 175 =122,5mm przy stanatrdowej 65dla 185 120,25mm czyli 5mm róznicy na całym kole jest niewielka róznica mogacą minimalnie wpłynąc na własciwosci jezde,ale czasem wystrczjącą zeby nie urwac tłumika o jakas zmarzlinę.

[ Dodano: 2005-11-15, 13:58 ]
aaa aneczka,zapomniałem dodoac ze te róznice w wysokosci opony musisz sobie pomożyc x2 bo opona ma"wysokość"i nad i pod felgą!!!
pozdrowionka
__________________
było mk1, mk3 teraz mk4- wszystko combi
adi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-11-2005, 13:31   #7
aneczka
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-11-2005
Skąd: Kraków
Postów: 19
Domyślnie

swietnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
teraz jestem juz eksertemGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tylko zastanwiam sie ktore beda lepsze: Barum Polaris 2 czy Ceat Arctic??? czytalam o nich i sa to dobre opony, a przy tym tanie. tylko jak to kobieta nie moge sie zdecydowac ktore, a dwoch kompletow przeciez sobie nie kupie
pozdrawiam cieplutkoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

[ Dodano: 2005-11-15, 14:33 ]
tzn. jestem eksapertemGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

[ Dodano: 2005-11-15, 14:37 ]
nie nie nie!! po raz trzeci pisze, teraz chyba poprawnie, ze jestem ekspertem, ekspertem, ekspertemGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
aneczka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-11-2005, 13:40   #8
Mondzio
ford::advanced
 
Imię: KRZYSIEK
Zarejestrowany: 15-07-2004
Skąd: OLEŚNICA
Model: mondeo mk4
Silnik: 2TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 257
Domyślnie

Cytat:
Napisał aneczka
tylko jak to kobieta nie moge sie zdecydowac ktore, a dwoch kompletow przeciez sobie nie kupie

Aniu, no co Ty?!?! jako prawdziwa KOBIETA powinnas wlasnie zakupic dwa komplety :
Barum na zimowe dni "polarne" a Ceaty na zimowe dni "arktyczne" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

To bylo tak OT , a naprawde nie znam ani jednych ani drugich wiec nie potrafie merytorycznie pomoc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Zycze jednak dobrego wyboru a przede wszystkicm BEZPIECZNEJ JAZDY i pamietaj - NAWET NAJLEPSZE ZIMOWE OPONY NIE ZASTAPIA ZDROWEGO ROZSADKU.
__________________
Srebrne zagazowane MKI 1.6 16V '94r
Mondzio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-11-2005, 13:56   #9
adi
ford::professional
 
Zarejestrowany: 30-03-2005
Skąd: Łódź
Model: Mondeo mk4 Titanium X Combi,
Silnik: 2,0 tdci 143ps
Rocznik: 2010
Postów: 1,529
Domyślnie

no w kwesti wyboru dokładnej marki i typu opony tez za bardzo ci nie pomoge bo kazdy ma inne doswiadczenia i preferncje-ja ani na jednych ani na drugich nie jezdziłem...ostatnio CONTI miałem i były ok,ale posżły razem ze sierrka do nowego włascicela.
do mondiego mam jakies TRAYALY czy jakos tak-dostałem w niemczech nówki razem z autem.
ale z tego co słyszałem te Barumy sa powszechnie chwalone.tych Ceat Arctic nie znam-nawet nie wiem jakiej sa produkcji(moze to jakies szwedzkie albo norweskie-jesli tak polecam-kolega jezdizł na jakis z "tamtych arktycznych stron"i bardzo sobie chwalił -nazwy nie ppamietam,a przez to ze sa mniej znane od Conti ,Pirelli czy Michalów sa sporo tańsze!!!

pozdrowionka i owocych wyborów-pochwal sie co kupiłas jak juz bedizesz po!
__________________
było mk1, mk3 teraz mk4- wszystko combi
adi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-11-2005, 19:40   #10
Gaduliks
ford::average
 
Zarejestrowany: 19-06-2005
Skąd: Lubin
Postów: 78
Domyślnie

Jeśli mogę wtrącić swoje trzy grosze :
Firma Ceat wchodzi w skład grupy Pirelli
Zobacz tutaj:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
abyś nie przepłaciła . Do tej ceny dolicz sobie jeszcze koszt montażu.Jeszcze bym kupił komplet stalówek na zimówki ale skoro kcesz aluski ..... twoja kasa......
Pozdrawiam
Gaduliks jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:35.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.