Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-06-2016, 23:07   #1
nkaroluky
ford::amateur
 
Imię: Kalor
Zarejestrowany: 13-08-2013
Skąd: Okonek
Model: Focus Mk3
Silnik: 1.6 TI-VCT
Rocznik: 2011
Postów: 1
Domyślnie Kilka pytań technicznych

Witam,
jestem posiadaczem Galaktyki MkI 1996r (2.0 z gazem)

Ostatnio tak postanowiłem trochę ją ogarnąć, a jeżdzę już nią rok. Dopiero teraz jakaś zachcianka, nie wiem w sumie od czego mi się wzięła.

1. Naprawiłem dzisiaj lusterko - siostra wjeżdzała do bramy z tyłu domu i urwała (ciemno było). Prawe. Kupiłem na allegro niby od takiej samej wersji, ale nie zgadzały się przewody, więc podłączyłem z bratem z myślą "jutro będzie jaśniej, to jutro się zrobi". No i tak rok nie można go było ustawić, ale od dzisiaj to działa, mimo, że chyba jednak nie jest podgrzewane (a miało być).

2. Nie mogę opuszczać/podnosić szyby od strony pasażera (tzn jako kierowca mogę) - wyjąłem moduł do sterowania od strony kierowcy, podłączyłem to się normalnie opuszcza. Kupiłem na allegro za 20 zł niecałe z wysyłką, mam nadzieję, że będzie działać. Nie przeszkadzało mi to, bo nie jeździłem jako pasażer Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

3. Nie zawsze mi się klima załącza. Co może być przyczyną? Wymieniłem czujnik klimatyzacji/temperatury zewnętrznej (nie mam przy sobie numeru części) - taki krótki (ze 3cm) na dwa piny. Jak mi w końcu klima zadziała, to po jego wyjęciu się klima wyłącza, podepnę - sprężarka zaczyna chodzić. No ale zazwyczaj nie działa - czy powodem może być to, że była nabita ponad rok temu i nie ma już środka? Ale to by się chyba albo włączała zawsze albo w ogóle. Nie mam pojęcia, teraz mam trochę wolnego to chyba pojadę na jakiś serwis, chyba, że ktoś ma jakiś plan.

4. Mam kabel do podłączenia się z komputerem, ale niestety mi nie czyta modułu 09 - Central Electronic, a chciałem z ciekawości ustawić tryb skandynawski (chociaż nie wiem czy w tym modelu się da). Wiem, że są lepsze sposoby (bo tak to już przy zapłonie działają światła), ale to taka bardziej w sumie ciekawość. Może bym się zdecydował na moduł automatycznego włącznika świateł, ale to nie wiem gdzie się podpiąć.

5. Czas wymienić płyn chłodniczy - bo dawno nie był wymieniany. Raczej ze spuszczeniem sobie poradzę, tylko mam dwa pytania:
5a) jaki najlepiej płyn wlać?
5b) czy jak odłączę od chłodnicy przewód żeby spuścić płyn, to czy mi z tylnej nagrzewnicy też zleci? I ile powinno go wejść?

6. Temperatura na zegarach mi ciągle pokazuje minimum, dopiero jak stoję gdzieś na światłach/w korku to mi lekko wskoczy ponad minimum - jutro czas na zakup nowego czujnika. Chyba, że może stary płyn wskazuje taką temperaturę? Bo w tamtym roku mi działało OK. A jak się trochę podnosi, to raczej czujnik działa.

7. Czy ciężko ściągąć środkową konsolę? Bo na lewym pokrętle, od szybkości nawiewu, nie działa mi obieg w środku jak wcisnę. Nie wiem, czy to znowu coś nie halo, czy mi żarówka padła po prostu. A i on jest lekko pęknięty, to może jakimś tanim kosztem kupię nowy (tzn używany ale cały Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ) i wymienię.

Na razie nie mam więcej nic w głowie. Jak mi się przypomni coś, to napiszę. Za wszelkie sugestie/porady dziękuję z góry Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

//edit:
/
8. Kiedyś wybiegł mi lis i zgubiłem kratkę w zderzaku. Muszę w końcu ją kupić, bo też około rok bez niej jeżdżę. Ale od razu wpadł mi pomysł zakupu halogenów, jednak koszt przełącznika jest zbyt duży (180 zł...). Ale moze kiedyś tak zrobię, na olx widziałem za 60zł, to jeszcze nie tak źle. Same halogeny są ok 40-50 zł na allegro, a kable już poprowadzone mam.

//edit2:

9. Nie działa mi światło wstecznego od niedawna. Jechałem po dziurach i mi zaczęło działać, ale tylko na chwilę. Teraz znowu nie działa. W Inter-Parts są dwa czujniki - oryginalny (?) za 60 zł (jest na półce) albo podróbka za 20zł (do zamówienia). Wezmę ten za 60, ale jak się do niego dostać? Wiem mniej więcej gdzie jest, ale na pewno muszę wyjąć aku. I mam gaz i mieszalnik też muszę odkręcić i jeszcze jakiś gumowy przewód (na szybko tylko patrzałem, nie wiem nawet od czego on oraz czy będzie trudno go odłączyć, niestety). W skali od 1 do 10 trudna jest wymiana tego czujnika? Od dołu nie można się dostać


Ostatnio edytowane przez nkaroluky ; 01-06-2016 o 23:45
nkaroluky jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-06-2016, 08:39   #2
deku
Junior Moderator
 
Avatar deku
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 20-03-2008
Skąd: Trójmiasto
Model: Galaxy mk2
Silnik: 2.3+LpgTech516
Rocznik: 2000
Postów: 783
Domyślnie Odp: Kilka pytań technicznych

Cytat:
Napisał nkaroluky Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jestem posiadaczem Galaktyki MkI 1996r (2.0 z gazem)
Gratuluję, na prawdę super auto ale.... trzymamy się zasad, że jeden problem == jeden temat. Dzięki temu, jak ktoś będzie szukał rozwiązań swoich problemów łatwiej będzie mu to znaleźć.
deku jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-06-2016, 10:03   #3
daras7007
ford::average
 
Zarejestrowany: 04-06-2010
Skąd: krosno o.
Model: galaxy
Silnik: 2,3
Rocznik: 1999
Postów: 52
Domyślnie Odp: Kilka pytań technicznych

Witam
pkt. 7
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 1.jpg (88.1 KB, 53 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 2.jpg (84.2 KB, 45 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 3.jpg (72.7 KB, 35 wyświetleń)
daras7007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:12.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.