Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-03-2011, 09:23   #301
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: Interfejs diagnostyczny

powinien się połączyć ale najwięcej zależy od oprogramowania i jego ustawień. zalecany jest program ScanXL i trochę wiedzy na jego temat

jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-03-2011, 09:42   #302
jacek73-31
ford::beginner
 
Imię: jacek
Zarejestrowany: 08-10-2005
Skąd: Jastrzębie Zdrój
Model: Kuga Mk2 FL
Silnik: 1,5 ecoboost
Rocznik: 2018 06
Postów: 26
Domyślnie Odp: Interfejs diagnostyczny

a czy ta interfejsy elm327 są takie same czy czy mam kupić 1.4a czy może inny
jacek73-31 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-03-2011, 12:25   #303
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: Interfejs diagnostyczny

najbardziej pewny jest 1,3a sprzedawany też przez wielu "handlowców" jako 1,5a. z 1,4a bywają problemy.
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-03-2011, 01:28   #304
Raszowski
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-02-2011
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2002
Postów: 10
Domyślnie Odp: Interfejs diagnostyczny

Wiele pytań wiele odpowiedzi ....
Posiadam interfejs ELM 327 1.4 albo 1.4a nie pamiętam teraz a torba z lapkiem i interfejsem leży na dole (lenistwo)+ Mondeo 2002r. 2.0 TDCI 130KM
Interfejs jak najbardziej działa z moim autem, mimo iż wyczytałem że nie ma takich możliwości bla bla bla ...
Oprogramowanie to SCANMASTER (oryginalne) nie wiem jak z piratami ale pewnie też działa skoro z oryginałem się łączy.
Co mogę?
Odczyt i kasowanie błędów oraz LIVE obroty i prędkość i to by było na tyle, z moich obserwacji.
Oczywiście mnie potrzebny tylko do odczytu błędów więc spełnia swoją funkcję.
Aha dodam jeszcze że gdzieś wyczytałem że trzeba skanxl mieć z dodatkiem ford etc.. i ustawić ford focus 1.8 TDCi i wybrać połaczenie czy coś tam Fort Power- cosik ... nie pamiętam a nie chce mi się teraz laptopa wyciągać, próbowałem tego na tym programie i niestety nic z tego nie wychodzi, na SCANMASTER wybieram jedyną dostępną opcję połączenia GENERIC ODB2 i wszystko działa wyśmienicie.
Auta które testowałem i usunąłem błędy to 2 seaty LEON 2004 i IBIZA 2002 Astra 1.6 Automat 2002r. Ford mondeo 2002 2.0 TDCi VW Golf IV 1.9 TDi nie pamiętam który rok chyba 2000 hymm aaa i golf 3 2.8 VR6 ale nie pamiętam dokładnie co tam robiłem wiem że się połączył ale błędów nie pokazywał (bo pewnie ich nie było). I to chyba tyle. W czwartek mam wolne więc może jeśli mnie natchnie nakręcę jakąś demonstrację dla potrzeb FORUM i wrzucę na Y2B.
Pozdrawiam

EDIT: Zapomnijcie że skasujecie kody P2338 i pochodne od spalania stukowego tj: chba 2336,2337,2338,2339 nie jestem teraz pewny. To trzeba zrobić już czymś poważniejszym.

I dowiedziałem się że czujnik spalania stukowego to po prostu rodzaj mikrofonu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. to taka ciekawostka dla tych co nie wiedzieli (ja nie wiedziałem) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Teraz czekam na interfejs VAG do stajni niemieckiej VW/Seat etc. Głównie zależy mi na tym aby skasować poduszki w seacie i VW mam nadzieję że się uda z tym interfejsem bo ELM to chyba takiej opcji nie ma chyba że jeszcze nie doczytałem wszystkiego na ten temat Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez Raszowski ; 16-03-2011 o 01:34
Raszowski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-03-2011, 08:21   #305
SrebnaStrzała
ford::expert
 
Avatar SrebnaStrzała
 
Zarejestrowany: 30-01-2008
Skąd: Poznań
Model: A7, Mondeo
Silnik: 50TDI, 2.0TDCI
Rocznik: 2018, 2011
Postów: 4,462
Domyślnie Odp: Interfejs diagnostyczny

Cytat:
Napisał Raszowski Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Interfejs jak najbardziej działa z moim autem, mimo iż wyczytałem że nie ma takich możliwości bla bla bla ...
to nie kwestia możliwości, czy widzimisię. Taka jest ustawa ze od 2003r obdII jest wymagane w dieslach, wcześniej eksperymentalnie znajdowało się w niektórych tdci oraz w innych pojazdach.
SrebnaStrzała jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-03-2011, 12:27   #306
Raszowski
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-02-2011
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2002
Postów: 10
Domyślnie Odp: Interfejs diagnostyczny

Cytat:
Napisał SrebnaStrzała Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sprawdzona regeneracja wtryskiwaczy TDCI! Przebieg 100.000km a sprawność wtrysku 99%. Jesteś zainteresowany pisz do mnie
A o co chodzi z tym ?
Raszowski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-03-2011, 15:35   #307
SrebnaStrzała
ford::expert
 
Avatar SrebnaStrzała
 
Zarejestrowany: 30-01-2008
Skąd: Poznań
Model: A7, Mondeo
Silnik: 50TDI, 2.0TDCI
Rocznik: 2018, 2011
Postów: 4,462
Domyślnie Odp: Interfejs diagnostyczny

O regenerację wtryskiwaczy.
SrebnaStrzała jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-03-2011, 00:41   #308
Raszowski
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-02-2011
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2002
Postów: 10
Domyślnie Odp: Interfejs diagnostyczny

Cytat:
Napisał SrebnaStrzała Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
O regenerację wtryskiwaczy.
Ale ty to robisz czy masz jakiś sposób na to ? Bo wysyłanie wtrysków do PL to trochę kosztowna sprawa dla mnie.
Pozdrawiam
Raszowski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-03-2011, 00:59   #309
SrebnaStrzała
ford::expert
 
Avatar SrebnaStrzała
 
Zarejestrowany: 30-01-2008
Skąd: Poznań
Model: A7, Mondeo
Silnik: 50TDI, 2.0TDCI
Rocznik: 2018, 2011
Postów: 4,462
Domyślnie Odp: Interfejs diagnostyczny

Znajomy robi to całe życie, robi to na prawdę dobrzeGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja wciaż rozmyślam aby się za to wziąć, ale to spora inwestycja.
SrebnaStrzała jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-03-2011, 18:00   #310
Raszowski
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-02-2011
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2002
Postów: 10
Domyślnie Odp: Interfejs diagnostyczny

Cytat:
Napisał SrebnaStrzała Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Znajomy robi to całe życie, robi to na prawdę dobrzeGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja wciaż rozmyślam aby się za to wziąć, ale to spora inwestycja.
Nie rozmyślaj, jeśli masz dobry plan to działaj, sam widzisz ile jest wtrysków do regeneracji Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Raszowski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
diagnostyka silnika , interfejs , mondeo mk3



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:59.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.