Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Strefy klubowe > strefa|dolnośląska
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-09-2015, 12:32   #391
silko
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 09-02-2015
Model: Mondeo
Silnik: -
Rocznik: 2000
Postów: 2
Domyślnie Odp: warsztat we wrocławiu

Ja też jestem za Pol Motorsem, rzetelny zakład. Ceny też ok. Nie znam we Wrocku chyba innego lepszego.

silko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-09-2015, 13:24   #392
Vercynogetorix
ford::average
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 13-08-2015
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX; Focus MK1, Forester SF
Silnik: 2.0 TDCi; 1,6 Duratec; 2.0 S-Turbo
Rocznik: 2006
Postów: 104
Domyślnie Odp: warsztat we wrocławiu

Ostatnio moja luba była w warsztacie na paczkowskiej 1, dokładnie warsztat p. Maciejewskiego


* wymieniono gumową rurę do filtra powietrza (harmonijka)
* wymieniono uszczelkę pod klawiaturą

skasowano 500zł z czego 320zł robocizna

+ szybka i na pewno celowa naprawa (auto jeździ zauważalnie inaczej)
- drogo jak cholera :/

nie polecam, jak na taką naprawę skasowano dość dużo.
Vercynogetorix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-09-2015, 09:41   #393
jakubcjusz
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: warsztat we wrocławiu

Witam,

Zakupiłem niedawno Forda Focusa C-Maxa (2004), benzyna 1.8 + gaz. Ostatnio zapaliła mi się kontrola Check Engine. Komputer wskazał drugą i trzecią cewkę.

Pierwszy mechanik zamienił miejscami cewki - komputer pokazał błędy na cewkach 1,2,3. Mechanik stwierdził, że to prawdopodobnie elektryka, a oni elektryki nie robią.

Drugi mechanik wyłączył gaz, skasował błędy, pojeździł trochę i stwierdził, że na benzynie błędy nie wyskakują, więc prawdopodobnie problem jest z instalacją gazową a oni gazem się nie zajmują.

I teraz pytanie: znacie jakiegoś mechanika we Wrocławiu (najlepiej okolice Psiego Pola, choć do dobrego mechanika jestem w stanie pojechać na drugi koniec miasta), który zajmuje się także elektryką i gazem w aucie i który kompleksowo zbada i naprawi usterkę? Bo na takie jeżdżenie od mechanika do mechanika to szczerze mówiąc szkoda mi trochę czasu i pieniędzy.

Pozdrawiam!
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-10-2015, 07:30   #394
jvras
ford::average
 
Avatar jvras
 
Zarejestrowany: 19-05-2010
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.0 TDCi 140KM
Rocznik: 2008
Postów: 81
Domyślnie Odp: warsztat we wrocławiu

Byłem tydzień temu u p. Mirosława na Opolskiej (MIREKTERAZPOLSKA).
Zostawiłem rano samochód żeby został wymieniony olej, a co ważniejsze znaleziona i usunięta przyczyna hałasu z układu paska wieloklinowego - słyszane piski i trzaski na zimnym silniku, podczas jazdy raczej nie.

Po 4 godzinach telefon, że:
1) rozrusznik w złym stanie, zgodziłem się na wymianę, samochód ma 8lat i 253k przejechane więc lepiej mieć z nim spokój (mimo braku dotychczasowych problemów z odpalaniem, ale wolę nie zostać z nieodpalającym autem)
2) apropo hałasu to początkowo sądzili że to alternator, ale zdiagnozowali luz na napędzie sprężarki klimatyzacji, zaproponowana wymiana jej sprzęgła (nie pamiętam dokładnie ceny, kilkaset zł) z zastrzeżeniem że większość takich napraw kończy się i tak wymianą całej sprężarki bo uszkodzenie jest gdzieś głebiej (przedstawione ceny to bodajże 3200 za oryginał, 2000 z hakiem za zamiennik). Na potwierdzenie tej teorii, na włączonym silniku wciskany był MAX co powodowało jeszcze gorsze dźwięki spod maski niż po zwykłym odpaleniu silnika.

Nie zdecydowałem się na wymianę sprężarki, porobiłem testy przyczyny tego hałasu, wystarczyło wciskać podgrzewanie przedniej szyby żeby się pojawił, po uruchomieniu samej klimatyzacji hałas ledwo słyszalny (a sama klimatyzacja działa b. dobrze).

Podjechałem do mojego poprzedniego mechanika (zaprezentowałem hałas/piski/trzaski) i zostawiłem auto, po kilku godzinach telefon, że do wymiany napinacz paska oraz sprzęgło alternatora, oba elementy mocno zużyte.
Podsumowując: rozrusznik i olej wymieniony, nie mam zastrzeżeń, p. Mirosław bardzo uprzejmy, koszty w porządku, kontakt pierwsza klasa, niestety piski przy pasku okazały się mieć inną przyczynę niż podana.
jvras jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-10-2015, 09:29   #395
MIREKTERAZPOLSKA
ford::professional
 
Imię: Mirosław
Zarejestrowany: 08-11-2011
Skąd: wrocław
Model: transit
Silnik: 2,2
Rocznik: 2009
Postów: 1,525
Domyślnie Odp: warsztat we wrocławiu

Na kole pasowym sprężarki ma Pan luz.
Powiedziałem też, że napinacz i pasek jest do wymiany ale nie ma sensu tego wymieniać w tym momencie, tylko zrobić to razem z sprężarką-sama wymiana napinacza będzie na krótki okres, ze względu na sprężarkę.
Moim zdaniem wydał Pan pieniądze na naprawę gdzie nie jest usunięta przyczyna . Awaria wróci jak bumerang. Obym się mylił.
Pozdrawiam Mirek
MIREKTERAZPOLSKA jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-10-2015, 08:39   #396
GoorY
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: warsztat we wrocławiu

Panie Mirku, po prawie dwutygodniowym pobycie w warsztacie, turbina u ojca w mondeo tak jak miala przedmuch, tak ma nadal a moc odczuwalna ok 80ps... Dla przypomnienia mondeo tdci 2004 - regeneracja turbiny z czyszczeniem ukladu...
Porozmawialismy, bylo milo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. czekamy na dalszy ciag Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez GoorY ; 12-10-2015 o 12:42
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-10-2015, 09:28   #397
MIREKTERAZPOLSKA
ford::professional
 
Imię: Mirosław
Zarejestrowany: 08-11-2011
Skąd: wrocław
Model: transit
Silnik: 2,2
Rocznik: 2009
Postów: 1,525
Domyślnie Odp: warsztat we wrocławiu

Przy Panu dzwoniłem do turbiniarzy-po regeneracji ma przedmuch.
W czwartek mają zobaczyć na nią-o czym Pan wie.
Większego kaca moralnego mam przez filtr paliwa-jeszcze raz przepraszam jak nie zmieniłem
MIREKTERAZPOLSKA jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-12-2015, 20:34   #398
wkg
ford::average
 
Zarejestrowany: 23-11-2008
Model: Mondeo mk V Titanium, było Mondeo mk IV
Silnik: TDCi 2.0 150, było 140@180
Rocznik: 2018, było 2009
Postów: 109
Domyślnie Re: warsztat we wrocławiu

Dziś odebrałem auto z Carosa. Generalnie pozytywne wrażenie. Robiłem rozrząd, filtry i geometrię zawieszenia.
Odradzili wymianę uszczelniaczy, przy mnie podnieśli auto, pokazali rozklejającą się tuleję tylnego wahacza i zapieczoną tuleję geometrii z tyłu.
Ceny części niewiele droższe niż w sklepach internetowych, robocizna gdzieś pomiędzy ASO a "panem Kaziem".
Dodatkowo mialem (i mam) stuki przy szybkich obrotach kierownicą na wyłączonym silniku - bez działającej pompy - odradzili robić regenerację. Na razie nie chcę kupować w ASO.
Miałem w bagażniku tarcze i klocki tył - prosiłem o wymianę gdyby się kończyły - nie wymienili - stare jeszcze OK.
Chyba mogę polecić z czystym sumieniem.

Ciekawe - rozrząd wymieniałem przy 193 tkm. Na starym pasku nie było widać śladów zużycia. Wywinięty na drugą stronę (ząbkami na zewnątrz) wyglądał jak nowy.

Tyle : )

Pozdrawiam wszystkich.

Ostatnio edytowane przez wkg ; 16-12-2015 o 20:42
wkg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-12-2015, 16:48   #399
spameiro
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-06-2015
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2007
Postów: 13
Domyślnie Odp: warsztat we wrocławiu

Witam,

czy ktoś z forumowiczów może polecić jakiś dobry warsztat zajmujący się naprawą immobilizerów (Wroław i okolice)?

Z góry wielkie dzięki.
S.
spameiro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2015, 18:08   #400
leon805
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 27-01-2010
Skąd: WROCEK
Model: FORD MONDEO
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 5
Domyślnie Odp: warsztat we wrocławiu

Ja robie moje fordy na terenowej we wrocku.
leon805 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:44.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.