Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-10-2019, 14:56   #751
bidżej
ford::professional
 
Avatar bidżej
 
Zarejestrowany: 01-08-2006
Skąd: Stuttgart
Model: Focus MK4
Silnik: 2.0 EcoBlue + A8
Rocznik: 2018
Postów: 1,416
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał Tomek_ST-line Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wymienili sterownik przedniej prawnej lampy. Jak narazie DRL nie mruga.
U mnie stwierdzili, że to lampa do wymiany. Będą jaja jak się okaże, że nowa też mruga i do wymiany jednak jest sterownik...
Póki co jak przy 30kkm lekko posypała się geometria, ASO poprawiało ją już 3 razy i za każdym razem jest coraz gorzej. Na moje to jest luz w prawym przednim zawieszeniu, bo nieraz się tłucze na śpiących policjantach, ale nic nie stwierdzili. A dlaczego geometria za każdym razem zła - nie potrafią wytłumaczyć.

BTW, zmieniłem miejsce zamieszkania i teraz często parkuję z gorki/pod górkę. Co skrzynia wyrabia przy przełączaniu między D i R w tych warunkach to jest kosmos, nowe, nieodkryte poziomy nieudolności Forda. Trzeba mocno uważać, żeby nie skasować komuś samochodu :/

Bump: co do zasilania po wyłączeniu zapłonu - ono działa do 70 minut. A ten czas nijak się ma do czasu po którym Infotainment zostanie wyłączony.

bidżej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-10-2019, 16:18   #752
Rogrin
ford::beginner
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 03-02-2018
Skąd: Kraków/Tarnów
Model: Focus mk4
Silnik: 1.5 150 KM
Rocznik: 2018
Postów: 27
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał kacper69 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jakaś dziwna klapka pod silnikiem się sama otworzyła - lub była niechlujnie zamknięta w ASO po ostatniej wizycie.
Samemu nie potrafię jej zamknąć , muszę znowu odwiedzić ASO.
Też mi odpadła ta klapka (i się połamała). Żeby ją zamontować, musisz odkręcić osłonę silnika. Mocuje się na zatrzask.

Ogólnie jest to mocowanie krótkiego tunelu odprowadzającego powietrze, który nie jest z niczym połączony.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez Rogrin ; 27-10-2019 o 16:23
Rogrin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-10-2019, 16:48   #753
Tomek_ST-line
ford::advanced
 
Avatar Tomek_ST-line
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 28-10-2018
Skąd: Osnabrück
Model: Focus Turnier ST-Line
Silnik: 2.0 EcoBlue 150KM
Rocznik: 2018
Postów: 237
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał bidżej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U mnie stwierdzili, że to lampa do wymiany. Będą jaja jak się okaże, że nowa też mruga i do wymiany jednak jest sterownik...
Póki co jak przy 30kkm lekko posypała się geometria, ASO poprawiało ją już 3 razy i za każdym razem jest coraz gorzej. Na moje to jest luz w prawym przednim zawieszeniu, bo nieraz się tłucze na śpiących policjantach, ale nic nie stwierdzili. A dlaczego geometria za każdym razem zła - nie potrafią wytłumaczyć.

BTW, zmieniłem miejsce zamieszkania i teraz często parkuję z gorki/pod górkę. Co skrzynia wyrabia przy przełączaniu między D i R w tych warunkach to jest kosmos, nowe, nieodkryte poziomy nieudolności Forda. Trzeba mocno uważać, żeby nie skasować komuś samochodu :/

Bump: co do zasilania po wyłączeniu zapłonu - ono działa do 70 minut. A ten czas nijak się ma do czasu po którym Infotainment zostanie wyłączony.
Ja czekam na odpowiedz w sprawie wymiany auta na inne. Jeśli mi pozwolą to chyba wezmę Kuge. Model jest już długo na rynku i większość problemów powinno być wyeliminowane. Przynajmniej taka mam nadzieje.
ASO udało się naprawić 1 z 3 usterek. Wiec porażka...
Tomek_ST-line jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-10-2019, 14:43   #754
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Kugę to chyba tylko z placu o ile jeszcze jakieą są, bo już zakończyli jej produkcję. Od stycznia jest nowy model.
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-10-2019, 16:14   #755
konieczko5
ford::expert
 
Zarejestrowany: 23-01-2019
Skąd: B-stok
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 Ti-VCT
Rocznik: 12.2007 (modelowy 2008)
Postów: 2,594
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał bidżej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Spróbuj stawać bliżej auta, keyless w drzwiach też ma czasem problemy i potrzebuje chwili, jeśli nie stoisz przy samym aucie, tylko trochę dalej i pochylisz się do klamki.
Co nie zmienia faktu, że ten system to kibel.
Ale widać, że znaleźli naiwniaków, którzy to kupili (tak samo jak cały samochód)
Cytat:
Napisał Tomek_ST-line Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jutro mam kolejna wizyte w ASO, znowu lista usterek jest spora.
Bede gadal z wlascicielem salonu czy isteniej mozliwosc zamiany na inny model bo do Focus nie mam juz sil.
Co miesiac stoi kilka dni w serwisie a ja musze doplacac do raty po 100-150€ za wynajem auta zastepczego.
W tej cenie to bym sobie Mercedesem jezdzil, kurcze blade....
Wiesz, że powinni dać Ci auto zastępcze?
konieczko5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-10-2019, 18:45   #756
Tomek_ST-line
ford::advanced
 
Avatar Tomek_ST-line
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 28-10-2018
Skąd: Osnabrück
Model: Focus Turnier ST-Line
Silnik: 2.0 EcoBlue 150KM
Rocznik: 2018
Postów: 237
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał boncio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Kugę to chyba tylko z placu o ile jeszcze jakieą są, bo już zakończyli jej produkcję. Od stycznia jest nowy model.
Tak, wiem. Na ford.de jest jeszcze dostepny konfigurato starego modelu.
Moze uda sie cos wyszukac.

Cytat:
Napisał konieczko5 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wiesz, że powinni dać Ci auto zastępcze?
Jasne ze tak, tylko ze w Niemczech trzeba za to placic. 20/25€ za dzien plus koszt paliwa.
Tomek_ST-line jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-10-2019, 18:50   #757
Fiesta Mk8 ST Line
ford::professional
 
Avatar Fiesta Mk8 ST Line
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 04-07-2018
Skąd: Tarnów
Model: Fiesta Mk8 ST-Line, Mondeo Mk5 Turnier PS
Silnik: 1.0 EB, 2.0 ropniok
Rocznik: 2018, 2019
Postów: 1,040
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

W PL auto zastępcze w fordzie przysługuje jak do serwisu Twoje przyjedzie na lawecie. Jeżeli Ty nim przyjedziesz to sorry, ale wtedy tylko dobra wola ASO. Mnie tak zaproponowali jak się stawiłem na akcji serwisowej ale chcieli żebym podpisał papier że jeżeli dojdzie do jakiegokolwiek uszkodzenia pojazdu (nawet nie z mojej winy) to płacę 800zł kary. Niezależnie od ubezpieczenia i sprawcy. Kazałem im się ...

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
Fiesta Mk8 ST Line jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-10-2019, 07:01   #758
konieczko5
ford::expert
 
Zarejestrowany: 23-01-2019
Skąd: B-stok
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 Ti-VCT
Rocznik: 12.2007 (modelowy 2008)
Postów: 2,594
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał Fiesta Mk8 ST Line Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W PL auto zastępcze w fordzie przysługuje jak do serwisu Twoje przyjedzie na lawecie. Jeżeli Ty nim przyjedziesz to sorry, ale wtedy tylko dobra wola ASO. Mnie tak zaproponowali jak się stawiłem na akcji serwisowej ale chcieli żebym podpisał papier że jeżeli dojdzie do jakiegokolwiek uszkodzenia pojazdu (nawet nie z mojej winy) to płacę 800zł kary. Niezależnie od ubezpieczenia i sprawcy. Kazałem im się ...

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
To nieźle. Korzystajcie z rękojmi. Wtedy będą musieli zwrócić za paliwo.
konieczko5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-10-2019, 07:09   #759
bidżej
ford::professional
 
Avatar bidżej
 
Zarejestrowany: 01-08-2006
Skąd: Stuttgart
Model: Focus MK4
Silnik: 2.0 EcoBlue + A8
Rocznik: 2018
Postów: 1,416
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

nie wiem czy to przypadek, ale w ciągu ostatnich 3 dni SYNC zerwał mi streaming muzyki przez BT 2 razy, bez możliwości ponownego połączenia, pomógł jedynie restart przyciskami.
bidżej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-10-2019, 12:26   #760
Tomek_ST-line
ford::advanced
 
Avatar Tomek_ST-line
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 28-10-2018
Skąd: Osnabrück
Model: Focus Turnier ST-Line
Silnik: 2.0 EcoBlue 150KM
Rocznik: 2018
Postów: 237
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

Co mnie tez denerwuje to czujnik zapiecia pasow. Za kazdym razem gdy syn wysiada z samochodu z zona a ja zostaje w srodku jako kierowca, system wywala czerowny wykrzyknik ze pasy nie sa zapiete. Na miejscu syny lezy tylko jego fotelik.
Wtedy ja musze otworzyc i zamknac ktores drzwi zeby to zgaslo....
Tomek_ST-line jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:12.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.