Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-12-2019, 08:26   #1151
avo4
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-09-2019
Model: Ford Focus mk4
Silnik: 1.0
Rocznik: 2018
Postów: 25
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał MarcinUj Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ostatnio zrobiłem dłuższą trasę (500 km) i zauważyłem pewną denerwującą przypadłość.
Jadąc na 5 lub 6 biegu w zakresie obrotów 2-3 tys. i lekko trzymając pedał gazu (nie przyśpieszając tylko utrzymując stałą prędkość jazdy) samochód wpada w wibracje. Tak, że czuć na fotelu, kierownicy, podłodze. Wystarczy albo lekko dodać gazu albo całkiem odpuścić i wibracje znikają.
Czy u Was jest podobnie? Co to może być, czy to ten sławetny odłączany cylinder?
Przyznam że to wkurza przy dłuższej jeździe.
Mój silnik to 1.0 125 KM.
Opinie na forum potwierdzają, że to ten odłączany cylinder ale np. ja nie odczuwam takiego efektu w ogóle. Nie narzekam oczywiście Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. tylko - od czego to zależy? Drgania fotela, kierownicy i podłogi zapewne bym zauważył. Wszyscy to mają?

avo4 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-12-2019, 09:15   #1152
bidżej
ford::professional
 
Avatar bidżej
 
Zarejestrowany: 01-08-2006
Skąd: Stuttgart
Model: Focus MK4
Silnik: 2.0 EcoBlue + A8
Rocznik: 2018
Postów: 1,416
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

Ma ktoś jeszcze problemy z otwieraniem maski?
bidżej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-12-2019, 10:17   #1153
MarcinUj
ford::advanced
 
Avatar MarcinUj
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-03-2014
Model: Ford Focus MK4
Silnik: 1,0 Ecoboost 125
Rocznik: 2018
Postów: 250
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał avo4 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Opinie na forum potwierdzają, że to ten odłączany cylinder ale np. ja nie odczuwam takiego efektu w ogóle. Nie narzekam oczywiście Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. tylko - od czego to zależy? Drgania fotela, kierownicy i podłogi zapewne bym zauważył. Wszyscy to mają?
To spróbuj kolego jechać na piątym lub szóstym biegu z obrotami powiedzmy 2200 i utrzymuj pedał gazu tak żebyś nie przyspieszał tylko utrzymywał stała prędkość ( najlepiej jak droga jest równa lub ma delikatny spadek). W pewnym momencie zaczniesz odczuwać drgania jakbyś jechał po „tarce”.
MarcinUj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-12-2019, 12:03   #1154
avo4
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-09-2019
Model: Ford Focus mk4
Silnik: 1.0
Rocznik: 2018
Postów: 25
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

W wakacje przejechałem ok. 1500km i większość to autostrada/trasa i nie zauważyłem. Czasami jeżdze po A4 do rodzinki tez nic. Chyba, że nie jest to takie drastyczne i umyka mojej uwadze.
avo4 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-12-2019, 16:30   #1155
MarcinUj
ford::advanced
 
Avatar MarcinUj
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-03-2014
Model: Ford Focus MK4
Silnik: 1,0 Ecoboost 125
Rocznik: 2018
Postów: 250
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał yataz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jest aktualizacja softu, która powoduje dezaktywację odłączania cylindra w trybie sport w silniku 1.0. Jedź do ASO.
Byłe dziś w ASO.
Faktycznie mają jakąś nową mapę do silnika, która podobno wygładza jego pracę. Umówiony jestem po Nowym Roku na wgranie to dam znać czy pomogło.

Dodatkowo mają zrobić zaległą akcję serwisową - 19U08 - FOCUS 1.0L PETROL GPF REGENERATION.
Oraz przyglądnąć się krzywo łapiącym Door Edge Protector. Podobno regulacji tam nie ma zbyt wiele i generalnie jak źle działa to wymieniają całe ustrojstwo.
MarcinUj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-12-2019, 07:19   #1156
xqs
ford::advanced
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 17-10-2009
Skąd: Wrocław
Model: Focus MK4 ST
Silnik: 2.3 ecoboost 280
Rocznik: 2019.75
Postów: 343
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

no i znowu zonk, 2 razy, dzień po dniu,
wieczorkiem poszedłem sobie pojeździć torowo, nagrzałem auto, olej do 70 st, i palnik.
mam takie miejsce gdzie można pocisnąć odpowiednio, są ronda, zakręty itp.
zrobiłem może 5 km, i silnik się wyłączył, tryb awaryjny, uwaga serwis i kaput.
sprawdzał błędy, błąd sensora map, gps i inne komunikacji, i sensora turbo,

za chwile auto uruchamia sie normalnie, bez chek i jedzie ok, myślę sobie jakaś głupota, olewka, może to sportowy kn który mam wrzucony. wywalam filtr, daje oryginał, i sprawdzam jest ok, więc stwierdzam filtr, moja głupota, może za dużo tlenu ma i wariuje.

ale wczoraj znowu to samo, na tej samej trasie, w tym samym momencie, teraz mówie skończyło się dzwonie po pomoc, do forda.
przyjechał gość, podpiął kompa, podotykał kostki pod maską, wykasował błędy i dał kwitek i powiedział że auto działa.

katowałem dobre 30 minut, pół baku poszedł sie walić i działał prawidłowo.
pytanie co dalej z tym tematem?
dzisiaj znowu zrobię sobie taką trasę, wieczorem, może znowu wyjdą te same błędy.

najgorsze że jak ostygnie to błędy znikają, błedy nie, ale chek engine znika, auto sie odpala, a pan z pomocy forda, najpierw ma uruchomić auto na miejscu.

jakieś pomysły?
xqs jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-12-2019, 09:01   #1157
timbersher
ford::advanced
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 12-10-2017
Skąd: internet
Model: Fiesta MK7 FL
Silnik: 1.25
Rocznik: 2017
Postów: 211
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

Spróbuj pojeździć spokojnie i poobserwować co się dzieje. W ten sposób silnik zabawka /czytaj ecoboost/ wyzionie ducha szybciej niż się spodziewasz.
timbersher jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-12-2019, 09:38   #1158
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,545
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

Ale chyba właśnie po to kupił 280-konnego ST żeby sobie czasem pogazować (ale duży minus za to, że nie po torze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ) a nie tylko turlać się spokojnie w codziennym dojeździe do pracy.
hindus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-12-2019, 14:11   #1159
Fiesta Mk8 ST Line
ford::professional
 
Avatar Fiesta Mk8 ST Line
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 04-07-2018
Skąd: Tarnów
Model: Fiesta Mk8 ST-Line, Mondeo Mk5 Turnier PS
Silnik: 1.0 EB, 2.0 ropniok
Rocznik: 2018, 2019
Postów: 1,040
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał timbersher Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W ten sposób silnik zabawka /czytaj ecoboost/ wyzionie ducha szybciej niż się spodziewasz.
2.3 EB ciężko nazwać "zabawką", to nie 1.0 czy 1.5 na 3 garczkach...
Fiesta Mk8 ST Line jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-12-2019, 14:12   #1160
Tomek_ST-line
ford::advanced
 
Avatar Tomek_ST-line
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 28-10-2018
Skąd: Osnabrück
Model: Focus Turnier ST-Line
Silnik: 2.0 EcoBlue 150KM
Rocznik: 2018
Postów: 237
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

Post za postem potwierdza tylko jak nie dopracowane jest to auto.
My testujemy a Ford może poprawi a może nie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Tomek_ST-line jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:05.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.