Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-03-2012, 17:37   #181
admp
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 18-03-2012
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 2
Domyślnie Odp: Dołożenie świateł do jazdy dziennej

Przejrzałem ten temat i mam pytanie.
Czy za pomocą modułu SD-2 można zasilić zamiast świateł drogowych światła przeciwmgilne w taki sam sposób jak drogowe?

admp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-03-2012, 19:39   #182
Tom303
ford::advanced
 
Avatar Tom303
 
Zarejestrowany: 10-01-2006
Skąd: Opole
Model: Cougar/Mondeo/S-max
Silnik: 2.5i/3.0i/2.0d
Rocznik: 1998/2005/2007
Postów: 283
Domyślnie Odp: Dołożenie świateł do jazdy dziennej

Moim zdaniem powinno byc to mozliwe ... chociaz z drugiej strony gdzies na forum w tym temacie powiazanym z SD-2 bylo wspomniane, ze swiatla drogowe, jako jedyne w fordach od 2007 (galaxy, s-max, mondeo) sa zalaczenae bezposrednio przez przekaznik (ktory slychac po wcisnieniu dzwigni "dlugich"), natomiast wszystkie inne sa podlaczone do modulu sterowania swiatlami, ktory to m.in. wykrywa przepalenie sie zarowki i potrafi obnizyc napiecie do ok 80% (wg informacji z serwisu) przy aktywacji tzw "trybu skandynawskiego". Z tego wzgledu nie jest wskazane lub moze nawet niemozliwe, zasilanie modulu od strony jego wyjscia na zarowke.
Ja osobiscie mam podpiete to do swiatel dlugich, co z reszta polecam, m.in z tego wzgledu, ze dlugie sa od zewnetrznej strony, a moim zadniem efektowniej wyglada, jak swiatla swieca jak najblizej zewnetrzych krawedzi pojazdu, pokazujac jadnoczesnie, ze autko jest calkiem szerokie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A druga kwestia to to, ze byc moze nie jeden policjant orientuje sie juz w miedzyczasie, co to sa za swiatla w zderzaku s-maxie tzn ze sa to przeciwmgielne. I zauwazywszy Cie z z daleka, jestes potencjalnym kandytatem do zatrzymania (o mojej historii, kiedy jadac cougarem w dzien na przeciwmgielnych zostalem zauwazony przez pratol jadacy z przeciwka, ktory po naszym miniecu sie wlaczyl koguty, syreny, zawrocil i gonili mnie, jak jakiegos przestepce, a chodzilo o ... przeciwmgielneGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. - pisalem juz gdzies na forum). A tak, takie slabsze swiecenie w miejscu, gdzie normalnie nikt tych swiatel swiecacych w dzien nie oglada, raczej nie podpada, a jakby co, to mozna probowac z wymowka, ze to taki tryb skandynawski, aktywowany w serwisie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jakby co, to mam oczywiscie jeszcze wylacznik ale pod maska Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Osobiscie natknalem sie juz na dwa patrole wypatrujace jekies samochody i nie podpadlem im w zaden sposob z tymi drogowymi, zazacymi sie slabsza moca swiatlami Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Pozdrawiam

Tomek

Ostatnio edytowane przez Tom303 ; 27-03-2012 o 19:50
Tom303 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-03-2012, 06:12   #183
admp
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 18-03-2012
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 2
Domyślnie Odp: Dołożenie świateł do jazdy dziennej

Dziękuje za odpowiedź, masz racje z tymi przeciwmgielnymi, też pewnie odległości od brzegu nie są spełnione i to widać, dlatego to zobaczyli w kudze.
admp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-04-2012, 10:51   #184
Themiau
ford::amateur
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 31-03-2012
Skąd: Poznań
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 benzyna
Rocznik: 2008
Postów: 5
Domyślnie

ętnie założę w podobny sposób.

Odp: Dołożenie świateł do jazdy dziennej
Jasne, nie ma problemu, jutro je tutaj wrzucę. Za montaż płaciłem 130 zł.

Cytat:
Napisał Themiau Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam

Czy zakłócają radio i CB?
Czy podrzucisz adres mechanika- chętnie założę w podobny sposób.

Ostatnio edytowane przez TOMAS ; 21-04-2012 o 14:00 Powód: regulamin pkt21
Themiau jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-04-2012, 07:09   #185
Rommi
ford::beginner
 
Imię: Roman
Zarejestrowany: 26-01-2009
Skąd: Jastrzębie Zdrój
Model: KUGA. FIESTA
Silnik: 2.0 TDCI. 1,5 TDCI
Rocznik: 2017, 2019
Postów: 41
Smile Odp: Dołożenie świateł do jazdy dziennej

Witam. Prosiłbym kolegę DZIDOL-a o wrzucenie zdjęć zamontowanych świateł LED do jazdy dziennej.
Rommi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-06-2012, 09:03   #186
slavobos
FCP member
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 12-07-2009
Skąd: Northwich UK/ Racibórz
Model: S-MAX Titanium / Transit T350 LWB
Silnik: TDCI 2,0 140KM Powershift / 2,2 TDCI 100KM
Rocznik: 2012/ 2013
Postów: 115
Domyślnie Odp: Dołożenie świateł do jazdy dziennej

Witam
Zakupiłem niedawno ledy NSSC - DRL 502HP, coś podobnego jak Hella.
Zaraz po zakupie w celu sprawdzenia podłączyłem je bezpośrednio do akumulatora. Czerwony +, Czarny -, ledy świecą, no to przytykam zółty do + akumulatora- ledy gasną, czyli działają poprawnie.
Wczoraj podłączyłem wszystko na stałe i tu pojawił się problem. Po włączeniu świateł postojowych, lub i mijania, ledy zaczynają migać jak stroboskopy. Co może być przyczyną?
Oto jak podłączyłem na stałe:

Czarny (-) przykręcony na stałe do masy przy silniku
Czerwony(+) terminal 44 w skrzynce bezpieczników (12v po włacz stacyjki)
Zółty (sterowanie) do kabelka +12v od postojówek
W ww konfiguracji ledy migają, jak żółty podepnę pod +12V z aku to gasną więc sterownik działa. Jak rozwiązać ten problem?
slavobos
slavobos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-06-2012, 18:08   #187
rab_net
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-01-2011
Model: s-max
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 17
Domyślnie Odp: Dołożenie świateł do jazdy dziennej

witam tez tak mialem podpiete ledy ale rozwiazalem ten problem wystarczy ledy podlaczyc zamiast postojowek pod swiatla mijania i teraz dzialaja
rab_net jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-06-2012, 21:00   #188
Tom303
ford::advanced
 
Avatar Tom303
 
Zarejestrowany: 10-01-2006
Skąd: Opole
Model: Cougar/Mondeo/S-max
Silnik: 2.5i/3.0i/2.0d
Rocznik: 1998/2005/2007
Postów: 283
Domyślnie

Tak, tylko te rozwiązanie nie jest zgodne z przepisami. A przepis służy (i z ta idea się zgadzam), żeby nikt nie jeździł na postojowych po zmroku z włączonymi światłami do jazdy dziennej, bo te po prostu wtedy zaczynają razić po oczach. A uwierzcie mi, ze takich delikwentów jeździ całkiem sporo i to nawet z włączonymi światłami mijania do tego (mając tylko ręczny włącznik tych świateł w jakikolwiek sposób nie sprzężony ze światłami postojowymi).

Cytat:
Napisał slavobos Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... Po włączeniu świateł postojowych, lub i mijania, ledy zaczynają migać jak stroboskopy. Co może być przyczyną?...
Lampy podlaczyles dobrze. Ja tak mialem, jak mi kabelek sterowania (zolty) po zimie skorodowal, musialem wymienic zlacze i troche grubszy kabel dolutowac, bo te oryginalne to takie cieniutkie ze szkoda gadac.
A czy u Ciebie dzieje sie tak przy wylaczonym silniku czy tylko jak go wlaczysz?
Ja podejrzewam jakies migotanie napiecia w tym miejscu, a na zarowce tego nie widac bo ma za duza bezwladnosc. Miganie zarowki kilkanascie razy na sekunde ludzkie oko juz nie wychwici, za to miganie diody tak.
Zmierz napiecie w tym miejsciu czy nie ma wtedy mniej niz 12V. Im mniejsza wartosc srednia w tamtym miejscu tym bardziej swiadczy o tym ze z tym napieciem jest cos nie tak...
I w ktorym z Twoich samochodow to zamontowales?
W S-maxie jest modul swiatel, ktory niestety ale napiecie na zarowki podaje nie bezposrednio. Wyjatkiem sa tylko swiatla drogowe, gdzie napiecie dostaje poprzez przekaznik z akumulatora.
Ja w mondeo MK3 nie mam tego problemu. Byc moze napiecie jest generowane przez tranzystor, bo tylko w taki sposob da sie obnizyc napiecie do 80%, a jak wiadomo taki tryb ten modul posiada (skandynawski czy jak kto woli tryb ciaglego wlaczenia oswietlenia). Tylko nie wiem czy to jest obnizanie analogowe czy szybkie taktownie, tak ze wartosc srednia napiecia bedzie zanizona. Bo jesli wystepuje taktowanie, to moze to byc wytlumaczeniem problemu.
Ja bym sprobowal miedzy to napiecie a mase podlaczyc kondensator elektrolityczny o pojemnosci ok 1000 mikro F (lub wiekszej) i na napiecie przynajmniej 16V.
Ale to tylko teoria Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Pozdrawiam

Tomek

Ostatnio edytowane przez Tom303 ; 04-06-2012 o 21:13 Powód: regulamin pkt21
Tom303 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-06-2012, 21:32   #189
rab_net
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-01-2011
Model: s-max
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 17
Domyślnie Odp: Dołożenie świateł do jazdy dziennej

witam ja mialem tak podpiete ledy na poczatku mechanik prubowal podlaczyc je pod postojowki i migaly powiedzial ze sterownik jest zepsuty i zolty kabelek nie podlaczyl wiec ledy swiecily caly czas nawet na swiatlach mijania ale nie dalo mi to spokoju metoda prob i bledow podlaczylem je tak ze swieca sie same ledy a jak wlacze swiatla mijania to ledy gasna
rab_net jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-06-2012, 21:38   #190
slavobos
FCP member
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 12-07-2009
Skąd: Northwich UK/ Racibórz
Model: S-MAX Titanium / Transit T350 LWB
Silnik: TDCI 2,0 140KM Powershift / 2,2 TDCI 100KM
Rocznik: 2012/ 2013
Postów: 115
Domyślnie Odp: Dołożenie świateł do jazdy dziennej

Dziękuje za odpowiedź i radę.
Problem już rozwiązałem stosując przekaźnik 5 pinowy 30A (taki duży bo akurat taki był w sklepie).
Jak zapalę postojówki, lub postojówki i mijania, przekaźnik rozwiera styk zasilania ledów. Proste ale skuteczne. Widać moduł sterujący nie bardzo chciał gadać z elektroniką S-maxa, choć na pudełku jest napisane, że światła są zgodne z CAN.
Ale to już i tak nie istotne. Problem został rozwiązany. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Martwi mnie tylko nieco przekroczony wymiar od obrysu samochodu. Powinno być 40cm, a jest u mnie 40,5cm. Reszta trzyma wymiar.
Zobaczymy jak będę w PL czy ktoś się przyczepi.

pozdrawiam
slavobos
slavobos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:52.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.