Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-08-2014, 11:57   #1
grzesbach
ford::amateur
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 19-01-2013
Skąd: Przemyśl
Model: FOCUS MKII FL
Silnik: 1.8
Rocznik: 2009
Postów: 2
Domyślnie Uszkodzona pompa oleju -silnik nie pracuje

Witam,
Przeszukałem wszystkie fora i nie znalazłem podpowiedzi na mój problem (albo nie umiem szukać albo nikt nie miał takiego przypadku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Podczas jazdy autostradą nagle zaświeciła się kontrolka oleju i auto zaczęło delikatnie ruszać od razu zatrzymałem się i wyłączyłem silnik.
Po próbie odpalenia kontrolka nadal świeciła a silnik chodził nie równo i po 30 sekundach gasł (olej w silniku był na taki samy poziomie jak przed wyjazdem). Laweta i 300 km do domu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Podczas jazdy lawetą podzwoniłem po kilku serwisach również forda w Krakowie i wszyscy twierdzą że silnik do wymiany nie widząc auta (w Fordzie 25000 za silnik)

Mój mechanik na wstępnie też taką dał diagnozę.

Rozkręciliśmy pokrywę górną i wygląda że jest ok, zlaliśmy olej nie było żadnych opiłków, zdjęliśmy dolną miskę i też wygląda że niby jest ok.
Dwa miesiące temu wymieniałem rozrząd nauczony doświadczeniem zapytałem mechanika czy nie trzeba wymienić napędu pompy wtryskowej (nie bo pasek jest w oleju) Dwa dni szukali usterki wiec pytam mechanika może pompa oleju.
I faktycznie okazało się że pompa oleju się rozsypała i napęd który się ponoć nie wymienia też trzeba wymienić bo pasek nie wygląda za dobrze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Moje pytanie jest następujące czy oprócz pompy mógł pójść faktycznie silnik pytam dla tego, że rok temu robiłem generalny remont silnika wymieniałem panewki po rozpadły się tuleje na dwóch tłokach koszt remontu 6000


Może ktoś miał taki przypadek?

Z góry dzięki za pomoc
p.s. sorki że tak się rozpisałem


Ostatnio edytowane przez grzesbach ; 19-08-2014 o 13:23
grzesbach jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-08-2014, 13:05   #2
MIREKTERAZPOLSKA
ford::professional
 
Imię: Mirosław
Zarejestrowany: 08-11-2011
Skąd: wrocław
Model: transit
Silnik: 2,2
Rocznik: 2009
Postów: 1,528
Domyślnie Odp: Pompa oleju

Sprawdź panewki,jak są dobre to zakładaj nową pompę oleju jeszcze raz zmień rozrząd-tylko teraz cały i powinno być dobrze
MIREKTERAZPOLSKA jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-08-2014, 13:26   #3
grzesbach
ford::amateur
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 19-01-2013
Skąd: Przemyśl
Model: FOCUS MKII FL
Silnik: 1.8
Rocznik: 2009
Postów: 2
Domyślnie Odp: Uszkodzona pompa oleju -silnik nie pracuje

Dzięki za podniesieniu na duchu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Wymieniam wszystko

Pompa rozsypała się i był wyciek koło pompy.

Nowa pompa dostępna tylko w serwisie koszt 1000
Napinacz paska pompy wtryskowej koszt 700 (dziwne jest to że nie można kupić samego paska Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. )
grzesbach jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-08-2014, 13:53   #4
gregor75
ford::professional
 
Imię: gregor
Zarejestrowany: 02-06-2012
Skąd: Oława
Model: focus mk3/fiesta mk6
Silnik: 2.0 tdci 140km/1.3 70km
Rocznik: 2014/2008
Postów: 1,535
Domyślnie Odp: Uszkodzona pompa oleju -silnik nie pracuje

Cytat:
Napisał grzesbach Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Napinacz paska pompy wtryskowej koszt 700 (dziwne jest to że nie można kupić samego paska
to jest pasek w kasecie , występuje tylko w kpl
gregor75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-10-2014, 09:57   #5
mondeouser
ford::average
 
Avatar mondeouser
 
Zarejestrowany: 04-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: mondeo mk5
Silnik: 1,5 Ecoboost
Rocznik: 2017
Postów: 138
Domyślnie Odp: Uszkodzona pompa oleju -silnik nie pracuje

Po jakim przebiegu ci się to wszystko stało? Ten pierwszy remont i kiedy ci się pompa oleju rozsypała?
mondeouser jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:38.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.