Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-01-2017, 09:42   #1
kuderw
ford::average
 
Imię: WOJCIECH
Zarejestrowany: 11-07-2013
Skąd: KATOWICE/LONDYN
Model: Focus C-max Ghia
Silnik: 2.0 Tdci 136KM
Rocznik: 2004
Postów: 143
Domyślnie wymiana maglownicy - używka czy regenerowana

Witam
Czy wymienial moze ktos maglownice w focus c-max 2.0 tdci z 2004 roku.
Moja nadaje sie do wymiany lub regeneracji, chcialbym ja sam wymontowac i zalozyc regenerowana, na ford workshop manual nie znalazlem instrukcji jak to zrobic samemu dlatego zakladam ten temat.
Jezeli ktos demontowal sam maglownice to prosilbym o wskazowki lub instrukcje.

Pozdrawiam

kuderw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2017, 10:12   #2
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: wymiana maglownicy

Napracujesz sie, parę dni Ci zajmie, niewiele kasy oszczedzisz. I tak musisz oddać do regeneracji, bo jak sam to rozbierzesz, to pewnie trzeba kupić drugą.

Niektóre warsztaty, jak u nich wymieniasz na regenerowaną, nie biorą za przełożenie. W 6 godzin zrobią. I masz gwarancje, a jak sam założysz, bez gwarancji.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2017, 12:01   #3
kuderw
ford::average
 
Imię: WOJCIECH
Zarejestrowany: 11-07-2013
Skąd: KATOWICE/LONDYN
Model: Focus C-max Ghia
Silnik: 2.0 Tdci 136KM
Rocznik: 2004
Postów: 143
Domyślnie Odp: wymiana maglownicy

Salom dzieki za info, tylko ze ja mieszkam w UK i tutaj sobie troche licza za takie naprawy a i z jakoscia potem jest roznie, dlatego ostatnio sam wymienilem alternator (brak ladowania, walniety regulator i prostownik) bo mi zaspiewali 250 (1250zl) za sama wymiane, alternator kupilem nowy Denso 150A za 115 funtow (575zl) a mialem zamontowany 120A.

Jak nie dam rady tego sam zrobic to moze mi ktos polecic jakis dobry warsztat ktory demontuje i regeneruje maglownice z okolic Czestochowy lub Katowic, jak bede nastepnym razem w Polsce to oddalbym fure do mechanika.
Moim zamiarem bylo wyjecie starej i montaz nowej lub regenerowanej maglownicy kupionej z ebay.

Pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez kuderw ; 05-01-2017 o 12:07
kuderw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2017, 14:12   #4
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: wymiana maglownicy

Nie wiem co się dzieje z maglownicą u Ciebie że chcesz wymieniać, ale najlepsze rozwiązanie znależć warsztat co się zajmuje profesjonalną regeneracją i wymianą, nie zauważyłem że mieszkasz w Londynie.

A żeby wymienić samemu, to bez kanału lub podnośnika warsztatowego, to bym nie ryzykował.
Maglownica nawet wypracowana, jeszcze troche pochodzi, rzadko się psuje, aby jazda była niemozliwa.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2017, 21:20   #5
koszka
ford::expert
 
Avatar koszka
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 01-11-2007
Skąd: Konin
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 Pb +LPG
Rocznik: 2007
Postów: 2,763
Domyślnie Odp: wymiana maglownicy

Cytat:
Napisał salom Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Napracujesz sie, parę dni Ci zajmie, niewiele kasy oszczedzisz. I tak musisz oddać do regeneracji, bo jak sam to rozbierzesz, to pewnie trzeba kupić drugą.

Niektóre warsztaty, jak u nich wymieniasz na regenerowaną, nie biorą za przełożenie. W 6 godzin zrobią. I masz gwarancje, a jak sam założysz, bez gwarancji.
"podobają mi się " posty kolegi Salom. Ja wyjmowałem maglownice w mondeo mk4 w ciągu 2 godzin nie za bardzo się spiesząc. Nie wiem jak jest w C maxie ale pewnie podobnie jak w mondeo. Co prawda to prawda , potrzebny jest kanał lub podnośnik. Ale na pewno nie zajmuje to kilku dni jak pisał kolega "Salomon". Ja wieczorem wyjmowałem , na drugi dzień rano zawiozłem do Łodzi do zakładu regeneracji . Panowie swoja prace wykonali do 14 godziny po południu. Pozwiedzałem w tym czasie łódzkie galerieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. . Godzinka powrotu do domu i dwie godziny montażu z powrotem na aucie i wszystko gotowe. także bez przesady , jakie kilka dni. Być może w c maxie jest trudniej ale na pewno do zrobienia. A oszczędziłem w ten sposób 250 zł , które zakład życzył sobie za demontaż i montaż maglownicy u nich w zakładzie. Dużo nie dużo ale mam pewność , że wszystko jest dobrze skręcone i założone.
koszka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2017, 08:44   #6
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: wymiana maglownicy

Koszka, jesteś pewny że lepiej zrobisz nisz specjalistyczny warsztat ??

A podpowiedz koledze z Londynu, jak ma to zrobić Twoim sposobem.
Salomonem to nie jestem, a mój nick to ,,salom,, trzeba było cos wybrac przy rejestracji.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2017, 11:07   #7
koszka
ford::expert
 
Avatar koszka
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 01-11-2007
Skąd: Konin
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 Pb +LPG
Rocznik: 2007
Postów: 2,763
Domyślnie Odp: wymiana maglownicy

Jestem pewien , że zrobię lepiej niż specjalistyczny warsztat ( oczywiście chodzi o demontaż i montaż przekładni) bo robię w swoim samochodzie i trzy razy sprawdzę czy wszystko jest dobrze dokręcone. Warsztat robi masówkę i niestety spotkałem się już kiedyś , ze nie wszystko było skręcone jak potrzeba. Wyjmowałem już przekładnie w swoim mondeo i mondeo swojej dziewczyny i wiem ja to wygląda i ile czasu zajmuje. Trzeba m.in poluzować sanki i lekko opuścić na dół , żeby wyjąć przekładnię.
Napisałem też , że potrzebny jest kanał i jeśli ktoś ma pewne umiejętności mechaniczne i chęci powinien sobie poradzić. No chyba, że nie ma pojęcia jak się trzyma klucz w ręku, to nie ma co nawet do tego podchodzić i będzie musiał zaprowadzić do specjalistycznego warsztatu.
A do pewnych Twoich rad kolego Salom ( m.in. w moim wątku o regulacji zaworów) pasowałby nick właśnie Salomon.
Dlaczego na wejściu koledze - założycielowi tematu odradzasz samodzielny demontaż maglownicy , nie znasz stanu jego przekładni a później nawet zalecasz mu jazdę z luzami na przekładni. Przekładnia się nie rozleci pewnie od razu ale jaki jest komfort prowadzenia takiego auta. Podobnie było z Twoimi radami odnośnie regulacji zaworów w moim aucie.

Ostatnio edytowane przez koszka ; 06-01-2017 o 11:17
koszka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2017, 14:58   #8
kuderw
ford::average
 
Imię: WOJCIECH
Zarejestrowany: 11-07-2013
Skąd: KATOWICE/LONDYN
Model: Focus C-max Ghia
Silnik: 2.0 Tdci 136KM
Rocznik: 2004
Postów: 143
Domyślnie Odp: wymiana maglownicy

Witam

Panowie Salom I Koszka dziekuje za odpowiedzi ale po co te klotnie na forum przeciez nie o to tu chodzi, mamy sobie nawzajem pomagac a jesli jest mozliwosc zaoszczedzenia przy tym kasy to jeszcze lepiej.
Problem z moim maglem polega na tym ze przekladnia mi sie tak jakby blokuje przy wykonywaniu skretu w lewo lub w prawo, dzieje sie to przewaznie w chlodnie dni, problem byl opisywany juz kilka razy na tym forum ,jedni wymieniali pompe wspomagania, lozyska na mcpersonie itd. Ja lozyska wymienilem juz dawno temu bo mi sie jedno zatarlo, Na angileskim forum znalazlem ze za ta usterke moze byc odpowiedzialmy czujnik kata skretu montowany na maglownicy- to tez wymienilem bo koszt byl niewielki, pompe mam sprawna, wyplukalem uklad wspomagania 2 razy i dalej jest ten objaw martwego pola przy skrecie, dlatego postanowilem w nastepnym kroku wymienic lub zregenerowac przekladnie. Znalazlem serwis w UK i sobie zycza 150 funtow (750zl) za regeneracje i daja 3 lata gwarancji. Pytalem czy da rade zdemontowac przekaladnie samemu bo oni tego nie robia tylko regeneruja.
Pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez kuderw ; 06-01-2017 o 15:01
kuderw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2017, 16:28   #9
koszka
ford::expert
 
Avatar koszka
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 01-11-2007
Skąd: Konin
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 Pb +LPG
Rocznik: 2007
Postów: 2,763
Domyślnie Odp: wymiana maglownicy

Cena za regeneracje całkiem przyzwoita. Ale żeby wyjąć przekładnie musisz mieć kanał i trochę narzędzi. Jeśli jest podobnie jak w mondeo to potrzebne klucze to10, 13, 15, 17, 18 , 21. Jakiś podnośnik do podparcia sanek. Podstawki pod samochód, ewentualnie ściągacz do sworzni drążków kierowniczych. Trzeba odkręcić łączniki od drążka reakcyjnego. Klucz torx do odkręcenia przewodów od maglownicy. I w zasadzie można zabierać się do pracy. oczywiście na końcu po montażu trzeba zalac nowy płyn. Oczywiście to co opisałem dotyczy mondeo mk4. A przy okazji mam pytanie - jaki masz kolor płynu wspomagania?
koszka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2017, 17:25   #10
kuderw
ford::average
 
Imię: WOJCIECH
Zarejestrowany: 11-07-2013
Skąd: KATOWICE/LONDYN
Model: Focus C-max Ghia
Silnik: 2.0 Tdci 136KM
Rocznik: 2004
Postów: 143
Domyślnie Odp: wymiana maglownicy

Koszka przy plukaniu ukladu zalalem zielony i taki byl oryginalnie, wspomaganie mam z pompa elektryczna znajdujaca sie pod lewym reflektorem.
Mimo plukania ukladu 2 razy plyn w zbiorniku nie jest do konca klarowny.
Mechanik ktory wymienial plyn latem w Polsce powiedzial ze nie da rady tego calkowicie usunac no chyba zeby plukac do skutku, a to sa koszta.

Przed wymiana plynu kierownica sie przycinala i po wymianie dalej sie przycina tak samo.
kuderw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:20.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.