Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-10-2013, 17:11   #1
KamilFH16
ford::amateur
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 12-08-2013
Skąd: Strzelce Opolskie
Model: Focus Kombi
Silnik: 1.6 benzyna
Rocznik: 2003
Postów: 5
Cool Dylemat: Focus Mk2 TDCI czy Mondeo Mk3 TDCI Kilka pytań

Witam,
Na forum jestem nowym użytkownikiem, dlatego za proszę mi wybaczyć ewentualne błędy. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przymierzam się powoli do zmiany samochodu. Mam w związku z tym kilka pytań. Wiem ze podobnych tematów jest wiele, jednak po ich przeczytaniu nie wiele z nich wynika. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Po krótkiej dedukcji postanowiłem, ze będzie to kolejny Ford, dlatego że jestem zadowolony z obecnego Focusa, a ponadto Fordy spełniają moje oczekiwania pod względem stylistyki, prowadzenia itd.
Ma to być samochód na co najmniej kilka lat, toteż ważna role odgrywa jego stan oraz wyposażenie. Wstępnie będzie to Focus Mk2 lub Mondeo Mk3 roczniki od 2005 wzwyż, najlepiej w nadwoziu kombi.
Zdecydowałem, ze ma to być benzyna dlatego ze obecny Focus 1.6 sprawuje sie bardzo dobrze, poza tym w 80% uzytkuje samochod w miescie, dlatego diesel wydal mi sie zbędnym wyborem. Chciałbym jednak cos mocniejszego i nieskomplikowanego, dlatego silnik 2.0 145KM wydał mi się idealny. Jednak do przejrzeniu ofert samochodów na portalach ogłoszeniowych szybko okazało się, ze ciężko będzie znaleźć ciekawe propozycje z tym silnikiem. Wybierać za to można w samochodach z silnikami TDCI.
Jak wspomniałem w większości eksploatuje samochód w mieście, dlatego diesel może być nie do końca trafnym wyborem. Z drugiej strony, znalezienie zadbanego egzemplarza z dieslem nie jest trudne. Ogólnie silniki TDCI nie maja dobrej opinii, jednak mimo wszystko chciałbym zadać kilka pytań z nimi związanymi.
1.Kolo dwumasowe, sprzęgło, turbo, wtryskiwacze, to chyba najczęściej wymieniane części jako słabe punkty tych silników. Jak wygląda to w praktyce, czy jazda miejska zmniejsza żywotność tych podzespołów?
2. Czy w przypadku Mondeo warto szukać silnika 155-konnego 2.2 TDCI? Czy odznacza się on wiele lepszą dynamiką w praktyce? Zauważyłem juz ze np. kolo dwumasowe i sprzęgło do motoru 2.2 są wiele droższe niż 2.0.
3. Czy silnik 2.0 TDCI w Focusie a 2.0 TDCI w Mondeo to ten sam silnik? Spotkałem sie z twierdzeniami, ze ten w Mondeo to konstrukcja własna Forda, a ten w Focusie owoc współpracy Forda z PSA. Jeśli są różne, to który z nich jest lepszy?
4. Wspomniałem ze chciałbym samochód z roczników 2005 i wyżej. W przypadku Mondeo chciałbym egzemplarz po ostatnim faceliftingu. Podobno w tym faceliftingu wyeliminowano większość problemów, które dotykały Mondeo. Podobno poprawiono silniki diesla, które są znacznie trwalsze oraz wyeliminowano problem rdzy, z którym borykały sie wcześniejsze roczniki. Czy może ktoś potwierdzić lub znegować te informacje?
5. Przeczytałem w jednym z katalogów samochodów używanych "Auto Świat" iż w Fordach osprzęt typu pompa wspomagania różni sie w dieslach względem tego zastosowanego w benzyniakach, odznacza sie niższą żywotnością i jest wiele droższy. Tutaj także prosiłbym o potwierdzenie lub zaprzeczenie temu stwierdzeniu.
6. Ogólnie chciałbym dowiedzieć sie czy są jakieś elementy, na które szczególnie trzeba zwracać uwagę przy kupnie w/w modeli.
Tyle jeśli chodzi o diesle.
W Mondeo występował także motor benzynowy 3.0 V6 w dwóch wariantach mocy 204 i 226 KM. Znalazłem kilka ciekawych ofert, dlatego chciałbym się dowiedzieć czy warto go wybrać. Czy oprócz sporego spalania, może zaskoczyć czymś kosztownym i nieoczekiwanym?
Z góry dziękuję za odpowiedzi
Pozdrawiam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

KamilFH16 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-02-2014, 22:59   #2
sphairon21
ford::average
 
Imię: Hubert
Zarejestrowany: 10-06-2012
Skąd: Jarocin
Model: Mondeo MK3 GHIA
Silnik: 2.0 TDDI 115 przed chipem :D
Rocznik: 2001
Postów: 137
Domyślnie Re: Dylemat: Focus Mk2 TDCI czy Mondeo Mk3 TDCI Kilka pytań

Witam. kolego na samym początku coś Ci podrzuce...
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
następnie wyraże swoją opinie...Ja bujam sie FOCUSEM MK2 1.6 TDCI z chipem na 120km wszystko zalezy czego szukasz. Ja wiekszosc bujam sie po miescie ale jak wylece na trase wystarcza. Brat ma Mondeo mk3 1.8 125km ciagnie jak zły ale on jezdzi spokojnie wiec luksus i cisza. Co do mojego jesli szukasz focusa to tylko z silnikiem PSA 1.6 lub 2.0. Ten co ja mam nie ma kola dwumasowego i turbiny o zmiennej geometrii....zadnej awarii od 253tys km. Dodam ze jeszcze mam oryginalne zawieszenie na nitach Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Mondeo to tylko w benzynie nic innego...od siebie moge dodac ze jak kupisz Focusa to i naprawy nie beda Ci straszne...oryginalny rozrząd np kosztuje 435zł. a wyposażenie wybierzesz sobie sam...moje autko mozesz sobie oblukac pod tym linkiem [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Złego słowa na mojego Foksa nie powiem...aha i szukaj z podgrzewana przednia szyba...docenisz to zima...na wszelki pytania Ci odpowiem jak chcesz...heheh chyba ze zainteresowany to priv
sphairon21 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-02-2014, 08:27   #3
bs84
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-03-2011
Skąd: Mielec
Model: Focus MK2, Mondeo MK4
Silnik: 1.6 TDCI, 2.0 TDCI
Rocznik: 2006, 2009
Postów: 80
Domyślnie Odp: Dylemat: Focus Mk2 TDCI czy Mondeo Mk3 TDCI Kilka pytań

...dodam może coś odnośnie walorów użytkowych Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Jeżeli masz rodzinę i wzrost powyżej 180 to bierz mondeo. U mnie przy wygodnej pozycji z przodu, dzieciaki niestety kopią nogami w oparcie (przez kopią mam na myśli dotykanie nogami oparcia, siedząc w fotelikach). Nie wiem jaka sytuacja u Ciebie. Sam miałem podobny dylemat jak Ty, z tą różnicą, że trafił się sprawdzony focus z zaufanego źródła, którego grzechem byłoby nie kupić więc jest foka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
bs84 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
focus mk2 , mondeo mk3 , mondeo mk3 opinie , tdci



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:16.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.