Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-05-2014, 19:38   #1841
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Cytat:
Napisał CraC Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam mały problem. Zakupiłem radio Sony mp3 (part no: BS7T-18C939-AF; MODEL CD345-MCA SONY; ITEM NUMER H-CD345-AF EUR) i nie mam jak podlaczyc anteny ... Czy to mozliwe aby w nowszych sony mp3 (2012) byly dwa gniazda antenowe dodatkowo inne niz w starszym 6000CD (2010) ? Jesli tak to dlaczego sa az dwa ?
Potrzebujesz redukcję ISO / Fakra. Coś jak w poniższej aukcji na aledrogo.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Podłączasz do białego gniazda. Możesz też podmienić drugą połówkę kabla antenowego, tą od słupka do radia (jeśli masz dwuczęściowy), ale przejściówka pewnie będzie tańsza i łatwiejsza w dostaniu.

Co do mikrofonu, to może trzeba zapuścić tam peryskop? Ja w takich miejscach biorę telefon, włączam nagrywanie "z lampą" i wsadzam w te dziurę, potem sobie oglądam co się nagrało. Nie wiem jak jest w Mondeo, ale możesz się lekko zdziwić. Ja miałem w C-Maxie gniazdo mikrofonu w podsufitce i wszystko wydawało się pięknie, ale ... na wysokości tej małej trójkątnej szybki z przodu było gniazdo, do którego był podpięty ten sam kabelek co do gniazda mikrofonu. Wtyczki BT oczywiście nie było. Nie wiem czy w Mondeo może być tak samo, w każdym razie do gniazda pasowała wtyczka od ... elektrycznego lusterka i jakoś się to udało poskładać.

__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-05-2014, 17:32   #1842
CraC
ford::beginner
 
Imię: Bart
Zarejestrowany: 23-02-2014
Skąd: Kraków
Model: MK4
Silnik: 1800
Rocznik: 2010
Postów: 20
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Dziękuje za wskazówki ... okazały się bardzo pomocne. Niestety pomimo rozbiórki każdego z elementów (radio,schowek, lampka) jest goło a nie wesoło ... trzeba zaczac kompletowac elementy. Poczatek dobry, radio juz wymienione. Bylem sceptykiem co do wizualizacji soniaka w srebnej wersji mondeo, ale po zamontowaniu zmieniam zdanie - wyglada duzo lepiej niz standardowe 6000CD.

Pozdrawiam
CraC jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-05-2014, 19:26   #1843
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,155
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Uff, a już myślałem że będziesz pierwszym co woli 6000cd od Sony Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-05-2014, 10:03   #1844
mareque
ford::amateur
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 07-11-2012
Skąd: Wawa
Model: Skoda Octavia II
Silnik: 1.9 TDI
Rocznik: 2006
Postów: 3
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Cytat:
Napisał mayak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
brać, pasują


tak, polecam CS7T-14D212-Ax

Czy do cs7t są (i gdzie) update'y dostępne?

A gdybym jednak wziął 8m5t-19c112-ax, to rozumiem, że tylko VC angielski, a reszta funkcji taka sama jak w cs7t?

Są na aledrogo jeszcze inne moduły z 14d212 - czy ktoś próbował taki moduł użyć zamiast cs7t (wtyczki inne, ale może dałoby się dłubnąć i dobrać konektor). A może te ostatnie to już SYNC?

Czy ktoś ma podobny rozpis wtyczki modułów "tych prostokątnych 14d212" ?
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]


Przepraszam za nadmiar pytań, ale tak się wciągnąłem, że od kilku dni niczego innego w necie nie szukam;P

Ostatnio edytowane przez mareque ; 06-05-2014 o 10:06 Powód: Link do schematu wtyku modułu i pytanie
mareque jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-05-2014, 10:45   #1845
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,155
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Cytat:
Napisał mareque Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy do cs7t są (i gdzie) update'y dostępne?
nie ma

Cytat:
Napisał mareque Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A gdybym jednak wziął 8m5t-19c112-ax, to rozumiem, że tylko VC angielski, a reszta funkcji taka sama jak w cs7t?
mniej-więcej tak

Cytat:
Napisał mareque Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy ktoś ma podobny rozpis wtyczki modułów "tych prostokątnych 14d212" ?
CS7T-14D212 i 8m5t-19c112 mają taką samą 'pinologię'

Cytat:
Napisał mareque Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Są na aledrogo jeszcze inne moduły z 14d212
a jakies konkretne przykłady?
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-05-2014, 11:44   #1846
mareque
ford::amateur
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 07-11-2012
Skąd: Wawa
Model: Skoda Octavia II
Silnik: 1.9 TDI
Rocznik: 2006
Postów: 3
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Mayaku,

mówiąc "inne 14d212" i "rozpis złącza tych prostokątnych" myślałem o takich modułach:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
mając nadzieję, że można coś podłubać w kwestii podmiany oprogramowania itp.
mareque jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-05-2014, 08:34   #1847
tombalt
ford::professional
 
Avatar tombalt
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 31-08-2011
Skąd: Gliwice
Model: S-MAX / Focus Active
Silnik: 2.0 TDCI PS AWD / 1.5 EB
Rocznik: 2017 / 2020
Postów: 1,492
Domyślnie Re: Doinstalowanie modułu BT/VC

witam,
Czytając watek 95% odpowiedzi dotyczy radia ford 6000 i radia sony oraz dokładania VC/USB w przypadku braku instalacji.
Ja mam od nowości navi NX DVD, moduł BT+VC+AUX w wersji 7S7T-19G488-CE.
Jak dzwoni telefon to słyszę go i na lewym i na prawym kanale, podobnie z AUX
Zakupiłem moduł (czekam na niego) 8M5T-19C112-BT. Czy dołożenie USB sprowadzi się do wymiany modułu i dołożenia kabelka USB i zmiany w elmconfig?
Czy też trzeba coś grzebać przy pajączku lub wtyczce od AUX i od modułu (aby sygnał był stereo i wszystko było słychać )
tombalt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-05-2014, 15:02   #1848
pgrob
ford::professional
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 06-11-2013
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK4 kombi ghia
Silnik: 2.0 Pb + LPG
Rocznik: 2008
Postów: 1,103
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

W moim mondeo z tego samego rocznika z NX DVD miałem dokładnie taki sam moduł. Po zmianie na BT/VC/USB musiałem przeciąć przewód od AUX podłączyć go do pinów 5,6,23 w module BT i podłączyć gniazdo AUX do pinów 37,38,19.

Poniżej masz moje posty z tym związane
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
pgrob jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-05-2014, 08:39   #1849
droopsio
ford::beginner
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 11-11-2012
Skąd: Poznań
Model: Galaxy MK3
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 47
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

witajcie,

po lekturze wątku, postanowiłem i ja dołożyć moduł BT/VC do swojego Auta. Model Galaxy 2007r z fabrycznie zrobioną instalacją pod konsolę:
- wiązki są na miejscu
- w samochodzie konsola (jeszcze nie demontowałem)
- mikrofon jest
- manetka ze sterowaniem i przyciskiem VOICE jest

Do tego radio Sony 1CD mp3, które dołożyłem w miejsce fabrycznego 6000CD.

po zdjęciu schowka, okazało się, że miałem zamontowany moduł 7S7T-19K350-AD - moduł do obsługi telefonu na stacji dokującej. Zakupiłem moduł: 8M5T-19G488-AH.

Po wypięciu starego modułu i podpięciu nowego prawie wszystko działa:
- radio widzi moduł, pojawia się menu, można parować telefony, dzwonić, przeglądać książkę itd
- działa sterowanie z manetki - obie słuchawki, oraz przycisk VOICE, gdzie po jego przyciśnięciu pojawia się na radiu napis VOICE
- przy zadzwonieniu do kogoś, rozmówca mnie słyszy głośno i wyraźnie

problem jest taki, że ja nie słyszę żadnego dźwięku telefonu / modułu / voice control w głośnikach - cisza jak makiem zasiał

wiecie może co trzeba zrobić, żeby pojawił się dźwięk? Zmiana w kabelkach, czy jednak inny moduł?

pzdr
droopsio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-05-2014, 08:42   #1850
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,155
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Cytat:
Napisał droopsio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
problem jest taki, że ja nie słyszę żadnego dźwięku telefonu / modułu / voice control w głośnikach - cisza jak makiem zasiał

wiecie może co trzeba zrobić, żeby pojawił się dźwięk? Zmiana w kabelkach, czy jednak inny moduł?
T A K !!!!

wystarczy otworzyć oczy i przeczytać post zaraz nad Twoim!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
linka podać, czy znajdziesz?
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
bluetooth mk4 , bt mk4 , radio



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:46.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.