Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-08-2012, 08:54   #21
wezyr248
ford::average
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 19-06-2012
Skąd: Gostyń
Model: sedan
Silnik: 2.0
Rocznik: 2000
Postów: 182
Domyślnie Odp: Czarny dymek z rury wydechowej przy mocnym wdepnięciu szczególnie na 2 biegu.

zalatanie jej nic nie pomoze tez tak probowalem a cisnienie jest takie ze zwykla tasma od razu strzeli ;d sa na allegro tylko trzeba dokladnie wiedziec jaka nazwa a nie kazdy potrafi dobrze wpisac;d tylko naprawde cos malo dostepne sa po za allegro do stosunku tego jak sie one psuja;p inni poddawaja sie regeneracji wtryskow turbiny, a tak narawde to zwykla rura ktora w aso jakos nie widza dlatego by dostac wiecej kasy za nic, taka cala prawda jakie aso w polsce sa ******


Ostatnio edytowane przez TOMAS ; 18-08-2012 o 11:21 Powód: regulamin pkt13
wezyr248 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-08-2012, 10:35   #22
gopspeedy
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-01-2012
Model: Mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2002
Postów: 30
Domyślnie Odp: Czarny dymek z rury wydechowej przy mocnym wdepnięciu szczególnie na 2 biegu.

bo to nie taśmą łatane, tylko zgrzane jest
gopspeedy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-08-2012, 10:04   #23
adrian767
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 22-03-2011
Skąd: Piątek (łódzkie)
Model: Mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 5
Domyślnie Odp: Czarny dymek z rury wydechowej przy mocnym wdepnięciu szczególnie na 2 biegu.

Witam
Mam problem z kopceniem. W w przeciągu tygodnia zregenerowałem wszystkie wtryski, zmieniłem rurę między IC a dolotem (dziurawa) reszta sprawdzona i są szczelne, kupiłem nowy oryginalny EGR. Auto dalej kopci przy 2 tyś bąk a jak przyśpieszam po około 3 tyś dymi cały czas. Turbina sprawna pompuje dobrze sprawdzana była. Co jeszcze muszę wymienić kupić lub nie wiem co dalej żeby przestał kopcić. Moje mondeo MK3 2006r. 115km.
adrian767 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-08-2012, 21:02   #24
jonatanek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-11-2009
Skąd: Łódź
Model: C-MAX
Silnik: 1.5
Rocznik: 2015
Postów: 11
Domyślnie Odp: Czarny dymek z rury wydechowej przy mocnym wdepnięciu szczególnie na 2 biegu.

Skłaniał bym się też ku szczelności i lewemu powietrzu. U mnie jak kopcił to sie okazało, że Intercooler był rozszczelniony. Po wymianie jak ręką odjął.
Niestety połasiłem się na używany i po roku znów mi zaczyna coraz bardziej kopcić. Nie wiem czy to samo tym razem czy coś nowego...
jonatanek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-08-2012, 09:19   #25
piotr3701
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 17-05-2011
Skąd: Szczecin
Model: Mondeo
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 0
Domyślnie Odp: Czarny dymek z rury wydechowej przy mocnym wdepnięciu szczególnie na 2 biegu.

Witam panowie. Kopci bo diesel ma taka naturę że kopci. Moje mondeo 220 tys. km. Kopci przy gwałtownym przyspieszaniu. Jeżdże przeważnie po mieście, więc i obroty i dystanse niezbyt wysokie hehe. Atostrada, 4 tys obr. przez 20 kilometrów i przestał kopcić, pewnie nie na długo bo znów jezdzac po miescie turbo sie zapaskudzi sadza i spalinami. Na początku przejmowałem sie tym kopceniem, ale spalanie w normie, miasto 8-9 litrow poza miastem nawet ponizej 5, więc już nie zwracam na to uwagi, hehe poprostu nie patrze w lusterko jak wciskam gaz do podłogiGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Raz na jakis czas przejadę się autostrada i bedzie ok.
piotr3701 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-08-2012, 12:00   #26
MĄKA
ford::advanced
 
Avatar MĄKA
 
Imię: Tomaszek
Zarejestrowany: 24-10-2009
Skąd: OPole/EZG-Aleksandrow Lodzki/ZSWwinoujście/PTUrek
Model: FORD S-MAX Tytanium SONY PREMIUM
Silnik: 2.0 TDCI 140KM/ 163 mapa by m.soszka
Rocznik: 2011
Postów: 271
Domyślnie Odp: Czarny dymek z rury wydechowej przy mocnym wdepnięciu szczególnie na 2 biegu.

jezeli kopci tylko przy mocnym depnieciu na 1 i 2 biegu lub probie przyspieszenia na wysokim biegu przy malej predkosci to normalne zjawisko sczególnie tak jak wspomniał kolega piotr3701 jezdzi sie duzo po miescie, problem jest jak dymi na kazdym biegu bez znaczenia jak gleboko wciskamy pedał gazu lub nawet przy duzych predkosciach na trasie, wowczas winy szukalbym w nieszczelnosci ukladu doladowania lub przeplywomierzu

mi kopcil nawet na autostradzie przy wlaczonym tempomacie - przyczyna peknieta rura doladowania, teraz rura jest nowa przeplywka tez ale jak depne na 1 w okolice 3,5rpm to pusci malego dymka ale to normalne ( pomijajac fakt że moj uklad sie jeszcze oczyszcza z tego co sie nagromadzilo podczas jazdy z peknieta rura ) i taki jest charakter tego silnika
__________________
FORD ....on sie psuje gdy ty spisz

Buy FORD....Feel the Difference....Make your mechanic richer
MĄKA jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:23.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.